Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic DP-2010 - zgłasza zacięcie papieru tylko na dolnym podajniku

satanistik 01 Wrz 2014 23:14 963 4
  • #1 01 Wrz 2014 23:14
    satanistik
    Poziom 27  

Kopiarka Panasonic DP-2010, znalazłem ją na złomie więc nie jest to sprzęt klientowski. Jeżeli coś uszkodzę - wróci na złom a ja będę bogatszy w doświadczenia. Ogólnie kopiowanie z ręcznego bocznego podajnika działa. Jeżeli jednak źródłem papieru jest dolny podajnik to papier za każdym razem wychodzi z podajnika, dociera do bębna i przechodzi przez piec. Jednak zanim kartka wyjdzie drukarka zgłasza zacięcie papieru. Za każdym razem zacięcie następuje w idealnie tym samym miejscu. Papier wystaje z obu stron. Czujnik zakleszczenia kartki na piecu nie jest zasłonięty (ramię nie opada) więc to nie to, czujnik przed bębnem reaguje. Zrobiłem zdjęcia w jakim położeniu staje kartka.

Panasonic DP-2010 - zgłasza zacięcie papieru tylko na dolnym podajniku Panasonic DP-2010 - zgłasza zacięcie papieru tylko na dolnym podajniku Panasonic DP-2010 - zgłasza zacięcie papieru tylko na dolnym podajniku Panasonic DP-2010 - zgłasza zacięcie papieru tylko na dolnym podajniku Panasonic DP-2010 - zgłasza zacięcie papieru tylko na dolnym podajniku

0 4
  • #2 01 Wrz 2014 23:17
    mr_bl
    Poziom 11  

Zobacz czy gumki ze zdjęcia nr 1 nie są 'gładkie' być może przez to papier nie jest dobrze pobierany, spróbuj je zdjąć i wyczyścić (polecam CIF) jeżeli to nic nie pomoże to spróbuj je przełożyć na drugą stronę. Ze zdjęcia ostatniego też wyczyść gumki bo aż na zdjęciu widać, że są brudne :)

0
  • #3 01 Wrz 2014 23:45
    satanistik
    Poziom 27  

Gumki wyczyszczę - te z górnego zdjęcia nie sprawiają problemów bo papier wychodzi ładnie. Wg dokumentacji J30 to nie wykrycie braku papieru przez jeden z czujników. A dokładnie gdy czas pomiędzy otwarciem a zamknięciem czyjnika jest za długi.

0
  • Pomocny post
    #4 02 Wrz 2014 07:54
    Janusz.P
    Specjalista - kserokopiarki

a format papieru dla kasety masz ustawiony prawidłowo bo widzę na zdjęciu że kartka idzie krótsza krawędzią więc jeżeli szufladę masz ustawioną na dłuższa krawędź to właśnie mogą występować takie kwiatki

0
  • #5 04 Wrz 2014 21:07
    satanistik
    Poziom 27  

Faktycznie o tym nie pomyślałem - w niektórych drukarkach były takie zestawy przełączników które wykrywały sposób ustawienia i format papieru ale tu rzeczywiście tego nie ma. Sprawdzę jak będę miał chwilę.
    Faktycznie pomoglo ustawienie kartki.
    Ksero działa ale wydruki sa jasne mimo maksymalnego zaciemnienia.

0