Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Dobór drukarki do dokumentów, skanów i (trochę)zdjęć

02 Wrz 2014 19:26 939 5
  • Poziom 2  
    Witam. Poszukuję pomocy w doborze urządzenia wielofunkcyjnego.
    Zastosowania przede wszystkim: drukowanie dokumentów, artykułów, projektów (studia), często skanów książek czy powysyłanych innych kserówek (zależy mi na tym, bo nie wszystko co wpada w ręce to ładny pdf) oraz kserowanie dokumentów. Chciałabym od czasu do czasu móc wydrukować jakieś zdjęcia z lustrzanki ojca czy prace z deviantartu (nie mogę wstawić linku, ale powiedzmy praca w kolorze, rozdzielczość 3300X2400)na papierze foto, w jakości takiej by móc włożyć w ramkę i się nie wstydzić, że nie przypomina to w niczym oryginału. Koleżanka do tego celu nabyła Pixmę MP550 z rozdzielczością maks. 9600&X185; x 2400 dpi i wygląda u niej to całkiem nieźle, ale czy naprawdę do przyzwoitej jakości jest tu potrzebna taka rozdzielczość – jak bardzo odczuwa się tu różnicę w jakości a na ile kupno drukarki z taką rozdzielczością byłoby stratą pieniędzy?

Nie ukrywam, że zależy mi na w miarę tanim użytkowaniu, nie zjadaniu papieru, drukowaniu od około 100 do powiedzmy 500 stron miesięcznie (w tym skanów) w dobrej jakości i może od 10 do 20 zdjęć miesięcznie. Fundusze najlepiej do 1000zł. Byłabym bardzo wdzięczna za doradzenie mi czegoś, bo przeglądając strony z testami drukarek czuję, że szukam Atlantydy.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dziękuję serdecznie za odpowiedź. No cóż używane raczej odpadają, zastanawiam się nad Pixmą 7150 tylko właśnie nie jestem pewna czy do efektywnego wydruku około 200 - 400 dokumentów w tym skanów i paru zdjęć jest mi rzeczywiście potrzebna drukarka fotograficzna czy może powinnam szukać idealnego kompromisu między tymi zastosowaniami w innych urządzeniach.
  • Poziom 2  
    A jaka jest jakość takiego wydruku w porównaniu do atramentówki - osobiście miałam tylko raz do czynienia drukując 100 stron materiałów na studia i wszystkie były bardzo w odcieni szarości niż czerni. Czy to może być kwestia drukarki, tuszu, czy ogólna cecha laserówek,bo myślę o drukowani magisterki z takiego sprzętu.