Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przełącznik SZL9-32/3 do prostownika z rozruchem

02 Wrz 2014 10:23 10809 7
  • Poziom 2  
    Na wstępie pragnę powitać wszystkich użytkowników elektroda.pl.
    Poszukuję schematu przełącznika SZL9-32/3 zastosowanego w prostowniku z rozruchem Magnum Dinamik 840. Oryginalny poprzez niewłaściwe użytkowanie został uszkodzony i zablokował się.
    Pozycja 0 - wyłączony, pozycja 1, 2 i 3 to ładowanie z coraz większym natężęniem, pozycja 4, 5 i 6 - jak poprzednio ale z funkcją ładowania czasowego, pozycja 7 - rozruch. Pokrętło przełącznika obracało się dookoła.
    Być może ktoś z Was spotkał się gdzieś z takim przełącznikiem, bądź zna schamat do niego - proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    Radek. Przełącznik SZL9-32/3 do prostownika z rozruchem Przełącznik SZL9-32/3 do prostownika z rozruchem
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Chyba jednak szybciej uda Ci się samemu do tego dojść, a może naprawić ten przełącznik. Musisz go rozebrać i zobaczyć w której pozycji konkretne "krzywki" łączą. Podczas rozbierania koniecznie zaznaczaj pozycję krzywki na kwadratowym trzpieniu (rób zdjęcia), tak abyś z powrotem mógł wrócić do poprzedniego stanu.
    Podany przez Ciebie symbol jest odczytany z tego przełącznika?
    Być może został użyty typowy przełącznik "1-0-2", w którym została usunięta blokada obrotu i pozamieniane pozycje krzywek (obrócone).
    Powodzenia!
  • Poziom 2  
    Witam.
    Problem jest w tym, że przełącznik ów wysłałem do firmy, która robi różne rodzaje przełączników. Oni zrobią mi taki, ale potrzebują schematu. Destrukcyjne działania obsługi prostownika nie pozwala na odtworzenie właściwego schematu. stąd moja prośba o pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Moderator Elektrotechnika
    Witek76 napisał:
    Być może został użyty typowy przełącznik "1-0-2",

Nie może być typowy 0/1/2 bo ten ma 6 pozycji . Kolega już chyba nie zrobi zdjęcia z drugiego boku bo tam czasami jest numer schematu . Czy niema schemat do tego prostownika bo to by był najszybszy sposób na odnalezienie Łączeń tego przełącznika.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Zamieszczam wszystkie zdjęcia jakie mam. Może ktoś miał doczynienia z takim przełącznikiem. Dodam, że przełącznik ma 6 pozycji ładowania + rozruch.

Pozdrawiam.
    Radek.
  • Poziom 9  
    Nie wiem na ile jeszcze potrzebujesz tego przełącznika, ale jest on do dokupienia za 119 zł z tego co się orientowałem.
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie. Kolega napisał że można go gdzieś kupić? Prosił bym o informacje. Oczywiście oprócz Chin :)
  • Poziom 2  
    Witam.
    Udało się naprawić prostownik. W końcu trafił do serwisu Spaw sc w Krakowie. Sprawnie wymienili uszkodzony włącznik. Tam też można zakupić ten włącznik. Mnie potraktowano bardzo profesjonalnie.
    Pozdrawiam.
    Radek.