Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Philips 40PFL3008H oraz kino domowe LG DH4430P

tuszek_1990 01 Wrz 2014 23:22 2292 2
  • #1 01 Wrz 2014 23:22
    tuszek_1990
    Poziom 7  

Witam posiadam telewizor jak w temacie z takimi gniazdami z tyłu telewiozora :

Telewizor Philips 40PFL3008H oraz kino domowe LG DH4430P

oraz kino domowe LG dh4430p z takimi gniazadami wyjscia :

USB 2.0
    Wejście dźwięku – Portable In
    Wyjście wideo – kompozytowe
    HDMI – wyjście
    Antena radiowa – FM
    Audio L/R

Problem polega na tym ze nie mogę uzyskać dźwięku z telewizji mam podłączony dekoder nc+ przez hdmi 1 w telewizorze kino jest podłączone przez hdmi 2 gdy oglądam film na dvd dźwięk jest w 5 głośnikach. Doszedłem do tego ze podłączyłem dvd do telewizora przez Audio L/R w DVD i gniazdo słuchawkowe w TV niby działa ale dźwięk jest tylko w dwóch przednich głośnikach nie w 5 ;/ jak mam to podłączyć żeby oglądać telewizje i mieć dźwięk w 5 głośnikach z góry dziękuje

Dodano po 15 [minuty]:

Moze ktos pomoze?

0 2
  • #2 01 Wrz 2014 23:24
    anmedia
    Poziom 39  

tuszek_1990 napisał:
    w TV niby działa ale dźwięk jest tylko w dwóch przednich głośnikach nie w 5 ;/ jak mam to podłączyć żeby oglądać telewizje i mieć dźwięk w 5

Kolego takie pytanie nalezalo zadac przed zakupem zestawu typu LG, lub przynajmniej przesledzic kilka tematow z podobnymi modelami.
    Nie ma mozliwosci uzyskania 5-kanalowego dzwieku w tym kinie domowym, jesli chcesz go uzyskac nalezy wymienic kino na takie ktore posiada wejscia HDMI IN lub Digital Audio IN (najlepiej SPDIF Coaxial). To co uzyskales to juz wszystko co mozesz z nim zrobic.

0
  • #3 01 Wrz 2014 23:26
    Polon_us
    Poziom 41  

tuszek_1990 napisał:
    jak mam to podłączyć żeby oglądać telewizje i mieć dźwięk w 5 głośnikach z góry dziękuje

Niestety, nie będzie to możliwe. Te kino, mówiąc delikatnie, jest bardzo ubogie w możliwości techniczne. Nie ma wejścia cyfrowego i nie wspiera funkcji ARC.
    Nie ma również wbudowanej funkcji Dolby Pro Logic, która umożliwia symulację dźwięku przestrzennego z odbieranego dźwięku stereo.

Także nic tu kolega nie zaradzi. Tylko ewentualna wymiana na inne kino coś by tu pomogła.

0