Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ursus c330 - podłączenie nagrzewnicy

01 Wrz 2014 22:18 5547 5
 • Poziom 21  
  Witam.

  Teść odbudowuje Ursusa C335- kabina w miarę szczelna, pasuje zatem jakieś ogrzewanie. Jest nagrzewnica z osobówki, wsadzona w miejsce po jednym aku i zagwozdka- jak wpiąć się w układ wodny?
  Jeden koncept to otwór w głowicy pod czujnik temperatury (jakaś tulejka z trójnikiem), drugi to krótki przewód między pompą wody, a termostatem. Oba rozwiązania mają mankamenty, do tego mam wątpliwości czy układ się odpowietrzy bezproblemowo.

  Motał już ktoś takie ogrzewanie?
 • Poziom 14  
  Najlepiej dać powrót miedzy pompą a chłodnicą,jak dasz między termostatem a pompą to
  będzie zakłócał prace termostatu .
 • Poziom 21  
  Myślę, że nie powinno zakłócać, a na nagrzewnicę pójdzie wtedy płyn z małego obiegu. Przy sprawnym termostacie w zimie powinna szybko grzać.
 • Specjalista Maszyny Rolnicze
  jedynie pomiędzy termostatem a pompa. Tam będzie podciśnienie które wspomoże obieg płynu na nagrzewnicę i ciepły płyn z małego obiegu.
  tak jest w oryginale w 60-ce a właściwie podobnie. Powrót z nagrzewnicy jest wkręcony w ślimak pompy w miejscu gdzie jest podciśnienie.
 • Poziom 21  
  Czyli na tym krótkim wężu- tylko, że tam będzie ciężko coś wpasować. Myślałem jeszcze żeby ewentualnie wspawać jakiś króciec w obudowę termostatu, a drugi wąż wpiąć w dolny wąż chłodnicy.
  Nagrzewnica z osobówki z wentylatorem jest w miejscu prawego akumulatora, węże będą długie, obawiam się o odpowietrzanie.
  Mówisz, że w okolicy pompy ma być powrót z nagrzewnicy? Jak robiłem kabinę na moim zetorze 3340 to właśnie wpinałem się w zaślepkę pompy wody, ale węże wpinałem doświadczalnie, że już sam nie wiem, który gdzie...

  Dodano po 5 [minuty]:

  Tak to wygląda.

  Ursus c330 - podłączenie nagrzewnicy
 • Poziom 21  
  Poszło nawet nieźle- foty w linku: Link

  Dzięki za rady!