Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

urmet 18l1 a instalacja 3+n

02 Wrz 2014 00:18 1116 6
  • Poziom 10  
    Witam. W bloku (w jednej klatce) jest stara instalacja 4 przewodowa i na czas zdjęcia obecnej centralki do naprawy (chyba uszkodzony wzmacniacz - słychać w kasecie na dole dobrze, zaś w aparacie b. cicho, prawie w cale) chcę zamontować zasilacz urmet 18L1 (tylko taki posiadam wolny) komunikacja kaseta - aparat-kaseta była by ok, tylko nie wiem jak rozwiązać problem otwierania rygla który sterowany jest torem mikrofonowym z masą. I tu moje pytanie: jak zrobić układ sterujący do otwierania rygla który po zwarciu masy do toru mikrofonu dostanie napięcie ?? (obecne sterowanie w starej centralce).
    Proszę o pomoc lub porady
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 20  
    Witam! Należy zakupić przekaźnik M-155 - płytkę przejściową do wzmacniacza i linii 4-przewodowej.

Pozdrawiam AC
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    andziabb a gdzie mogę coś takiego dostać i o jakiej płytce przejściowej mówisz?? można prosić więcej szczegółów??
  • Poziom 20  
    Płytka w załączniku, mam tylko jedną sztukę więc nie wystawiam jej w żadnym sklepie (koszt takiej płytki to 12,73 zł). Na płytce jak widać są 4 zaciski:
    MCU - linia mikrofonu unifonu
    MASA - Linia masy
    RYGIEL - Linia klucza (otwierania rygla)
    +15V - Linia zasilania

Kiedy zasilacz jest 5-przewodowy płytka ta dopasowuje unifony instalacji 4-przewodowej. Zwierając mikrofon do masy wystawia masę na linię klucza (otwierania)

Pozdrawiam
    AC
  • Poziom 10  
    dziękuję za zdjęcie gwarancji, znalazłem tą płytkę na stronie www.mifon.pl -jest dostępna w magazynie więc problem będzie rozwiązany. Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    no to super proszę napisać później czy rozwiązał Pan problem :-)

Pozdrawiam
    AC
  • Poziom 10  
    Witam po dłuższej przerwie. Problem został rozwiązany w sposób uporządkowania instalacji na klatce schodowej oraz naprawa centralki w własnym zakresie (uszkodzony tranzystor mocy na wyjściu). Centralkę którą nabyłem wcześniej została na wymianę w razie potrzeby.