Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK TD-W8901G - Jako bezprzewodowe przedłużenie sieci

01 Wrz 2014 22:57 3657 20
  • Poziom 13  
    Jako że od jakiegoś czasu użytkuję Netię Spot to w szafie się kurzy w/w tplink. Wpadłem na pomysła aby wykorzystać go jako AP.
    Sprawę przedstawię na podstawie 2 przykładów polączenia 2 urządzeń bezkablowo:
    1). Netiaspot dostaje sygnał 'drutami' netii i rozsyła internet po wifi, tplink odbiera sieć po wifi i podaje kablem lan do TV (działa jako taki modem w telewizorze).
    2). Nietiaspot dalej pierwszy daje po wifi, w innym pomieszczeniu gdzie zasięg już słaby stawiam bezprzewodowo tplinka w dogodnym miejscu i mam punkt dostępowy (lan lub wlan) do laptopa.
    Teraz pytania:
    1. Czy ten tplink dogada się bezprzewodowo (tylko!) z routerem netiaspot? Czy jest do tego przystosowany?
    2. Czy poda sieć tylko lanem czy da rade też po wifi?
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Nie, to router ADSL.Nie ma takich funkcji radiowych jak AP Client, WISP czy repeater.
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Ale można sytuację odwrócić tzn tp linka podłączyć do linii ADSL, a do niego kablem podłączyć netia spot bo on ma Ethernet po stronie WAN... Bezprzewodowo niestety nie.
  • Poziom 32  
    Gdzie to wyczytałeś ?
  • Pomocny post
    I dobrze wyczytałeś.Mozesz połączyć go LAN-LAN z Netiaspot.Wyłączysz na nim DHCP. Dasz adres z zakresu NS( ale spoza jego DHCP).WiFi na innym kanale, nazwa i hasło to samo.I masz dodatkowy AP z WiFi i 3xLAN(podłączysz tv i co tam chcesz). Wszystko w jednej sieci.
  • Poziom 13  
    O.K.
    Google wyrzuciło pare tematów na 1 str.
    Jednak zależy mi na bezprzewodowości, mieszkanko po remoncie.
    Odstawiam / sprzedaję i szukam czegoś niedrogiego jako dobry punkt dostępowy i do łączenia po moście wifi (czy jak to się nazywa). Oczywiście Netiaspot da rade w ten sposób?
  • Pomocny post
    Z tanich, sprawdzone z AP Client WR-743, 8levelWRT-150, WRT-300.
  • Poziom 13  
    matek451 napisał:
    Z tanich, sprawdzone z AP Client WR-743, 8levelWRT-150, WRT-300.

I o to pany chodziło, podziękowania.
    A czy wrt300 da zysk przy połączeniu i udostępnianiu bezprzewodowym? Słyszałem że jedna antena wykonuje podwójną pracę i ogranicza prędkość.
    Chociaż przy moich zmierzonych 8-10Mb/s i 0,6Mb/s pewnie nie wpłynie to jakoś znacząco a zasięg/siła sygnału i tak się nie zmieni.
  • Specjalista Sieci, Internet
    APClient tylko odbiera po WiFi dalej tylko po LAN.Jeśli chcesz dalej po WiFi to łączysz z nim drugi router po LAN aby sił dalej. To rozwiązanie oparte o dwa radia i nie spowalnia łącza.Urządzenie do tego celu oparte o jedno radio to repeater. Ten Przycina prędkość o połowę i jest mało stabilny.
  • Poziom 13  
    Sorki, troche mieszam.
    Napewno ma być odbiór po WiFi. Dalej Lan do tv i ewentualnie też WiFi aby był dalej lepszy sygnał bez zrywania.
    A więc rozumiem że skłaniać się ku twojej propozycji (wymienione routery z AC) matek? Propozycje dobre cenowo :)
    Te routery mają zarówno AP Client jak i tryb repeater.Tu masz konfigurację 8level http://digileaks.pl/1624-klient-ap-w-wrt-150/ i repeater http://digileaks.pl/1450-repeater-w-wrt-300/ Podobne ustawienia posiada WR-743 .W razie zakupu łatwo je na nim skonfigurować.Poradniki na http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/ Aby APClient czy repeater działał poziom sygnału WiFi NS w miejscu ich ustawienia musi być około -70dBm. Zmierz ten poziom przy TV za pomocą inSSIDera lub WiFi Analyzera (Android).
  • Poziom 13  
    Pany masakra. Meczę się dzisiaj z WRT300. Urządzenie działa - wifi widać.
    Robię w/g 2 linka: Mini-poradnik: Tryb Repeater w 8level WRT-300.
    Dochodząc do pkt.5 nie mogę zmienić IP. Kiedy wrócę do pkt.4 i cofnę na Brana to IP zatwierdzi i zapisuje ale dochodzi do 99% i czeka i kom: 'Przekroczono limit czasu połączenia
    Serwer 192.168.1.2 zbyt długo nie odpowiada'.
    Nie da rady się zalogować na tego wrt300 :((
    Resetuję go i od nowa, ..i tak w kółko :(

Dodano po 37 [minuty]:

Dodam że gdy zmienię w p.4 na Most to w zakładce LAN mam 1 tabelkę wiecej - Gateway i wyskakuje przy niej że niewłaściwy adres ip!?
    Pod jakim adresem masz Netia Spot? Jaki ma zakres DHCP?
  • Poziom 13  
    Loguje się na 192.168.1.254. Szukam tego adresu - przepraszam zakresu ale jeszcze nie znalazłem.

Upss. zalogowałem się teraz jako admin i w zakładce Dystrybucja adresów ip - Zakres dynamicznych adresów IP jest:
    LAN Bridge Serwer DHCP 255.255.255.0 192.168.1.1 - 192.168.1.253
    i
    LAN Wireless 802.11n Access Point 2 Serwer DHCP 255.255.255.0 192.168.2.1 - 192.168.2.253
    I pewnie tutaj jest problem. Spróbuj zmienić pierwszy zakres DHCP 192.1681.10-192.168.1.253 i wtedy ponów próbę ustawiając na WRT-300 adres 192.168.1. lub 192.168.1.2 Ewentualnie na tym drugim zakresie , spróbuj zmienić DHCP na 192.168.2.10-192.168.2.253 i wtedy na WRT-300 adres 192.168.2.1
  • Poziom 13  
    TP-LINK TD-W8901G - Jako bezprzewodowe przedłużenie sieci

tak jest po zmianie trybu pracy z bramy na most!??
    ...już się biorę

Zrobiłem i to samo niestety. Nie rozumiem, po zmianie na most (wrt300 oczywiście) nie powinno tam być tabelki Gateway w/g tego poradnika a jest!?

p. jak się od wczoraj za to biorę to cały czas chwilowo zrywa pol. z internetem, (chyba jak jestem zalogowany w netie_spota)