Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwonek w telefonie dzwoni dopiero gdy włącza się sekretarka

02 Wrz 2014 13:19 1548 5
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.

Mój problem dotyczy dzwonka w słuchawce bezprzewodowej telefonu stacjonarnego z faksem i sekretarką - Panasonic KX-FC228 PD-T.

Kiedy ktoś do mnie dzwoni wyświetlacz się zapala, widać numer telefonu jednak dzwonek w słuchawce nie dzwoni.

Pomimo usilnych prób zmiany ustawień odnośnie ilości dzwonków, głośności, rodzaju dzwonka nic się nie zmienia. Głośnik włącza się dopiero gdy włącza się automatyczna sekretarka.

Może ktoś spotkał się z podobna sytuacją.

pozdrawiam, Maciej.
  • Poziom 33  
    Witam,
    po którym sygnale odzywa się dzwonek? W jakim trybie odbioru automatycznego ustawiony jest faks (faks, aut/faks, tel/faks). Jeśli tel/faks proszę zmienić na inny.

pozdrawiam
    teskot
  • Poziom 2  
    Jak dzwonie z komórki na stacjonarny to najpierw słyszę w słuchawce mojej komórki dwa może trzy dzwonki jak przy standardowym oczekiwaniu na odebranie telefonu ale po tych 2 dzwonkach słychać w słuchawce dodatkowo dzwonek który powinien dzwonić w słuchawce telefonu stacjonarnego.
    Standardowo mam ustawiony fax automatycznie włączający się po 5 dzwonkach.
  • Poziom 33  
    Witam,
    taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku:
    -ustawienia odbioru automatycznego w trybie "telefon/faks"
    -utworzenia "czarnej listy" abonentów, od których nie chcemy odbierać połączeń (nie pamiętam, czy to urządzenie ma taką możliwość)-wówczas aparat czeka na sygnał identyfikacji celem zweryfikowania tożsamości dzwoniącego
    -uszkodzenia/zakłócenia toru radiowego

Tryb telefon/faks zarezerwowany jest dla sytuacji, kiedy na jednej linii podłączone są faks i zewnętrzny aparat telefoniczny-wówczas przez określoną ilość sygnałów dzwoni tylko zewnętrzny aparat. Proszę dokładnie to sprawdzić, np drukując listę ustawień w menu "WYDRUKI".

pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Aparat był ustawiony w trybie tel/faks od kilku lat i działał poprawnie.
    Czarna lista odnosiłaby się do konkretnych osób a problem występuje przy każdym połączeniu.

Podejrzewam, że moja córeczka mogla coś namieszać.. :cry:
  • Poziom 33  
    Witam,
    jeśli chcemy korzystać z urządzenia w trybie telefon/faks i oczekujemy, że dzwonienie ma następować natychmiast w momencie połączenia należy zmienić opóźnienie dzwonienia (ilość dzwonków) dla trybu telefon/faks do 1 dzwonka. Proszę wydrukować listę nastaw i znaleźć odpowiedni parametr. Odnośnie "czarnej listy" miałem na myśli to, że sygnał identyfikacji abonenta dzwoniącego następuje między pierwszym, a drugim dzwonkiem. W związku z tym urządzenie musi w każdym przypadku zignorować przynajmniej 1 dzwonek, żeby ustalić tożsamość (numer) dzwoniącego i porównać go z odpowiednim wpisem w książce telefonicznej.
    Swoją drogą tryb telefon/faks jest idiotycznie nazwany i od wielu lat wprowadza dezorientację wśród użytkowników. Osobiście uważam, że nie ma w ogóle sensu z niego korzystać, tym bardziej, że w pozostałych trybach (faks, automat zgłoszeniowy/faks) nie traci się nic na funkcjonalności urządzenia-dalej jest telefonem i faksem.
    pozdrawiam