Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - dekoder PVR 7000

forest21 02 Wrz 2014 01:35 19158 16
  • #1 02 Wrz 2014 01:35
    forest21
    Poziom 11  

Witam

Przesiadłem się z N-ki na CP i wybrałem dekoder PVR 7000 ( chyba najlepsza możliwa opcja na chwilę obecną w CP ). Zaczynam z nim zabawę i już widzę przepaść w porównaniu do Turbo Dekodera N-ki ;)) Z intuicyjną obsługą ma on tyle wspólnego, co ja baletem. Listę ulubionych kanałów będę chyba tworzył przez cały tydzień. Brak przeskakiwania całymi stronami, tylko przeskakiwanie po poszczególnych pozycjach - masakra. Kanały trzeba ustawiać od góry do dołu, bo jak leci się z dołu do góry i przeskakuje się np. z ostatniej pozycji na początek listy, to pierwszy kanał pod tym, który właśnie przesuwamy wypada z listy ( to jest patent ;) ). To jest jeszcze do przecierpienia, ale jak nie mogłem oglądnąć programu, który właśnie się nagrywał ( a nagranie jeszcze się nie zakończyło ) - to myślałem, że umrę ze śmiechu. Można coś z tym zrobić, czy muszę się z tym pogodzić ?!

2 16
  • #2 02 Wrz 2014 08:12
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 02 Wrz 2014 11:00
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 21 Wrz 2014 18:40
    forest21
    Poziom 11  

Swojego problemu nie rozwiązałem. Na chwilę obecną wymieniłem 2 dekodery, teraz korzystam s 3-go, który również odwala numery typu: zawieszanie się na HBO GO, zawieszanie podczas Live Pause, informacje na temat braku dysku i braku możliwości nagrywania oraz jakieś problemy z wyjściem HDMI ( obraz znika lub śnieży jak stary analog w telewizji naziemnej ). Wymienię go na kolejny przy okazji.

Jednym słowem większego g.....na nie używałem, a jest to najlepszy dekoder Polsatu....

3
  • #5 13 Paź 2014 21:23
    updown
    Poziom 10  

Ja także mam ten dekoder i również miałem z nim problem. Zawiesił się pewnego dnia przy włączaniu i na tym jego kariera się zakończyła. Wymieniłem na nowy i jak na razie działa bez zarzutu. Po prostu mają ciągle niedorobione oprogramowanie..

0
  • #6 16 Paź 2014 20:23
    630176
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 17 Paź 2014 13:29
    remikozak
    Poziom 10  

Mi szwankował każdy dekoder na jednym z telewizorów, świrują i nie mam pojęcia o co chodzi, nikt mi jeszcze nie był w stanie z tym pomóc. Za to w innym mam wbudowany dekoder i nigdy nie było żadnego problemu, może właśnie to jest rada.

2
  • #8 18 Paź 2014 12:10
    forest21
    Poziom 11  

Nadal utrzymuję opinię, że ten dekoder to największy gó...o z jakim miałem do czynienia. Obecny - trzeci, który wymieniłem sprawia awarie typu:

- co jakiś czas nie widzi dysku, co uniemożliwia nagrywanie zaplanowanych pozycji
    - zawiesza się podczas odtwarzania nagrywanych programów
    - zawiesza się podczas przeglądania HBO GO
    - HIT sezonu - jeżeli nagrywam program "X" i w czasie przeskakiwania po kanałach wejdę na ten program i chcę go przełączyć, to wyskakuje komunikat, że nie mogę przełączyć kanału, bo jest on właśnie nagrywany i albo zakończę nagrywanie lub pozostanę na aktualnym kanale ;
    - co jakiś czas sygnał video/HDMI na wyjściu z dekodera świruje - zanika, przerywa, skacze ( nie jes to problem z sygnałem, bo jak daję nagrywanie, to nagranie jest OK, nie ma na nim zakłuceń )

Dramat, drama, dramat!

W punkcie CP patrzą się na mnie jak na zielonego jeża. Dla potwierdzenia awarii dekodera robię filmiki lub zdjęcia ekranu telewizora....

0
  • #9 30 Lis 2014 13:37
    danielsam66
    Poziom 11  

Cytat:
    w czasie przeskakiwania po kanałach wejdę na ten program i chcę go przełączyć, to wyskakuje komunikat, że nie mogę przełączyć kanału, bo jest on właśnie nagrywany i albo zakończę nagrywanie lub pozostanę na aktualnym kanale

Możesz jednocześnie nagrywać i oglądać programy z tego samego pasma i polaryzacji. Przełączając kanały podczas nagrywania kursorem poruszasz się tylko po tych kanałach, a jeśli wybierzesz numerycznie i trafisz na kanał z innego pasma, to dostaniesz wspomniany komunikat.

0
  • #10 29 Gru 2014 19:17
    Jacek1468
    Poziom 1  

Witam. Widze ze sa spore problemy z dekoderem pvr7000. W zwiazku z tym, mam pytanie czy ktos mial jakies doswiadczenia lub wiadomosci na temat wspolpracy tego urzadzenia z telewizorem 4k? Konkretnie:mam samsunga ue55hu7200 I po podlaczeniu dekodera nie ma glosu. Podlaczalem rozne kable hdmi -to nie wina kabla, kombinowalem na rozne sposoby, az w koncu po rozmowie z infolinia polsatu dowiedzialem sie, ze ..."z niektorymi tv dekodery te po prostu nie wspolpracuja. Moze z moim samsungiem tak wlasnie jest?" Zgadywanie pozostawiono mi. A podobno jest to najnowszy model dekodera... Czy ktos mial podobne doswiadczenia? Bede wdzieczny za odpowiedz.Jacek

0
  • #11 29 Gru 2014 21:03
    1098678
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 05 Sty 2015 18:25
    bolek19807
    Poziom 1  

Jacek1468 napisał:
    Witam. Widze ze sa spore problemy z dekoderem pvr7000. W zwiazku z tym, mam pytanie czy ktos mial jakies doswiadczenia lub wiadomosci na temat wspolpracy tego urzadzenia z telewizorem 4k? Konkretnie:mam samsunga ue55hu7200 I po podlaczeniu dekodera nie ma glosu. Podlaczalem rozne kable hdmi -to nie wina kabla, kombinowalem na rozne sposoby, az w koncu po rozmowie z infolinia polsatu dowiedzialem sie, ze ..."z niektorymi tv dekodery te po prostu nie wspolpracuja. Moze z moim samsungiem tak wlasnie jest?" Zgadywanie pozostawiono mi. A podobno jest to najnowszy model dekodera... Czy ktos mial podobne doswiadczenia? Bede wdzieczny za odpowiedz.Jacek

Witaj. Mam ten sam problem telewizor z tej marki i serii. Wymieniłem pięć dekoderów pvr7000, podłączone do telewizora zawieszały się natychmiast. Tylko pierwszy działał około 2 miesięcy. Dzwoniłem za każdym razem do Polsatu ale twierdzili iż mam po prostu pecha i trafiam na felerne dekodery. Doszedłem sam do setna sprawy i okazuje się że jak tylko podłączę HDMI do telewizora to dekoder się zawiesza. Sprawa generalnie chyba nie do przeskoczenia, wymiana kabli hdmi również nic nie daje. Dekoder multiroom działa więc można oglądać na tym telewizorze ale po uśpieniu również się zawiesza (odłączenie kabla zasilania go resetuje i można go ponownie włączyć). Już nie miałem ochoty szósty raz spędzać następnej godziny z konsultantem Polsatu i pozostawiłem pod głównym Telewizorem (Samsung) dekoder multiroom a pvr7000 jest pod starym telewizorem i działa aż miło !!!!

0
  • #13 10 Sty 2015 14:17
    forest21
    Poziom 11  

... i oto kolejna możliwość ( a raczej jej brak !!! ) TOPOWEGO dekodera Polsatu ;)))

Dekoder był ustawiony na jedną ze stacji radiowych. Nagle przełączył się w tryb TV SAT i rozpoczął nagrywanie zaplanowanej wcześniej pozycji. Nie byłem już w stanie powrócić do radia, ponieważ wyświetlał się dobrze znany komunikat - Czy chcę przełączyć bieżący kanał i zakończyć nagrywanie, czy zostaje na tym kanale ;)))))))

P.S.

Wczoraj wymieniłem po raz 3 ten dekoder - pani z obsługi nawet nie zadawała pytań, tylko wymieniła.....

1
  • #14 26 Sty 2015 10:38
    mrtmarcinh
    Poziom 2  

Witam,

Od 6 miesięcy również męczę się z PVR 7000 po przesiadce z turbo dekodera N-ki (niestety zrobiłem to tylko dla jednego kanału, który już jest w N-ce). Ten dekoder to dramat jeżeli chodzi o obsługę oraz stabilność dizłania, regularnie się wiesza przy korzystaniu z Time Shift, wystarczy cofnąć, zatrzymać potem uruchomić odtwarzanie i przewinąć do przodu - u mnie 9 na 10 razy jest zwis wymagający odłączenia zasilania, co jakiś czas zawiesza się przy korzystaniu z ipli oraz HBO GO. Problem z brakiem dysku jest regularny (jakieś 5-7 razy w tygodniu muszę odłączyć zasilanie) przez co mam całą masę nagrań niezrealizowanych z wiadomego powodu. Dekoder był już wymieniany i ma dokładnie takie same problemy jak poprzedni. Tak jak kolega "forest21" bawiłem się w nagrywanie filmików i robienie fotek, no ale sorry ile można.
    Wszelka korespondencja z ICOK-iem to jak rozmowa z umysłowo chorym, piszesz do nich szczegółowy mail wymieniając listę problemów z prośbą o ustosunkowanie się a otrzymujesz standardową odpowiedź od jakiegoś kierownika, że jeżeli awaria jest uzasadniona to ci łaskawie wymienią dekoder, ale jak się uprą to mogą go sobie trzymać w APS- ie tak długo aż nie stwierdzą usterki a ty w tym czasie nawet nie dostaniesz dekodera zastępczego. W chwili obecnej jestem umówiony z APS-em na kolejną wymianę i jeżeli problem pojawi się ponownie to zgodnie z tym co napisałem tym sierotom w ICOK-u udam się do miejscowego rzecznika praw konsumenta żeby ten pomógł mi rozwiązać problem poprzez wcześniejsze zerwanie umowy z CP, skoro ten oferuje produkt, który nie działa prawidłowo. Nie zamierzam męczyć się do końca umowy z tak beznadziejnym produktem. Według mojego APS- u i ICOK-u nie mam możliwości zmiany na inny model dekodera bo taki jest przypisany do moich pakietów, poza tym nie po to przechodziłem do CP, żeby teraz rezygnować z części usług, których nie obsługuje inny dekoder. W porównaniu do Turbo dekodera N-ki to przepaść na poziomie dekady, tam przez 4 lata użytkowania dwóch Turbo dekoderów w jednym musiałem wykonać tzw. twardy reset przez co został sformatowany twardy dysk, potem zero problemów.
    Przyznam, że szukałem przed przejściem do CP opinii na temat tego dekodera (Kwiecień 2014) w sieci i niestety takich wątków o zawieszaniu się czy problemów z dyskiem wtedy nie znalazłem. Wiec jeżeli jest ktoś kto zastanawia się czy kupić CP i dekoder PVR 7000 i wie że będzie wykorzystywał jego "teoretyczne" możliwości jak dostęp do serwisów internetowych, regularne korzystanie z Time Shift czy też nagrywanie na dysku zaplanowanych audycji - ABSOLUTNIE ODRADZAM !!!!

1
  • #15 26 Sty 2015 15:02
    forest21
    Poziom 11  

Odnośnie wymiany tego rewelacyjnego ;) dekodera, to ostatnio rozmawiając z kimś telefonicznie na telefonicznym biurze obsługi klienta, ten konsultant powiedział, że skoro wymieniałem dekoder już 3 razy, to mogę go wymienić na inny model - nie pamiętam co proponowali ( wyszło to ze strony Polsatu - nie na moją prośbę, czy zapytanie ).

1
  • #16 26 Sty 2015 15:13
    mrtmarcinh
    Poziom 2  

Tylko na jaki inny wymienić skoro ten jest najwyższym modelem ? Nie chcę się cofać i brać taki, który nie ma dostępu do aplikacji internetowych, poza tym mnie na infolinii wyraźnie mówią, że nie mogę zmienić modelu dekodera do końca umowy a mój APS twierdzi, że tamte są gorsze od pvr7000. Ja jednak po kolejnej wymianie jeżeli pojawią się ponownie problemy udam się do rzecznika żeby coś radził w sprawie rozwiązania umowy przed terminem, za to w końcu bierze kasę.

0
  • #17 19 Mar 2015 07:01
    forest21
    Poziom 11  

Witam Was ponownie ;)

Pragnę poinformować o kolejnej rewelacji na temat Topowego dekodera Polsatu ;)

Jakież dzisiaj było moje zaskoczenie, kiedy to na telewizorze pojawił się komunikat:

"Wykryto dysk, który może współpracować z dekoderami Cyfrowego Polsatu.
    Czy chcesz go przygotować do działania?
    Uwaga! Wszystkie dane na dysku zostaną utracone !"

Może wieczorem jak spaliśmy wpadł monter z CP i wymienił mi dysk na nowy ;)

Rewelacja !!!! I wszystkie nagrania pójdą we w piz.......

0