Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupione części do komputera - pozostał tylko procesor.

01 Wrz 2014 08:23 1542 20
  • Poziom 6  
    Proszę aby cena procesora nie przekraczała 600 zł, wszystko ma być kompatybilne.
    - Płyta główna ASRock H81M LGA1150 (PCX/DZw/GLAN/SATA3/USB3/DDR3/CROSSFIRE) mATX ( H81M )
    -Procesor Intel CORE i3 4150 3.5GHz LGA1150 BOX BX80646I34150
    - Pamięć GeIL DDR3 Enhance Corsa 4GB/1600 GEC34GB1600C9SC -
    -Dysk Seagate Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003)
    - Zasilacz XFX ATX Core 450W 120mm 80+ PSU (P1-450S-X2B9)
    - Karta graficzna Sapphire Radeon DUAL-X R9 270X 2GB GDDR5 OC With Boost 11217-01-20G - O
    -Obudowa Zalman Z1 - USB 3.0 - czarny - ZM-Z1
    - Asus Napęd DVD -/+RW, E-Green 24x (Czarny Panel), SATA, BULK (DRW-24F1ST/BLK/B/AS) OEM
    Za pomoc dzięki :)[/syntax]
    (to i3 jest za słabe)
  • Poziom 43  
    Do czego ten PC? i3 wcale nie jest słaby - chyba nigdy na nim nie pracowałeś albo masz za wysokie wymagania.
  • Poziom 6  
    Fakt mam wysokie wymagania i będzie służył do grania. Jak widzisz coś jesze do zmiany to pisz
  • Poziom 6  
    A na 100% jest kompatybilne z tymi częściami co podałem?A tak wogle ram starcZy czy jeszcze 4 potrzeba?
  • Poziom 39  
    Tak, jednak jeżeli zdecydujesz się na 4460 trzeba wpierw zaktualizować BIOS płyty głównej.
  • Poziom 6  
    Dobra dzieki za to i wgl, ale poczytalem o płycie głównej i nie ma dobrych opini, wymienicie na lepszą?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Płyta ma dobre opinie i jest to udana konstrukcja. Brakuje Ci w niej czegoś, czy chcesz po prostu bez sensu wydać na coś trochę pieniędzy?
  • Poziom 6  
    No dobra, ja tam sie nie znam, tylko mówię co czytałem. Ale jak już moderator do mnie pisze to ok, zostawię to. Dzięki za pomoc, da sie jakoś tu nagradzać punktami czy cuś?
  • Poziom 39  
    W tym dziale nie ma takiej opcji jak pomógł. Można jedynie podarować punkty.
    MrGrany napisał:
    No dobra, ja tam sie nie znam, tylko mówię co czytałem. Ale jak już moderator do mnie pisze to ok, zostawię to.

Moderator czy nie - opinia dotycząca płyty będzie raczej subiektywna, więc ranga osoby polecającej nie ma specjalnego znaczenia - jednemu się ta płyta będzie podobać, innemu coś tam będzie brakować, jeszcze innemu się zepsuje i napisze że to złom. Sporo osób na tym forum poleca jednak tę płytę jako bardzo sensowny zakup do 200zł. Sam na niej złożyłem kilka zestawów, pracują bez zastrzeżeń. Samo wyposażenie w porty/gniazda i wykonanie tej płyty również stoją na niezłym poziomie, więc nie ma powodu, abyś się tej płyty pozbywał.
  • Poziom 6  
    A zna ktoś może jakąś stronę lub sklep gdzie mogę zamówić te części i żeby mi je podkładaliz?!?!=!?!
  • Poziom 15  
    Czyli mam rozumieć, że jeszcze nie masz wymienionych wyżej części?
    Tutaj masz całe zamówienie wraz z usługą montażu: http://www.morele.net/inventory/info/qRHXxs/. Klikasz przenieś do bieżącego koszyka i zamawiasz.
    Na tej stronie na dole: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2726546.html masz kod na darmową wysyłkę i montaż za 1zł.
    Ps. pamięć zamieniłem, bo Geil był niedostępny.
  • Poziom 6  
    Nie mam bo jak pisałem to, to dostawca, nie będę wymieniał jaki, pomylił zamówienie i przysłali mi TV więc odesłałem i chce kupić gdzieś indziej. A pamięć podobna cenowo i jakościowo?

Dodano po 1 [minuty]:

I nie ma w archiwum koszyka o takim kodzie...
  • Poziom 6  
    A jak mi go zmontują to wgraja windowsa?!?!
  • Poziom 6  
    a co z napędem dvd?

Dodano po 21 [minuty]:

moze byc ta: ASRock H81M-HDS Intel H81 LGA1150 BOX?
    Napęd DVD sobie wybierz dowolny. Asus, LG, Samsung, co tam chcesz. Co do płyty - chciałeś lepszą, a nie gorszą - teraz wybrałeś gorszą.
  • Poziom 6  
    co sądzicie o tym ?!? Seagate Desktop SSHD 1TB SATA3 (ST1000DX001
    Lepszym rozwiązaniem jest SSD na system + HDD na dane, ale jeśli SSD nie mieści się w budżecie w najbliższej przyszłości - można kupić taką hybrydę. Odczyt częściej używanych danych na pewno będzie szybszy niż na zwykłem dysku HDD.