Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Tourismo 0350 2006r - Nie odpala WEBASTO

02 Wrz 2014 19:10 2163 4
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam taki problem w moim tourismo 0350, mianowicie nie odpala mi webasto. tzn webasto pracuje tylko na przedmuchu natomiast niema momentu zapłonu. Po rozebraniu go nie widzę aby dochodziło paliwo. Wewnątrz jest raczej sucho i chyba to będzie powodem nie odpalania. W związku z tym mam pytanie czy ma ktoś jakiś schemat rozprowadzenia webasta, ewentualnie gdzie szukać pompki paliwa ( jest to webasto seryjnie montowane w mercedesie 0350, marki webasto, szczegóły bądź inne zdjęcie mogę dodać w razie potrzeby) gdzie można znaleźć bezpieczniki a nawet samą skrzynkę webasta. Sterowanie do załączenia webastem jest to sterownik konvekta. Zastanawiam się też nad samym sposobem odpalania czy w takim sterowniku wystarczy wcisnąć sam przycisk z symbolem płomienia czy jeszcze coś trzeba zrobić. Bardzo proszę o pomoc gdyż z tego typu webastem stykam się pierwszy raz i nie wiem od czego zacząć. Pozdrawiam. Mercedes Tourismo 0350 2006r - Nie odpala WEBASTO Mercedes Tourismo 0350 2006r - Nie odpala WEBASTO
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 16  
    Skrzynka webasta? Jesli chodzi Ci o sterownik to cala elektronika najprawdopodobniej siedzi w samym piecu, szkoda ze nie napisales jaki rodzaj paliwa ropa czy benzyna, jesli ropa to w srodku powiniennes znalesc swiece zarowa, mozna sprawdzic jaka ma rezystancje, powinna miec mniej niz 1 Ohm, a pompka paliwa moze byc blisko zbiornika paliwa, powinno byc slychac jej pukanie w trakcie pracy bo zasilana jest z webasta krotkimi impulsami. Nie pozostaje Ci nic innego jak wziasc miernik do reki i posprawdzac wszystko a nawet zwykla zarowke niewielkiej mocy, potem wlaczyc, zobaczyc co sie dzieje i wyciagnac wnioski. Czy paliwo idzie tez latwo sprawdzic odpinajac wezyk a nastepnie uruchomic piec
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 13  
    witam
    pierwsze zdj. to pompa wody a drogie to zapewni typ ale jaki ?
    na pewno autokar to 24v mozna na piechotę miernikiem
    nie lepiej zrobić diagnostyke
  • Poziom 9  
    Tak tak to autokar zasilany oczywiście ON. Zasilanie 24v typu nie odczytam bo ktoś naderwal tabliczke. No wlasie niewiem czy przez diagnostykę SPRawdze ten typ webasta, bo poprzednie którymi się zajmowalem miały trochę inne rozwiązania. Np. DBW miało sterownik wpinany obok, zegar wpiety w kabinie itd. Do sterownika dochodziło kilka ok.18 przewodów, można było pomierzyc napięcia, natomiast ten typ nic takiego nie posiada. Czy przez diagnostykę można sprawdzić webasto?.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Ponawiam temat odnośnie WEBASTO. Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc bo ręce odpadają. Może jest ktoś w posiadaniu schematu rozprowadzenia takowego ogrzewania.