Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VBA Exel - Dopisywanie wierszy do drugiego arkusza

seba78787878 02 Wrz 2014 19:47 984 2
  • #1 02 Wrz 2014 19:47
    seba78787878
    Poziom 6  

Witam

Dopiero zaczynam z Vba Exel i mam problem z przyśpieszeniem swojej pracy.
    Mam 2 arkusze. W pierwszym uzupełniam wiersze od (a2:h22) oraz komórkę "k1". Po włączeniu makra chcę by komórki z podanego przed chwilą zakresu dopisywały się w drugim arkuszu od "a2:h" a komórka "k1" żeby skopiowała się tyle razy ile dopisało się wierszy i to do ostatniej kolumny "arkusza2". Wpisując nowe dane w "Arkuszu1" w komórkach a2:h22 oraz k1 chciałbym żeby mogły się wielokrotnie po załączniu makra dopisywać. Mój problem polega na tym że z pierwszego arkusza dopisuje mi zakres "a2:h22" do drugiego arkusza ale komórka "k1" kopiuje się tylko w pierwszym wolnym wierszy a potrzebuję by się skopiowało do tylu wierszy ilu było dopisanych.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Z kolei znalazłem kod który dopisuje komórkę "k1" z Arkusz1 do każdego dopisanego wiersza w Arkuszu2 ale następuję każdą poprzednią wartość komórki "k1"

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc ponieważ już się naszukałem i na kombinowałem a moja wiedza narazie póki co jest bardzo słaba jeżeli chodzi o VBA.

PS:
    Wcale bym się nie zdziwił jakby ten kod był bardzo krótki i łatwy ale nie mogę nic wymyśleć :)

0 2
  • #3 05 Wrz 2014 05:29
    seba78787878
    Poziom 6  

Witam

Tak własnie o to mi chodziło. Dziękuje bardzo za ten kod. Podczas moich prób byłem blisko ale raczej bym na to nie wpadł.

0