Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

laguna 2 - Przepustnica albo ECu

01 Sep 2014 22:21 2619 9
 • Level 2  
  siemka.mam takiego pacjenta, w czasie jazdy czasem obroty rosną brak reakcji na pedał gazu fault injection na wyświetlaczu.silnik na sterowniku sagem.błędy przepustnicy.osobiście pierwszy raz się z tym spotykam ale przeleciałem całego neta i podobno to częsta przypadłość.uwalona przepustnica wiązka albo ecu.wiązka sprawdzona i nawet zrobiona cala nowa ale po 20 km znowu to samo.dobrze by było podstawić druga przepustnice ale nie ma na okolicznych szrotach a wziąć z neta tez może być wadliwa .ma może ktoś patent jak sprawdzić tą która jest w aucie?pozdr i z góry dziękuje
  Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
 • Level 14  
  z tym autem to po prawdzie nie miałem doczynienia, na początek sprawdź potencjometr przepustnicy czy nie ma tzw szumów, bo z tego co wiem to niektóre ECU potrafią dziwnie reagować na takie coś. Standardowo także sprawdzić złącza. Przepustnice jak się da rozebrać i sprawdzić czy aby się nie zaciera, wymyć benzyną lub denaturatem. A co może się stać z wiązką? może być przetarta albo złącza szlak trafił, złącza można obejżeć a ewentualne uszkodzenie wiązki sprawdzić multimetrem (po odłączeniu ubu końcy oczywiście)
 • Level 2  
  to jest 1.8 16v
 • Level 30  
  Jesli chodzi o sterownik to czesto w tym modelu pada sterowanie zaplonem 1i 4 cylinder. Sprawdz dolot i filtr powietrza
 • Level 2  
  wyslisz ze moze to byc pedal?
 • Level 14  
  jeśli jest tam jakiś czujnik to owszem :)
 • Level 9  
  Mam pytanie dot. pomiaru przepustnicy i pedału gazu w LIIphI 1,8 16V:
  Aby wykonać pomiar ścieżek potencjometru przepustnicy, który pin z którym pomierzyć, czy oporność dwóch ścieżek potencjometru jest taka sama (1200om), czy clip konkretnie wskazuje, czy problem dotyczy pedału lub przepustnicy ?

  To samo pytanie dotyczy pedału gazu, jak wykonać pomiar ścieżek, z góry dzięki.
 • Level 14  
  Dajesz na stół, podłączasz multimetr, a do kręcenia montujesz jakąś długą dźwignię (ok 30 cm). Kręcisz powoli i sprawdzasz czy równo maleje/rośnie wskazanie multimetru. Jak będą skoki odczytu to uszkodzone.