Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3175 - Ghosting kartek

bercik_gsi 02 Wrz 2014 18:35 4029 21
  • #1 02 Wrz 2014 18:35
    bercik_gsi
    Poziom 15  

Hej,
    Mam problem i to niezły gwóźdź...
    Drukarka Samsung CLX-3175 kolorowy laser.
    Drukuje bardzo dziwne wydruki. Są to pozostałości po odbitej wcześniej stronie.
    Co z nią robiłem na początek? Wyciągnąłem pas ITB, po czym przeczyściłem taśmę, wyciągnąłem ślimak zbierający toner do brudownika, przedmuchałem solidnie komorę na zebrany toner w ITB bez rozkładania całego modułu. Czyściłem tez czujniki optoelektroniczne w module.
    W module bębna obrazującego wyciągnąłem (zachowując środki ostrożności) wałek światłoczuły, wyczyściłem wnętrze brudownika, izopropylem wyczyściłem doctor blade i wiper blade i styki. Wyciągałem również rolkę PCR i czyścicielem połączenia elektryczne w module. Nie mogę znaleźć przyczyny, dla której pas transmisyjny nie odbiera w całości tonera przyklejonego do wałka OPC, który obracając się na nowa stronę oddaje przy następnym okrążeniu resztę tonera na pas, gdzie odbija się ponownie. To nie może być "raczej" wina zespołu obrazowania, ponieważ jak widać na foto - toner jest perfekcyjnie nanoszony na bęben.
    W sumie podejrzewam dwie sytuacje:
    1)wiper blade albo elektroda rozładowująca nie czyszczą do końca toneru z bębna (jak na moje oko mniej możliwe bo toner zazwyczaj odkleja się w całości...)
    2)taśma w ITB nie daje rady odebrać tonera w całości(źle się ładuje??)
    Drodzy koledzy, drukarka leży u mnie już ponad tydzień i ciągle nad nią dumam. Czy ktoś mógłby mi zasugerować jakieś rozwiązanie?
    Jeśli już ostatecznie wymiana to jaką część byście obstawiali, żeby nie ładować się w koszta z zakupem jednego i drugiego...?
    Tonery zamienniki(jakoś dotychczas chodziły, ale też podmieniałem i czarny, ciągle to samo).
    Kolory ponad 40% stanu.
    Jednostka przetwarzania obrazu=14459=40%
    Jednostka utrwalająca=14082
    rolka transfer=9626stron
    rolka zas.-wymieniłem teraz
    Żyw pasa transf.=14459obrazy

Na zdjęciach starałem się jak najlepiej ująć problem..
    help;]

Samsung CLX-3175 - Ghosting kartek Samsung CLX-3175 - Ghosting kartek Samsung CLX-3175 - Ghosting kartek Samsung CLX-3175 - Ghosting kartek

0 21
  • #2 11 Wrz 2014 12:23
    gumisab
    Poziom 14  

Proszę sprawdzić sam element fuzera w jakim stanie jest folia i czy nie są uszkodzone wałki dociskające . Proszę sprawdzić i napisać . Pozdrawiam miłego dnia.

0
  • #3 11 Wrz 2014 20:38
    Sir Charles
    Poziom 26  

Witam
    Wygląda na uszkodzenia pasa transferowego.Miałem podobne przypadki,szczególnie przy pracy na zamiennikach.Pas przenosił wydruk jak u Ciebie lub nawet ciągnął rozmazane pasy.
    Oryginalne tonery w tych maszynach widuje tylko jako startowe,przyczyna znana :)
    Wymiana pasa rozwiązywała problem.Moim zdaniem to bardzo kiepskie urządzenia

0
  • #4 11 Wrz 2014 21:14
    rys57
    Moderator

Sir Charles napisał:
    Moim zdaniem to bardzo kiepskie urządzenia
    być może masz rację ale trzeba by znaleźć użytkownika, który przerobił trzy lub cztery wymiany oryginalnych tonerów. Błąd wystąpił - maszyna do kitu, nie wystąpił - producent zamienników powinien zapłacić. Niestety, ja nie znam szaleńca, który będzie zawsze pracował na oryginałach :cry: więc nie sprawdzimy.

0
  • #5 12 Wrz 2014 08:32
    Sir Charles
    Poziom 26  

Tak,rys57,zgadza się
    Mam takich szaleńców,panie z budźetówki postraszone przez sprzedawcę urządzeń.Przez dłuższy czas na zamienniki do Samsunga patrzyły jak na rogatego diabła, księgowa miała zdecydowanie odmienne zdanie.Próba kompromisu(czytaj użycia zamienników) zakończyła się odstawieniem urządzeń na półce w archiwum,po uprzednich przygodach z jakością .W ich miejsce stają HPki który śmigają na zamienniku.A pas nadal się czyści..........
    Stąd też wynika moja bardzo subiektywna opinia nt kolorowych Samsungów.Mono jest OK

Przepraszam z mały OT :)

0
  • #6 24 Wrz 2014 10:20
    bercik_gsi
    Poziom 15  

Na oryginałach też sie sypią urządzenia. Kiepski papier, wilgotność powietrza, brak konserwacji i taka drukarka poleci szybciej niz zadbana smigająca na dobrych zamiennikach.

Wysyłam więc urządzenie do zew. firmy, żeby zamienili pas transferowy i sprawdzimy czy to coś pomoże.

0
  • #7 24 Wrz 2014 22:40
    leeart

Poziom 34  

Ja taką używam codziennie przez chyba 4 lata drukuje na niej kolorowe faktury i nie mam problemów. Używam zamienników, bęben zeruje bezpiecznikiem, wszystkie pozostałe rzeczy kasuje w Tech-Mode. Bęben ma już jak dobrze pamiętam 5 życie. Więc do użytku domowego i małego biura wydaje mi się że jest ok. Wówczas chyba najtańsze urządzenie kolorowe.

Wracając do problemu to również obstawiam pas transferowy.

0
  • #8 23 Paź 2014 16:06
    bercik_gsi
    Poziom 15  

podmiana pasa nic nie dała, czy ktoś mógłby pożyczyć jednostkę obrazująca??

0
  • #9 23 Paź 2014 17:33
    leeart

Poziom 34  

Jakbyś był z tej samej miejscowości co ja to czemu nie.

0
  • #10 26 Lis 2014 23:41
    PiotrMag
    Poziom 9  

U mnie problem jest identyczny, drukarka CLP-510. Z tym że wymieniłem Pas i OPC .Niestety problem pozostaje.
    Zaobserwowałem jednak takie rzeczy.
    Po ustawieniu właściwości drukarki na papier dokumentowy to wydruki są dobre.
    Dodatkowo zauważyłem ,że drukarka (Bóg raczy wiedzieć czemu) ma obok gniazda Pasa transmisyjnego mimośrodowy wałeczek ,który powoduje chwilowe podniesienie listwy czyszczącej Pasa.
    Wszystko wygląda tak jak by to on(wałeczek) był za wszystko odpowiedzialny.
    Może mi ktoś powiedzieć czy moja teoria ma sens?
    Ps Po zatrzymaniu 2 strony przed przejściem przez Pas. Sytuacja wygląda następująco: Wałek OPC czysty na pasie widać cienie z pierwszej kartki która wyszła.
    Po ręcznym przesunięciu Pasa przez listwę czyszczącą cień znika

0
  • #11 27 Lis 2014 11:01
    bercik_gsi
    Poziom 15  

Wiele razy zatrzymywałem wydruki jak widać wcześniej...Kolego PiotrMag czy wymienialeś pas na nowy czy używany??

0
  • #12 27 Lis 2014 11:20
    PiotrMag
    Poziom 9  

Pas jest Nowy.Na chwile obecną ma 36 wydruków.

0
  • #13 27 Lis 2014 15:58
    bercik_gsi
    Poziom 15  

Znalazłem tą rolkę z mimośrodem na transferze u siebie. Z jednej strony zakończona zębatką z drugiej takim półkolem. Drukowała ghosting juz od 2 str. więc zdjąłem transfer i przekręciłem rolką. Ustawiłem ją w pozycji, w której na naciąga pasa.
    Ghosting ustąpił...dziwne.

0
  • #14 27 Lis 2014 16:26
    PiotrMag
    Poziom 9  

Tak przypuszczałem :)
    Ta rolka ,jak już napisałem, odpowiada za podnoszenie listwy czyszczącej w pasie transmisyjnym.
    U mnie również ghosting ustąpił
    Za całe zamieszanie odpowiedzialny był elektromagnes!
    Może od początku:
    W drukarce laserowej kolorowej nanoszone są najpierw kolory(na bęben) po czym są przenoszone na Pas transmisyjny wówczas rolka podnosi clining Blade,aby kolor nie został zebrany.
    W drugiej kolejności zostaje naniesiony kolor czarny(na bęben) po czym jest przenoszony i dodany do koloru na Pasie transmisyjnym.
    Gdy to nastąpi jest pobierany papier i tak przygotowany wydruk zostaje wydrukowany wędrując do pieca.Natomiast rolka opuszcza clining Blade i jest zbierana pozostałość tonera
    I tu awaria odpowiedzialna za ghosting (duszki)
    U mnie zabrudzony był elektromagnes który znajduje się na zębatce rolki podnoszącej (foto w poprzednim poście). Odpowiada on za zatrzymanie rolki w pozycji podniesienia ostrza czyszczącego (clining Blade). Przez co dopiero po zakończeniu całego wydruku Pas był czyszczony
    Poniżej obrazki przed i po oczyszczeniu elektromagnesu

Samsung CLX-3175 - Ghosting kartek Samsung CLX-3175 - Ghosting kartek
    Poniżej postanowiłem umieścić zdjęcia elektromagnesów
    Są dwa jeden odpowiada za podnoszenie miomośrodowego wałeczka.Drugi elektromagnes odpowiada za unoszenie gąbczastej rolki dociskającej papier.

Fajnie że udało mi się pomóc

0
  • #15 21 Kwi 2015 14:32
    ambrozjusz26
    Poziom 2  

witam

mam dokladnie Taki sam Problem chcialem wyczyscic beben ale nie moge go w zaden sposob wyciagnac moze mi ktos powiedziec co moze go blokowac
    oraz jak go zmienic no i gdzie kupic ten pasek

pozdrawiam serdecznie
    Andreas

0
  • #16 21 Kwi 2015 15:57
    PiotrMag
    Poziom 9  

Bęben blokowany jest przez tonery
    Wyjęcie materiałów eksploatacyjnych:
    1.Tonery
    2.Pas transmisyjny
    3.Bęben

-1
  • #17 21 Kwi 2015 23:08
    ambrozjusz26
    Poziom 2  

o bardza dziekuje za odpowiedz

tonery mam wyjete pojemnik na :)) smieci tez
    a teraz musze odlaczyc wtyczke i wyjac te gorna czesc?????
    troche mnie to dziwi bo w instrukcji na yutube pokazuja ze beben wychodzi po wyjeciu tonerow

ale zrobie jak mowisz
    pozdrawiam
    A

0
  • #18 22 Kwi 2015 07:18
    leeart

Poziom 34  

Jeżeli twoja drukarka to CLX-3175 to najpierw wyjmujesz bęben, ciągniesz go do siebie. Potem odpinasz wtyczkę i ciągnąc do dołu wyjmujesz pas transferowy. Oczywiście po wcześniejszym wyjęciu tonerów.

1
  • #19 22 Kwi 2015 12:50
    ambrozjusz26
    Poziom 2  

no wlasnie to jest Problem
    nie moge wyciagnac bebna cos go blokuje
    lewa strona jest luzna ale prawa siedzi fest

0
  • #20 23 Kwi 2015 08:30
    bercik_gsi
    Poziom 15  

Spokojnie z wyciąganiem. Nie szarpać po lewej stronie w głębi jest taka prowadnica.

0
  • #21 24 Kwi 2015 15:48
    ambrozjusz26
    Poziom 2  

Nie ma szans, lewa strona jest luźna, a prawa jak przyklejona.

0
  • #22 25 Kwi 2015 08:48
    leeart

Poziom 34  

Czy wcześniej coś było grzebane przy bębnie? Może pręt od bębna się wysunął i teraz blokuje.
    Powinieneś rozkręcić mechanizm, który znajduje się pod płytą główną i zobaczyć co i jak. Jak nie masz doświadczenia to zleć to do serwisu.

1
  Szukaj w 5mln produktów