Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Junkers ZWE 24-2KP23 - Junkers wymienić czy naprawiać

Jbm2 02 Sep 2014 13:01 2271 5
Wago
 • #1
  Jbm2
  Level 2  
  Witam,
  Mam piec dwufunkcyjny Junkers ZWE 24-2KP23. Ostatnio zaczęło na nim rosnąć ciśnienie. Diagnoza serwisanta jest taka, że jest mały przeciek i trzeba wymienić wymiennik, co trochę kosztuje. Ponieważ piec ma ponad 15 lat to zacząłem się zastanawiać czy nie wymienić całego pieca ?
  Bardzo proszę o poradę ?
 • Wago
 • #2
  12B
  Level 21  
  Faktycznie wymiennik jest bardzo drogi ok.1800 zł. Z drugiej strony kocioł jak wszystko inne jest sprawne to szkoda wymieniać. Można poszukać w sieci. Używane wymienniki to koszt ok.200-500 zł, lub cały używany kocioł 400-600 zł. Tylko tutaj ryzyko że wymiennik będzie zakamieniony, wypalony itp.
  Nowy kocioł daje jednak dużo większy komfort ciepłej wody ( jest regulacja temperatury) i większą sprawność. Za dobry model też trzeba kilka tysięcy wydać.
 • Wago
 • #3
  Magister_123
  Level 36  
  Z doświadczenia powiem że lepiej nie inwestować w 15 letni kocioł. Teraz wymiennik, za chwile pompa czy elektronika.
 • #4
  serwisszulborski.pl
  Heating systems specialist
  Jeśli wydać blisko 2000 zł za naprawę lepiej w podobnej klasie kupić ZWC24-3MFK+ zestaw przyłączeniowy (wymiana bez przeróbki instalacji) albo iść do przodu i w kondensata....Potwierdzam płyty i pompa może "polecieć" w następnej kolejności.
 • #5
  Jbm2
  Level 2  
  Dziękuję za porady. Elektronika już wymieniałem bo pare lat temu "poleciała" po przepięciu podczas burzy. Tak, więc jak zrozumiałe, jak wymienię wymiennik to następnym elementem potencjalnie do naprawy będzie pompa. Czy taka pompa to duży koszt ?
  Sprawdzałem cenę sugerowanego Cereglasa i znalazłem, że można go kupić już za 3200zł. Ile może kosztować wymiana w całości tzn razem z montażem ?
 • #6
  grzesiek234
  Heating systems specialist
  Ceny za montaż są zróżnicowane i zależą od danego regionu. Każdy instalator ustala sam sobie cene. Ogólnie od 350 zł w góre.