Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

trafic 1.9 dci 6biegów - Licznik prędkości raz działa raz nie.

Janosik_pat 01 Sep 2014 21:55 4380 5
    Janosik_pat
    Level 15  
    Witam

Czasem mam taki problem że podczas jazdy przestaje działać prędkościomierz, jak dłużej nie działa to zaświeca się kontrolka od świec żarowych, po chwili licznik znów działa i tak sporadycznie działa / nie działa podczas jazdy bez względu na prędkość, pogodę czy rodzaj nawierzchni.

Czujnik prędkości znajduje się w skrzyni biegów, odłączenie przeczyszczenie wtyczki i podłączenie nic nie daje, czy to może być wina impulsatora ?
    Jak można łatwo sprawdzić co jest przyczyną po za wymianą na nowy egzemplarz ?

Pozdrawiam
    majsster
    Level 22  
    wykręć impulsator i przyjrzyj się pinom a zobaczysz że będą pognite a wtyczka pewnie nieszczelna.
    kawajo
    Level 17  
    Janosik_pat wrote:
    wymianą na nowy egzemplarz ?
    najszybciej i najpewniej
    Janosik_pat
    Level 15  
    W najbliższym czasie wykręcę impulsator, bardziej obstawiałem na coś innego, w dawno temu samochodzie ROVER 216 występował podobny problem a wymiana nic nie dała ponieważ problem leżał po stronie skrzyni biegów. Trochę mnie pocieszyliście.
    Dziękuje za rady jak tylko uda mi się w tej ciasnocie go wykręcić i sprawdzić napiszę.

Pozdrawiam
    majsster
    Level 22  
    90 % to, miałem to w tym roku chyba w 2 renówkach
    mako110
    Level 21  
    skoro zapala kontrolkę od świec to w sterowniku silnika musi być błąd który cię naprowadzi na zlokalizowanie usterki......diagnostyka się kłania