Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie studia magisterskie wybrać po kierunku elektronika i telekomunikacja?

marko175 02 Wrz 2014 14:02 1197 4
  • #1 02 Wrz 2014 14:02
    marko175
    Poziom 2  

Cześć,
    Właśnie w tym roku ukończyłem studia inżynierskie stacjonarne na kierunku elektronika i telekomunikacja. Dlatego, że znalazłem pracę chciałbym iść na studia magisterskie zaoczne i zastanawiam się, który kierunek wybrać:elektrotechnikę albo automatyke i robotykę, ponieważ na mojej uczelni nie ma możliwości studiowania Eit na drugim stopniu. Czy inżynier po eit jest w stanie ogarnąć na tyle zakres materiału z air aby obronić magistra z tego kierunku? Czy może łatwiej będzie na elektrotechnice? Bardzo proszę o opinię.

0 4
  • #2 03 Wrz 2014 08:22
    buczo11
    Poziom 27  

Witam!

marko175 napisał:
    Dlatego, że znalazłem pracę chciałbym iść na studia magisterskie zaoczne

Czy pracujesz w zawodzie?
    marko175 napisał:
    Czy może łatwiej będzie na elektrotechnice?

Myślę, że nie ważne czy będzie łatwiej, tylko czy II stopień studiów może pogłębić wiedzę teoretyczną, którą masz zamiar wykorzystać w przyszłej pracy.

0
  • #3 03 Wrz 2014 19:46
    marko175
    Poziom 2  

Tak, pracuję w zawodzie i dodatkowo mam możliwość dostać pracę jako programator sterowników PLC. Tylko, że na inżynierce z eit miałem tylko przez jeden semestr taki przedmiot jak: podstawy automatyki. Z tego też względu mam obawy czy dam radę na magisterce z automatyki i robotyki.

0
  • #4 04 Wrz 2014 07:28
    buczo11
    Poziom 27  

marko175 napisał:
    ak, pracuję w zawodzie i dodatkowo mam możliwość dostać pracę jako programator sterowników PLC.

W związku z tym myślę, że AiR będzie optymalnym wyborem. W kwestii Twoich obaw:
    marko175 napisał:
    Z tego też względu mam obawy czy dam radę na magisterce z automatyki i robotyki.

, to będą one zawsze, ale takich rzeczy jak programowanie PLC i tak będziesz musiał uczyć się sam, a na studiach na AiR otrzymasz podstawy z niewielkim rozszerzeniem. Dodatkowo polecałbym zapisać się na kurs sterowników PLC, który również rzuci trochę światła na sprawy Cię interesujące. Poza tym, w sieci jest sporo pomocnych materiałów z zakresu PLC.
    Znajdź również zakres przedmiotów i zagadnień, którymi będziesz zajmował się na II stopniu na AiR. Te informacje powinny być na stronach uczelni lub w dziekanacie. To również powinno ułatwić Ci podjęcie decyzji.

0
  • #5 04 Wrz 2014 07:46
    TyPeczek
    Poziom 23  

Jeśli nie masz gdzieś zaklepanej roboty związanej ściśle z elektrotechniką to nie ma sensu tam iść. Wybierz automatykę.

0