Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat Stilo - zapłon pali żarówki / kasuje zapamiętane stacje w radio

Karall85 01 Wrz 2014 10:49 1086 5
  • #1 01 Wrz 2014 10:49
    Karall85
    Poziom 8  

Witam serdecznie, chciałbym się zwrócić o pomoc z następującym problemem:
    posiadam 11 letniego fiata Stilo, zakupiony kilka miesięcy temu. Ok. 2 miesiące temu wymieniłem radio fabryczne - na nowe, zamontowane w dość dobrym punkcie w Krakowie, przez fachowców. Problem, który się pojawia, wygląda następująco : kilka razy (ok. 3) po włączeniu zapłonu - skasowały się zapamiętane stacje radiowe. W miedzyczasie zauważyłem też, że spaliły się żarówki od świateł mijania po prawej stronie samochodu, prawdopodobnie razem, i prawdopodobnie może nawet w tym samym dniu, nie zwróciłem wtedy na to uwagi. Wczoraj problem powrócił, tzn. znów po rozruchu skasowały się wszystkie stacje radiowe, (sobota), a w niedzielę - spalona żarówka od świateł mijania, tym razem po stronie lewej (była już wymieniana na nową 3 miesiące temu, Osram, solidna żarówka). Gdzie szukać problemu? Proszę o wskazówkę.

0 5
  • #2 01 Wrz 2014 11:09
    guard10
    Poziom 28  

Witam masz pecha z żarówkami ale żarówki powinno się wymieniać parami.Żarówka jak żarówka ma prawo się spalić , może ulec uszkodzeniu przez wstrząsy podczas jazdy i nie tylko.Radio ma chwilowy brak zasilania w czasie pracy rozrusznika na pinie który podtrzymuje pamięć radia i to trzeba sprawdzić.Pozdrawiam

0
  • #3 01 Wrz 2014 13:09
    Karall85
    Poziom 8  

rozumiem, a czy jest możliwa sytuacja, że dochodzi do jakiegoś "spięcia" , innego działania, w którym spadek/wzrost natężenia prądu powodowałby takie cuda w radio i przepalenie żarówek ?

0
  • #4 01 Wrz 2014 13:26
    andrzej20001
    Poziom 43  

Może być słaba masa/zasilanie w lampie sprawdź napięcie.Może też przeładowywać alternator. Możliwa też wypalona kostka żarówki. Radio nie ma z tym nic wspólnego.

0
  • #5 01 Wrz 2014 15:48
    Karall85
    Poziom 8  

rozumiem, że to nie radio ani jego sposób podłączenia może to powodować, ale czy np. alternator poprzez "przeładowania" mógł czysto teoretycznie popalić żarówki i skasować radio ? :D tudzież inny element elektrycznej układanki.. to stare auto, a elektryka w stilo nie cieszy się z tego co czytam dobrą opinią. Chciałbym podpowiedzieć elektrykowi jak najwięcej, zanim zacznie się remont/naprawa/szukanie problemu :) może obniży to moje koszty naprawy, a na pewno przybliży do odkrycia faktycznego problemu. I nauczy mnie czegoś w tej materii :) Pozdrawiam i dziękuję Kolegom za powyższe odpowiedzi !!!

0
  • #6 01 Wrz 2014 17:38
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

Karall85 napisał:
    Chciałbym podpowiedzieć elektrykowi jak najwięcej, zanim zacznie się remont/naprawa/szukanie problemu :) może obniży to moje koszty naprawy, a na pewno przybliży do odkrycia faktycznego problemu.

W moim przypadku jedynie zamiast obniżyć, podwyższyłoby to Tobie koszty a mnie ciśnienie. Nie radzę. Dobry elektryk poradzi sobie z tym w 20 minut!

-1