Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Amica ZZM 416i - nie włącza się- brak reakcji

krzymal115 01 Sep 2014 21:05 11253 10
    krzymal115
    Level 9  
    Zmywarka Amica przestała sie uruchamiać. Nie zapala się żadna kontrolka.
    Znalazłem uszkodzenie kabla zasilającego- jedną z żył prawdopodobnie nadgryzła mysz. I teraz pytanie: czy jak poszło spięcie to mogło wywalić jakiś bezpiecznik w zmywarce? Jeden znalazłem przy programatorze- jest ok.
    Czy jeszcze jakiś bezpiecznik montuje się w zmywarkach?
    User removed account
    User removed account  
    krzymal115
    Level 9  
    żyła była tylko nadgryziona. naprawiłem już kabel ale zmywarka dalej nie włącza się.
    krzymal115
    Level 9  
    Czyli wykręciłeś ze zmywarki sam moduł i zaniosłeś?
    Heniek1993
    Level 12  
    Tak, wykręciłem tą płytkę bez przycisków. Pojedyncze kable opisałem żeby być pewny, kostek nie da się pomylić. Gdybym miał dużo czasu sam bym pewnie to zrobił. Przyjrzałem się wykonanej pracy i wymienione zostały podzespoły takie jak w zestawach naprawczych whirlpool'a. Przy okazji pozdrawiam elektronika ;)
    krzymal115
    Level 9  
    Czy ten moduł wskazany w aukcji można kupić pasujący do mojej zmywarki?
    Heniek1993
    Level 12  
    Zdaje się że nie, przypuszczam że zostały wymienione takie same elementy jak w zestawie z aukcji, ale o innych wartościach lub oznaczeniach. Posiadam zestaw naprawczy do pralki, porównałem podzespoły i układ scalony był inny niż ten od zmywarki albo po prostu był to jakiś zamiennik.
    krzymal115
    Level 9  
    Mógłbyś dać zdjęcie tej płytki którą zaniosłeś? Ta co jest na wierzchu po wykręceniu panela czy jest jakaś druga pod nią (bo cos tam jest)?

Teraz pytanie: co powiedziałeś elektronikowi niosąc tam ten moduł? Bo chciałem zanieść cały panel to nie chcieli nic robić w 2 serwisach AGD z tym ("potrzebujemy całej zmywarki")...
  • Helpful post
    Heniek1993
    Level 12  
    Elektronikowi powiedziałem żeby naprawił układ zasilania. Zdjęcia nie robiłem ale niech się zajmą zaznaczonym miejscem. Powinni wiedzieć co robić.
    Zmywarka Amica ZZM 416i - nie włącza się- brak reakcji