Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2,2 DCi - Samochód gaśnie przy dojeżdzaniu do skrzyżowania,postoj

01 Wrz 2014 16:56 1551 9
  • Poziom 7  
    Witam
    Moja Laguna 2,2 DCi 2003 rok zaczęła gasnąć przy dojeździe do skrzyżowania, w czasie stania w korku. Jak zgaśnie komputer krzyczy komunikat po angielsku że coś jest nie tak z wtryskiem paliwa. Po podłączeniu do komputera okazało się że wyskakuje błąd zaworu EGR. Zawór został wyczyszczony i komputer już nic nie pokazywał. Po zrobieniu 600 km samochód znowu zaczął gasnąć. Wymieniłem jeszcze filtr paliwa i wlałem dodatek . Proszę o pomoc co mogło się stać. Słyszałem że to przez czujnik położenia wału - zabrudził się. Proszę o pomoc.
  • Poziom 17  
    chlebek122 napisał:
    to przez czujnik położenia wału
    nie
    Sprawdź parametry na clipie gdy gaśnie
  • Poziom 7  
    czyli podłączyć komputer?? jestem zielony w tych sprawach;/
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Tak. przez fachowca. Samo odczytanie błędów może nic nie dać.
  • Poziom 7  
    I powinno coś pokazać??

Dodano po 1 [minuty]:

Najgorsze jest to że każde podłączenie do komputera to koszt 40-50 zł. i chciałbym cos na ten temat wiedzieć .Żeby mechanik mnie nie zaskoczył..
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Za 40 czy 50 zł, to sobie błędy poczytasz. Diagnostyka to 150 - 200 zł. Widzisz różnicę?
  • Poziom 7  
    jeszcze dodam że nie mam żadnych problemów z ponownym odpaleniem samochodu
  • Poziom 26  
    Miałem podobny przypadek w Scenicu. Występował on wtedy, gdy przypadkowo zatankowałem paliwo na innej niż zawsze stacji. Silnik gasł na każdym skrzyżowaniu lub zmniejszeniu obrotów.Startował bez kłopotu. Już tam nie tankuję pomimo,że jest taniej o 10 gr/l. Silnik pali bez problemu. Aha komputer nie pokazywał błędów.
  • Poziom 7  
    dzięki Koledzy za informacje
  • Poziom 7  
    Witam
    Naprawiłem samochód. Powodem był przewód od czujnika położenia wału korbowego. Nie łączył. Dziekuje za podpowiedzi. Temat zamknięty