Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Stilo - zapłon pali żarówki / kasuje zapamiętane stacje w radio

Karall85 01 Sep 2014 10:49 1503 5
 • #1
  Karall85
  Level 9  
  Witam serdecznie, chciałbym się zwrócić o pomoc z następującym problemem:
  posiadam 11 letniego fiata Stilo, zakupiony kilka miesięcy temu. Ok. 2 miesiące temu wymieniłem radio fabryczne - na nowe, zamontowane w dość dobrym punkcie w Krakowie, przez fachowców. Problem, który się pojawia, wygląda następująco : kilka razy (ok. 3) po włączeniu zapłonu - skasowały się zapamiętane stacje radiowe. W miedzyczasie zauważyłem też, że spaliły się żarówki od świateł mijania po prawej stronie samochodu, prawdopodobnie razem, i prawdopodobnie może nawet w tym samym dniu, nie zwróciłem wtedy na to uwagi. Wczoraj problem powrócił, tzn. znów po rozruchu skasowały się wszystkie stacje radiowe, (sobota), a w niedzielę - spalona żarówka od świateł mijania, tym razem po stronie lewej (była już wymieniana na nową 3 miesiące temu, Osram, solidna żarówka). Gdzie szukać problemu? Proszę o wskazówkę.
 • #2
  guard10
  Level 28  
  Witam masz pecha z żarówkami ale żarówki powinno się wymieniać parami.Żarówka jak żarówka ma prawo się spalić , może ulec uszkodzeniu przez wstrząsy podczas jazdy i nie tylko.Radio ma chwilowy brak zasilania w czasie pracy rozrusznika na pinie który podtrzymuje pamięć radia i to trzeba sprawdzić.Pozdrawiam
 • #3
  Karall85
  Level 9  
  rozumiem, a czy jest możliwa sytuacja, że dochodzi do jakiegoś "spięcia" , innego działania, w którym spadek/wzrost natężenia prądu powodowałby takie cuda w radio i przepalenie żarówek ?
 • #4
  andrzej20001
  Level 43  
  Może być słaba masa/zasilanie w lampie sprawdź napięcie.Może też przeładowywać alternator. Możliwa też wypalona kostka żarówki. Radio nie ma z tym nic wspólnego.
 • #5
  Karall85
  Level 9  
  rozumiem, że to nie radio ani jego sposób podłączenia może to powodować, ale czy np. alternator poprzez "przeładowania" mógł czysto teoretycznie popalić żarówki i skasować radio ? :D tudzież inny element elektrycznej układanki.. to stare auto, a elektryka w stilo nie cieszy się z tego co czytam dobrą opinią. Chciałbym podpowiedzieć elektrykowi jak najwięcej, zanim zacznie się remont/naprawa/szukanie problemu :) może obniży to moje koszty naprawy, a na pewno przybliży do odkrycia faktycznego problemu. I nauczy mnie czegoś w tej materii :) Pozdrawiam i dziękuję Kolegom za powyższe odpowiedzi !!!
 • #6
  Pawel wawa
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Karall85 wrote:
  Chciałbym podpowiedzieć elektrykowi jak najwięcej, zanim zacznie się remont/naprawa/szukanie problemu :) może obniży to moje koszty naprawy, a na pewno przybliży do odkrycia faktycznego problemu.

  W moim przypadku jedynie zamiast obniżyć, podwyższyłoby to Tobie koszty a mnie ciśnienie. Nie radzę. Dobry elektryk poradzi sobie z tym w 20 minut!