Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo - zapłon pali żarówki / kasuje zapamiętane stacje w radio

01 Sep 2014 10:49 1347 5
  • Level 9  
    Witam serdecznie, chciałbym się zwrócić o pomoc z następującym problemem:
    posiadam 11 letniego fiata Stilo, zakupiony kilka miesięcy temu. Ok. 2 miesiące temu wymieniłem radio fabryczne - na nowe, zamontowane w dość dobrym punkcie w Krakowie, przez fachowców. Problem, który się pojawia, wygląda następująco : kilka razy (ok. 3) po włączeniu zapłonu - skasowały się zapamiętane stacje radiowe. W miedzyczasie zauważyłem też, że spaliły się żarówki od świateł mijania po prawej stronie samochodu, prawdopodobnie razem, i prawdopodobnie może nawet w tym samym dniu, nie zwróciłem wtedy na to uwagi. Wczoraj problem powrócił, tzn. znów po rozruchu skasowały się wszystkie stacje radiowe, (sobota), a w niedzielę - spalona żarówka od świateł mijania, tym razem po stronie lewej (była już wymieniana na nową 3 miesiące temu, Osram, solidna żarówka). Gdzie szukać problemu? Proszę o wskazówkę.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 28  
    Witam masz pecha z żarówkami ale żarówki powinno się wymieniać parami.Żarówka jak żarówka ma prawo się spalić , może ulec uszkodzeniu przez wstrząsy podczas jazdy i nie tylko.Radio ma chwilowy brak zasilania w czasie pracy rozrusznika na pinie który podtrzymuje pamięć radia i to trzeba sprawdzić.Pozdrawiam
  • Level 9  
    rozumiem, a czy jest możliwa sytuacja, że dochodzi do jakiegoś "spięcia" , innego działania, w którym spadek/wzrost natężenia prądu powodowałby takie cuda w radio i przepalenie żarówek ?
  • Level 43  
    Może być słaba masa/zasilanie w lampie sprawdź napięcie.Może też przeładowywać alternator. Możliwa też wypalona kostka żarówki. Radio nie ma z tym nic wspólnego.
  • Level 9  
    rozumiem, że to nie radio ani jego sposób podłączenia może to powodować, ale czy np. alternator poprzez "przeładowania" mógł czysto teoretycznie popalić żarówki i skasować radio ? :D tudzież inny element elektrycznej układanki.. to stare auto, a elektryka w stilo nie cieszy się z tego co czytam dobrą opinią. Chciałbym podpowiedzieć elektrykowi jak najwięcej, zanim zacznie się remont/naprawa/szukanie problemu :) może obniży to moje koszty naprawy, a na pewno przybliży do odkrycia faktycznego problemu. I nauczy mnie czegoś w tej materii :) Pozdrawiam i dziękuję Kolegom za powyższe odpowiedzi !!!
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Karall85 wrote:
    Chciałbym podpowiedzieć elektrykowi jak najwięcej, zanim zacznie się remont/naprawa/szukanie problemu :) może obniży to moje koszty naprawy, a na pewno przybliży do odkrycia faktycznego problemu.

W moim przypadku jedynie zamiast obniżyć, podwyższyłoby to Tobie koszty a mnie ciśnienie. Nie radzę. Dobry elektryk poradzi sobie z tym w 20 minut!