Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Zlecę]Panasonoc Lumix TZ25 - złożenie obiektywu Panasonic LUMIX TZ25-TRÓJMIASTO

Brabciu 02 Sep 2014 17:08 2541 6
    Brabciu
    Level 8  
    Witam serdecznie,

Do aparatu Panasonic Lumix TZ 25 dostał się brud do obiektywu LEICA, rozebrałem obiektyw i wyczyściłem, ale prawidłowe złożenie obiektywu mnie przerasta, w związku z tym poszukuję Fachowca z Trójmiasta, który mi w tym pomoże za przysłowiową flaszkę:) ponieważ nie mam zamiaru dużo inwestować w ten aparat.

Pozdrawiam
    Contact the author of the topic by Private Message (PM icon).
    marek216

Level 43  
    Brabciu wrote:
    ponieważ nie mam zamiaru dużo inwestować w ten aparat.

Pozdrawiam

Najtaniej wyjdzie jeśli poskładasz sam skoro sam rozłożyłeś.
    gajmix
    Level 32  
    Na YouTube masz dosyć dokładne filmiki dotyczące napraw tego modelu aparatu albo przynajmniej tego typu obiektywu. Oczywiście nie gwarantuje to sukcesu, bo z moich obserwacji wynika że co prawda odsetek Polaków samodzielnie naprawiających swoje uszkodzone aparaty znacząco wzrósł ale i ilość tych którzy "polegli" i przynoszą rozgrzebany sprzęt w pudełku też bardzo wzrosła.
    marek216

Level 43  
    gajmix wrote:
    ilość tych którzy "polegli" i przynoszą rozgrzebany sprzęt w pudełku też bardzo wzrosła.

Takich sprzętów się na serwis nie przyjmuje. Bo albo tasiemka się takiemu ułamie albo coś na pierścieniach. Strata czasu dla serwisu jeśli obiektyw okaże się trup.
    gajmix
    Level 32  
    marek216 wrote:

Takich sprzętów się na serwis nie przyjmuje. Bo albo tasiemka się takiemu ułamie albo coś na pierścieniach. Strata czasu dla serwisu jeśli obiektyw okaże się trup.

Ja jednak przyjmuję, robię wyjątek dla rzeczywiście wartościowych aparatów chociaż dziwię się zawsze że ktoś kogo stać było na kupno lustrzanki cyfrowej za np. 3 tysiące zł postanowił zaoszczędzić na jej naprawie.
    Brabciu
    Level 8  
    @gajmix mógłbym prosić o podanie jakiegoś linku bo nie bardzo mogę to znaleźć
    gajmix
    Level 32  
    Nie bardzo mam czas tego wszystkiego szukać, wpisz w wyszukiwarkę na YouTube np. - panasonic lumix tz25 repair albo jak chcesz jeszcze dokładniej - panasonic lumix tz25 lens repair