Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat b5 1.6 Pb+LPG nie odpala na benzynie

02 Sep 2014 17:15 5217 10
  • Level 9  
    Witam, wracając z trasy moim passatem zatrzymałem się zatankować. Po fakcie wsiadam i próbuję odpalić. Bezskutecznie. Odpaliłem awaryjnie na gazie i dojechałem.

Ale nawet jadąc na gazie gdy przełączę na benzynę gaśnie mi silnik. Wymieniłem pompkę paliwa lecz to nic nie dało. więc pytam lepszych ode mnie. Gdzie przyczyna problemu, obstawiałem filtr ale czytałem, ze vw nie przewidział wymiany tego elementu aczkolwiek jest on dostępny w sklepach.
  • Level 15  
    Jeśli posiadasz immo,.to sprawdz czy jest sprawne, bo być może odciął Ci pompę paliwa lub wtryski.
  • Level 34  
    Immo sprawne.
    Po co wymieniasz jak niewiesz co jest uszkodzone.
    Teraz nastepne koszty a na koncu moze pojedziesz do warsztatu i powiesz zeby bylo jak najtaniej,codzienność.
    Zapewne masz problem z dostawa paliwa skoro na gazie zapala.
    Sprawdzic czy dociera paliwo do listwy(5 minut roboty)
    Jak dociera to niekluczuje ci wtryskiwaczy.
    Nie piszesz nic jaka instalacja gazowa jest,to wazne.
  • Moderator of Cars
    mariuszkam wrote:
    Jeśli posiadasz immo,.to sprawdz czy jest sprawne, bo być może odciął Ci pompę paliwa lub wtryski.

Nom, i sekwencyjna instalacja gazowa działa sobie mimo braku sygnału wtrysku?
  • Level 9  
    Nie mam takich rzeczy, prosty passat bez bajerów typu klima itp.
  • Level 34  
    Zaprowadż gdzieś niech to zrobia,bedzie najszybciej bo prosty passat nie do zrobienia swoimi siłami.
  • Level 9  
    sprawdziłem, paliwo nie dociera do listwy . więc gdzie problem, instalacja firmy STAG
  • Level 34  
    No i widzisz?Zmieniłeś pompe i dalej ci niedociera paliwo wiec jak myslisz sie do tego zabrać?
    Pompa pracuje?Zapewne nie.
  • Level 9  
    pompa pracuje. słychać ją. a do listwy nie dochodzi. nie mam pojęcia co jest...
  • Level 34  
    Ok bierz sie za robote bo juz prosciejszej rzeczy niema.
  • Level 9  
    weś naprostszy miernik i zobacz czy dochodzi impuls na listwe po przekreceniu zapłonu, wtedy sie dowiesz czy to wina listwy, najlepiej podpiąć pod kompa, ale takie metody też są sprawne jeżeli nie posiadamy sprzętu do diagnostyki