Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
TermoPasty.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka zgrabna klawiatura z touchpadem/trackballem do smart tv?

Stanley_P 13 Mar 2015 09:36 50457 73
  • #31 13 Mar 2015 09:36
    Stanley_P
    Poziom 26  

Lucas_21 napisał:
    i pilot magic jest genialny,<...>
    Ale tym z air mouse działa chyba jak pilot magic?

Nie miałem w rękach pilota Magic LG, ale z tego co pooglądałem na YT, poczytałem, wygląda na to, że działa podobnie. Być może jako oryginalny, stworzony specjalnie do telewizorów LG, współpracuje bardziej precyzyjnie z tv tej marki, niż uniwersalne "air mousy", które testowałem ze swoim Panasonicem.

Cytat:
    tylko, że obiema rękoma trzeba wachlować :) ?

NIE. Do sterowania kursorem myszy, obracasz klawiaturkę o 90° i trzymasz w ręku podobnie jak zwykłego pilota. Krótszym bokiem kierujesz w stronę telewizora i... machasz. Zobacz jeszcze raz moje fotki w poście #15, zwłaszcza te z telewizorem w tle. Z tym, że podczas robienia zdjęć trzymałem klawiaturki w lewej ręce, zaś na co dzień jestem praworęczny ;-) (w prawej trzymałem aparat).
    Klawiaturka do której dałeś link przypuszczam działa podobnie. Zwróć uwagę, że ikonki na przyciskach myszy są obrócone o 90° (obok znaczka androidowego "robota"). Tak samo jak w testowanej przeze mnie Measy RC11.
    Przy okazji: Twoja klawiaturkę można znaleźć w necie pod symbolem AK282. Tutaj przykładowy link chyba bardziej trwały niż aukcja na Alledrogo:
    http://www.sklepy24.pl/sklep/hdspot_pl/produkt/ak282-2-4-ghz-pilot-klawiatura-myszka-tv/13880

Cytat:
    ale pisać quawerty.

Do normalnego pisania trzeba znów obrócić o 90° (a Natec AM30 dodatkowo na drugą stronę). Moim zdaniem mało wygodne i był to jeden z powodów, dlaczego nie wybrałem urządzenia z "air mouse". Widzę jednak, że jesteś na ten rodzaj klawiatury napalony - kup, wypróbuj, zrobisz jak zechcesz ;-)

P.S.
    Lucas_21 napisał:
    dokładnie mam Panasonica Viera. Pilot z Touchpadem no po prostu tragedia z wpisywaniem l/ł wybieranie za każdym razem

Fakt, również uważam, że ten touchpad Panasonica nie jest zbyt udany. Sterowanie mało precyzyjne. Swierdziłem, że jest trochę lepsze, jeśli zamiast operować kciukiem, weżmiemy pilota w jedna dłoń (lewą, jeśli ktoś praworęczny), i będziemy (nie wiem jak to nazwać ;-)) "touchpadować" palcem wskazującym drugiej.
    Ale Magic przecież także nie posiada klawiszy alfanumerycznych, zatem jeśli w LG chcemy wprowdzić jakiś tekst (coś wyszukac, wpisać URL, itp), chyba też trzeba żmudnie "wyklikiwać" na klawiaturze ekranowej?

• TermoPasty.pl
  • #32 09 Kwi 2015 23:02
    MIKE_TM
    Poziom 9  

Jeśli ktoś mi napisze jak sprawić aby w klawiaturze ART AK-66 Handy Przycisk FN działał jako wduszony, aby nie trzeba było go trzymać to było by dla mnie niesamowite pomocne.

Ta klawiatura ma 1 wadę, właśnie taką, że nie wiadomo dlaczego ale, ma ona klawisze funkcyjne na: "uiopjklm" odpowiednio: "456-1230" Aby wpisać "uiopjklm" trzeba mieć wduszony klawisz FN co niesamowicie utrudnia pisownie... Gdyby nie to to produkt był by idealny.

Nie znalazłem nigdzie sterowników, próbowałem już chyba wszystkich kombinacji jak zmienić funkcje guzika FN. W instrukcji też bieda...

Mogli by to zrobić odwrócone, że przy wduszeniu FN wpisują nam się cyfry "456-1230" ale nie....po co, lepiej utrudnić życie w pisaniu ;) ... ehhh, irytuje mnie to..

tutaj zbliżenie zobaczcie sami na te klawisze... Po kiego grzyba dołożyli tam te cyfry..

http://www.net-s.pl/obrazki_n/g135000/Kompute...ury_ART_KLART_AK66_5901812010094_135836_9.jpg

Przydało by mi się coś co wdusza ten guzik gdy chcę go uaktywnić i puszcza dopiero gdy wduszę go ponownie.

Macie jakieś pomysły?

• Pomocny post
    #33 09 Kwi 2015 23:27
    d-t-x
    Poziom 21  

Spróbuj wyłączyć num lock.

• #34 10 Kwi 2015 06:54
    MIKE_TM
    Poziom 9  

O kurcze ;-) czemu ja na to nie wpadłem, to już chyba przemęczenie. Tego posta już piszę tą klawiaturką ART. TERAZ jest ona dla mnie nieoceniona, czyli w skrócie pisząc genialna.

A panu d-t-x bardzo wielkie dzięki za oświecenie mnie, oczywiście przyznaje ogromny plus.

pozdrawiam

• #35 10 Kwi 2015 09:47
    Stanley_P
    Poziom 26  

MIKE_TM napisał:
    Aby wpisać "uiopjklm" trzeba mieć wduszony klawisz FN co niesamowicie utrudnia pisownie... Gdyby nie to to produkt był by idealny.

Heh, dla mnie od razu byłoby nienormalne, że do normalnego pisania liter "uiopjklm" trzeba dodatkowo przytrzymywać jakiś klawisz ;-)
    Tu trzeba przyznać, że Hama Uzzano (klon AK-66 lub na odwrót) ma lepiej oznaczone, że dodatkowe cyfry widoczne na wspomnianych "uiopjklm" są powiązane z "Num Lock" - wyróżnione niebieskim kolorem. Widać to na zdjęciu np. TUTAJ (aby powiększyć, należy najechać myszką na fotkę)

Cytat:
    tutaj zbliżenie zobaczcie sami na te klawisze...

Wracając do Art Handy AK-66: parę fotek w zbliżeniu jest także na poprzedniej stronie wątku, w poście #15... Może nie tak profesjonalnych, aż nawet kurz trochę widać ;-)

MIKE_TM napisał:
    Tego posta już piszę tą klawiaturką ART. TERAZ jest ona dla mnie nieoceniona, czyli w skrócie pisząc genialna.

Też teraz już nie wybrażam sobie obsługi funkcji smart w telewizorze, po to ją specjalnie kupiłem. Oby nam służyły wiernie ;-)

• #36 24 Maj 2015 17:24
    SoLyLuna
    Poziom 2  

Witam

Ostatnio zakupiłem klawiaturę bezprzewodową Medion RF666 i działa świetnie z TV Panasonic AS640.

-dobra cena
    -komfortowa w użytkowaniu
    -duży zasięg
    -rolka+trackball (regulacja 400, 800, 1200 dpi)
    -ON/OFF - oszczędność baterii

Klawiaturę produkuje dla Mediona firma Zippy, można ją kupić na alledrogo za 49pln, nie jest może taka zgrabna jak te wcześniejsze, ale sprawdza się świetnie i po kilku tygodniach użytkowania szczerze polecam.

• #37 27 Maj 2015 06:45
    Stanley_P
    Poziom 26  

Witam
    @SoLyLuna: klawiaturka ciekawa, a i cena b.przystępna.

Jako ciekawostka: przez przypadek znalazłem w sieci klawiatury sygnowane jako IOGEAR. Jakoś bardzo przypominają omawiane tu wcześniej Art Handy AK-66, tudzież Hama Uzzano:
    http://www.shopiogear.com/store/iogear/en_US/...95600/productID.228299600/categoryId.60088800

oraz tę z poprzedniego postu:
    http://www.shopiogear.com/store/iogear/en_US/...95600/productID.201095100/categoryId.60088800

SoLyLuna napisał:
    Klawiaturę produkuje dla Mediona firma Zippy

Ja tam nie wiem kto produkuje dla kogo, i szczerze pisząc nie bardzo mnie to interesuje, ale mam wrażenie, że wszystkie pochodzą z jednej chińskiej fabryki ;)
    Pozdrawiam.

• TermoPasty.pl
  • #38 11 Sie 2015 08:35
    mielcarsky
    Poziom 9  

Witam.
    Panowie widzę, że jesteście już dobrze obeznani z klawiaturą Art ak66.
    Kupiłem ją kilka dni temu do android boxa (Jelly Bean). Mam problem z pisaniem polskich znaków. Wszędzie piszą, że powinna być w opcjach język/klawiatura/głos klawiatura fizyczna i tam ustawić polskie znaki. Jednak po podłączeniu nie widzę klawiatury fizycznej. Nie mam pojęcia jak sprawić, bym mógł wpisywać polskie litery.
    Do tego wkurza mnie inna sprawa. Pisząc na klawiaturze ciągle wyjeżdża mi klawiatura na ekran tv i np. w czacie fb enter sprawia, że przechodzę do następnego wiersza, a by wysłać to co napisałem muszę trackballem najechać na niebieski znaczek i kliknąć. Proszę o wskazówki. pozdrawiam

• #40 31 Gru 2015 17:36
    Stanley_P
    Poziom 26  

birut napisał:
    Mam klawiaturę Microsoft All-in-One Media,i w tv Panasonic TX-58AX800e nie działa, wykrywa urządzenie USB ale nie rozpoznaje.

Hm, dziwne. A sprawdzałeś ją czy działa na kompie, może jest niesprawna? Co do instalacji w tv: powinna ruszyć od razu po podłączeniu dongla USB, przecież w tv nie zainstalujesz/skonfigurujesz żadnych sterowników.
    Natomiast co do innych klawiatur i Panasonica: trzy, które opisałem wcześniej w tym topicu post #15 były testowane w tv właśnie tej marki, serii DT60 z 2013r. Wszystkie zadziałały natychmiast, bez żadnych kombinacji. Parę postów wyżej masz raport o wspólpracującej z Panasem klawiaturze Mediona. Nie gwarantuję oczywiście, że tak samo będzie w Twoim AX800. Proponuję także spojrzeć co na temat klawiatur mówi instrukcja obsługi.

P.S. A'propos Microsoft All-in-One Media: u mnie odpadła już w przedbiegach. Tzn. widziałem ją tylko w sklepach, moim zdaniem jednak ma zbyt duże gabaryty, prawie zwyczajnej pełnowymiarowj klawiatury do pc. Natomiast do współpracy z tv szukałem czegoś stosunkowo niewielkiego (zgrabnego...), choć także niekoniecznie przesadnie małego. Padło na Art Handy AK66, która wówczas (już rok temu...) wydawała mi się rozsądnym kompromisem, również cenowym.

• Pomocny post
    #42 01 Sty 2016 09:21
    Stanley_P
    Poziom 26  

@birut: czyli jednak działa, może zaraz po wyjęciu z pudełka klawiatura i odbiornik nie były sparowane.. Co do zwiększenia zasięgu: pisałem już o tym, proponuję zamiast wtykać odbiornik bezpośrednio do portu USB z tyłu tv, podłączyć przez przedłużacz i wyprowadzić ("wystawić") nieco poza krawędź ekranu. U mnie pomogło radykalnie.
    Jeśli zaś chodzi o rolę pilota, też już pisałem: akurat w Panasonicu najważniejsze funkcje można obsłużyć klawiszami "F", np.
    F1-Home, F2-APPS, F3-Menu, F5/F6 kanał góra/dół, F7/F8 siła głosu, 0-9 wybór numeru kanału, Enter=OK, itp.
    Zresztą dla potomnych załączam fragment instrukcji obsługi dot. klawiatury w Panasonicu. Podkreślam, pochodzi z serii DT60 z 2013, w innych modelach mogą być różnice. Najlepiej sprawdzić w "swojej" instrukcji obsługi.
    Pozdrawiam.

EDIT
    P.S. Aż z ciekawości zajrzałem do instrukcji Twojego AX800. "Rozpiska" klawiatury jest identyczna.
    P.S#2 Z ciekawości: jak Twoim zdaniem sprawuje się touchpad (gładzik) w Microsoft? Bo ten w oryginalnym pilocie-touchpadzie Panasa uważam niezbyt ciekawie, i również miedzy innymi dlatego zdecydowałem się na urządzenie z trackballem (kulką).

Załączniki:
  • #43 02 Sty 2016 18:31
    birut
    Poziom 21  

W pilocie to tragedia haczy się, brak płynności. W klawiaturze jest lepiej ale też ma spowolnione ruchy, każda reakcja po 1 sek. Operowałem kiedyś pilotem LG z żyroskopem i to mi pasowało najlepiej.
    W tym modelu dodali tylko instrukcję instalacji. Inst. obsługi jest w menu telewizora.

• #44 02 Sty 2016 19:25
    Stanley_P
    Poziom 26  

birut napisał:
    W pilocie to tragedia haczy się, brak płynności. W klawiaturze jest lepiej ale też ma spowolnione ruchy, każda reakcja po 1 sek. Operowałem kiedyś pilotem LG z żyroskopem i to mi pasowało najlepiej.

Nie, no aż tak dużego opóźnienia moja klawiatura w połączeniu z tv nie ma. Może minimalne, ułamek s, ale na pewno nie rzędu 1s. Kursor myszy w przeglądarce reaguje i chodzi w miarę płynnie, choć zapewne nie tak "żwawo" jak w kompie. Uwzględniam również, że jest to jednak "tylko" telewizor, i to model sprzed 2 lat.
    O pilocie LG Magic słyszałem sporo, nie miałem okazji pobawić się osobiście. Jednak chyba także nie rozwiązuje kwestii wygodnego wprowadzania znaków, tzn. przypuszczam trzeba żmudnie najeżdżać na klaw. ekranowej. Z kolei piloty-klawiatury żyroskopowe, które testowałem z Panasonicem, mnie nie podeszły.
    Cytat:
    W tym modelu dodali tylko instrukcję instalacji. Inst. obsługi jest w menu telewizora.

W moim modelu tak samo. Teraz już norma, że nie dodają do sprzętu grubej papierowej książki. Lecz wszystkie instrukcje w pełnej wersji można pobrać z oficjalnych stron Panasonic:
    http://panasonic.eu/Downloads/pl_PL/popup.html
    Wystarczy tylko odrobina chęci.

Pozdrawiam.

• #46 10 Lut 2016 20:22
    Stanley_P
    Poziom 26  

Memciu napisał:
    Posiada ktoś tą klawiaturę marki hama?
    Podoba mi się nowa wersja (2.0), różni się znacząco?

Akurat niedawno zgadaliśmy się z kolegą nt. klawiatur do tv i po chwili googlania wybrał właśnie Hamę Uzzano v.2.0. Nie widziałem klawiaturki w akcji, ale kolega (ma Samsunga) jest zadowolony.
    Co do różnic, opierając się tylko na obrazkach: nie widzę dodatkowych przycisków myszy L/R pod rolką przewijania (jak w Uzzano v.1/Art Handy AK66), zatem chyba są tylko te na górnej krawędzi. Myślę, że w tym przypadku bez znaczenia, tzn. przy współpracy z tv, kiedy klawiatura jest zazwyczaj trzymana oburącz.

Cytat:
    Mam samsunga ue40h6400, myślę że powinno wszystko działać.

Też tak myślę, ale wszystko okaże się na 100% gdy kupisz i podłączysz... ;-)

• #47 10 Lut 2016 21:07
    Memciu
    Poziom 10  

Chyba zamówię przez internet, przynajmniej będzie można zwrócić.
    Jeszcze ciekawi mnie czy taka klawiatura działa przez bluetooth? Bo jest możliwość podłączenia w ten sposób do mojego modelu.

Raczej już mam wybrany ten model bo pasuje mi czarny kolor i jej budowa.

• #48 10 Lut 2016 21:28
    Stanley_P
    Poziom 26  

Nie, ta klawiatura nie działa przez bluetooth. Zresztą jak wszystkie omawiane dotychczas w tym wątku. Jak widać na fotkach w linku, który sam podałeś, w zestawie jest odbiornik (dongle) USB, który podłączasz do portu w telewizorze.
    Napisz parę słów wrażeń z użytkowania. Może komuś się przyda.

• #49 11 Mar 2016 19:33
    vit91151
    Poziom 7  

Podłączę się trochę do tematu.
    Mam Samsunga j5500 i postanowiłem nabyć drogą kupna klawiaturę. Pierwsze kroki to kompletny niewypał, czyli coś takiego:

Działało jak chciało, częściej nie chciało. Po ponownym przeszukaniu ofert zostały mi dwie propozycje:

1. Faworyt kolegi Stanley_P czyli AK-66
    2. DELL MINI

Kryteria poszukiwania, podobne jak u kolegi Stanley_P

Ta druga wygląda tak:

O AK-66 przeczytałem wystarczająco powyżej, ale czy ktoś zna jakąś opinię ( dobrą lub złą ) na temat Dell'a?

AK-66 z wysyłką to aktualnie 92 zł
    Dell to koszt 130 zł, czyli sporo drożej.
    oferty z Aledrogo

I jeszcze ciekawostka.
    Jeden z kolegów napisał o swoim Samsungu i niedziałającej klawiaturze na YT, przy czym ta sama klawiatura działała prawidłowo obsługując internet.
    Zrobiłem doświadczenie i podłączyłem klawiaturę z mojego stacjonarnego komputera do TV Samsunga ( Logitech z komunikacją 2,4Ghz).
    Efekt był identyczny. Po internecie hula bez zacięć, na YT milczy.
    Może Samsungi na YT tak mają ?

• #50 11 Mar 2016 21:30
    Stanley_P
    Poziom 26  

Witam
    Konkretnie co to za model tego Della, bo jakoś nie mogę namierzyć? Może podaj link, najlepiej do oficjalnej strony importera/producenta, albo jakiegoś sklepu. Poza tym nie widzę w tej klawiaturze żadnego urządzenia wskazującego myszy, typu trackball albo touchpad? Ma czujnik grawitacyjny? Dla mnie to było kryterium podstawowe, tzn. klawiatura i mysz w jednym.

Jeśli chodzi o YT i Samsunga, dyskutowaliśmy już o tym: najprawdopodobniej wina implementacji aplikacji w modelach tej marki. Zresztą Twój eksperyment to potwierdza. Podobnie mam w Panasonicu oraz Ipli. Aby coś wyszukać, można tylko żmudnie wybierać literki na klawiaturze ekranowej, zamiast wygodnie wpisać tekst na klaw. fizycznej. Aczkolwiek na literki można najeżdżać klawiszami kursorów, czyli coś-tam trochę działa. Jednak w tym przypadku nic nie lepiej niż zwykły pilot.

• #51 11 Mar 2016 22:08
    Gitner
    Poziom 27  

birut napisał:
    Mam klawiaturę Microsoft All-in-One Media

Też mam taka u siebie, sprawnie działa z Sony. Gdyby był ktoś zainteresowany to mam na sprzedanie Logitecha, prawie nówka, kupiłem ją rodzicom do Panasonica, bo chcieli, ale nie używają, więc się kurzy.

• #52 12 Mar 2016 08:45
    vit91151
    Poziom 7  

Stanley_P napisał:
    Witam
    Konkretnie co to za model tego Della, bo jakoś nie mogę namierzyć? Może podaj link, najlepiej do oficjalnej strony importera/producenta, albo jakiegoś sklepu. Poza tym nie widzę w tej klawiaturze żadnego urządzenia wskazującego myszy, typu trackball albo touchpad? Ma czujnik grawitacyjny? Dla mnie to było kryterium podstawowe, tzn. klawiatura i mysz w jednym.

Znalazłem tylko na Aledrogo ma symbol DELL RK906
    http://allegro.pl/nowa-klawiatura-bezprzewodowa-dell-mini-trackball-i5927122167.html
    lub tutaj, dokładniej opisana
    http://allegro.pl/mini-mikro-mala-klawiatura-bezprzewodowa-wifi-dell-i4960316383.html
    Ma trackball ( bardzo mała kuleczka u góry klawiatury po prawej ) ale nie wiem czy precyzyjny.

• #53 12 Mar 2016 09:51
    Stanley_P
    Poziom 26  

vit91151 napisał:
    Znalazłem tylko na Aledrogo ma symbol DELL RK906

Rzeczywiście coś mało o niej w necie. Bywa głównie w serwisach aukcyjnych, za granicą także pod nazwą Dell Zino:
    http://www.ebay.pl/itm/DELL-Zino-Wireless-Cor...-Mouse-FRENCH-AZERTY-Layout-NEW-/350501310279 (ta akurat z układem AZERY)
    http://www.amazon.co.uk/Wireless-Cordless-Trackball-multifunctional-Dell/dp/B005Z0T4VQ
    Cytat:
    Ma trackball ( bardzo mała kuleczka u góry klawiatury po prawej ) ale nie wiem czy precyzyjny.

Położenie trackballa wydaje mi się trochę mało ergonomiczne, ale być może w praktyce jest inaczej. Brakuje również rolki przewijania, która występuje w AK-66/Hama Uzzano. Nie wiem jak w Samsungu, ale w Panasonicu rolka w przeglądarce stron działa i naprawdę się przydaje.
    Na plus dosyć atrakcyjny wygląd, metalowy(?) wierzch a'la szczotkowane aluminium. Płaska, niewielkie rozmiary, zbliżone do AK-66 (ale też nie przesadnie małe, jak klawiatury-piloty, które testowałem w poście #15).

Cóż, powiem tak: póki sam nie kupisz, nie dowiesz się, nie przekonasz. Ze względu na słabą dostępność (co także daje trochę do myślenia...), na odzew użytkowników tego modelu za bardzo bym nie liczył.

Pozdrawiam.

• #54 12 Mar 2016 11:05
    vit91151
    Poziom 7  

Masz rację, póki nie kupię to się nie przekonam. Ale właśnie sęk w tym, czy kupię. Na plus AK-66 oprócz ceny i moim zdaniem atrakcyjniejszego wyglądu, przemawia dodatkowo kółko przewijania strony, którego najwyraźniej brak w Dell'u. A to jest bardzo wygodny element, czy to w komputerze czy telewizorze ze smartem.

• #55 12 Mar 2016 12:03
    Stanley_P
    Poziom 26  

Jeśli się wahasz, najlepiej by było gdybyś zrobił tak jak ja - zamówił obie, pobawił się i pozostawił sprzęt, który bardziej Ci odpowiada. Wiadomo, taka operacja podnosi cenę o koszty odsyłki. Jednak z drugiej strony uważam lepiej czasem ciut dopłacić być zadowolonym z wyboru, korzystać, niż się potem męczyć lub rzucić w kąt. Zresztą pewne doświadczenia z klawiaturami do smart tv już masz, niekoniecznie dobre, mam na myśli tę z pierwszego zdjęcia ;) (nawiasem: chyba gdzieś toto widziałem jeszcze przed zakupem Ak-66, bodaj w Auchanie, ale jakoś nie wzbudziła mojego zaufania, na zdjęciu wygląda lepiej ;))

P.S. Jeśli czasem bywasz w Media Markt - zajrzyj, Ak-66 występuje tam jako Hama Uzzano. Może akurat będzie na sklepie, mogłbyś się przyjrzeć bliżej, pomacać.
    https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/klawiatura-hama-uzzano

• #56 12 Mar 2016 12:55
    vit91151
    Poziom 7  

Dzięki. Po zastanowieniu zostaje na placu boju tylko AK-66 i do niej będę się przymierzał.

• #57 16 Mar 2016 19:57
    vit91151
    Poziom 7  

Klawiatura już u mnie. Bardzo zgrabna i wygodna w obsłudze. Jednak nie mogę się przyzwyczaić do trackball'a. Zdecydowanie wolę myszkę. Podłączyłem myszkę i klawiaturę i teraz mam taki sam komfort obsługi, jak w normalnym komputerze.

• #58 19 Mar 2016 10:51
    Stanley_P
    Poziom 26  

Hm, do trackballa przyzwyczaiłem się, że tak napiszę: natychmiast, intuicyjnie. Klasyczna myszka odpadła w przedbiegach, ponieważ wymaga pewnego obszaru płaskiej powierzchni, a telewizor smart zwykle obsługuje się siedząc na sofie, kanapie, trzymając klawiaturę "w powietrzu", na kolanach, itp. Zresztą zwykłą klawiaturę+mysz miałem okazję dokładnie przetestować we współpracy ze swoim tv na długo przed nabyciem AK-66 (zestaw bezprzewodowy z Lidla, jest na fotkach w mini-recenzji w poście #15). Zatem byłem w miarę zorientowany czego chcę, a raczej nie chcę ;-) No ale rzecz jasna, każdy dobiera sobie sprzęt jak mu najwygodniej.
    Pozdrawiam i życzę zadowolenia z nabytku.

P.S. Poza tym osobna mysz zajmuje w tv kolejny port USB. Może być problem gdy wszystkie już są zajęte, trzeba stosować dodatkowe rozgałęźniki, itp. (no chyba, że mysz bluetooth, oraz tv ją obsługuje).

• #59 05 Kwi 2016 21:33
    vit91151
    Poziom 7  

Już zacząłem się trochę przyzwyczajać do trackballa aż tu nagle przestał działać. Nie tylko kulka ale wszystkie funkcje myszki - przewijanie i klawisze również. Reszta klawiatury działa poprawnie. Nie mogę tego ogarnąć. Muszę podłączać dodatkowo normalną myszkę aby mieć pełną funkcjonalność.

• #60 06 Kwi 2016 15:18
    vit91151
    Poziom 7  

Na dodatek sprawdziłem klawiaturę z komputerem i trackball działa w nim prawidłowo. :?: