Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia w telewizji kablowej

marivsh 01 Wrz 2014 14:12 1527 1
 • #1 01 Wrz 2014 14:12
  marivsh
  Poziom 2  

  Dzień dobry,
  Opiszę problem: mam podłączony kabel z tv kablowej do mojego telewizora. Kabel ten "leci" przez pokój po ziemi (za listwą przypodłogową) "za komputerem", tj całą masa kabli: pod dwoma gniazdkami, których zasilanie leci w podłodze, równolegle do koncentryka od kablówki; do owych gniazdek wpięte są dwie listwy zasilające, do których z kolei wpięte są łącznie 3 kable zasilające (zasilacz pc, monitor, drukarka) oraz 4 "małe" zasilacze (modem, router, lampka, ładowarka komórki). Dodatkowo w bliskiej odległości od gniazdek znajduje się komputer (zasilacz w dole obudowy), oraz masa innych kabli (2x LAN, 1x tel, 4x USB, 2x audio minijack). Problem polega na tym, że na niektórych kanałach (cyfrowych) pojawiają się zakłócenia obrazu (np. "zamrożony" obraz oraz inne problemy typ opóźnienia), gdy tylko komputer jest włączony. Przeniesienie kabla metr wyżej niż obecna pozycja (podłoga) zmniejsza zakłócenia, ale nie eliminuje ich całkowicie. Wyłączenie komputera skutkuje natychmiastowym zniknięciem tych zakłóceń. Dodam jeszcze, że TV jest podpięty do gniazdka umieszczonego na przeciwległej ścianie.
  Bardzo proszę o radę i informację, w jaki sposób uniknąć zakłóceń, tak by można było w spokoju mieć uruchomiony zarówno TV jak i komputer.

  0 1
 • #2 01 Wrz 2014 14:45
  Olek II
  Moderator

  Wymienić kabel od gniazda do telewizora na lepszej jakości, uziemić obudowę komputera. Jeśli to nie pomoże, trzeba przenieść komputer w inne miejsce. Cudownego środka nie ma, każde zakłócenia mają własną specyfikę, tylko jak to się mówi "kombinowanie" pozostaje.

  0