Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zrobić dzwonek szkolny do radiowęzła.

antek223 02 Sep 2014 20:07 1644 7
    antek223
    Level 2  
    Witam, mam problem ponieważ mam zrobić do szkoły dzwonek na przerwy i lekcje i za Boga nie wiem jak podłączyć to z radiowęzłem. Proszę o pomoc.
    Wojte1199
    Level 19  
    Może plik audio odtwarzany poprzez radiowęzeł.
    Greebqmaster
    Level 12  
    Więcej konkretnych informacji! Chcesz, żeby na korytarzu leciała jakaś nutka z komputera radiowęzłowego, czy w pokoju radiowęzła ma dzwonić dzwonek, bo nie słyszycie tego z korytarza i non stop spóźniacie się na lekcje? :D
    antek223
    Level 2  
    W szkole mamy świeży radiowęzeł, i mamy tylko wzmacniacz na 5 kanałów.
    Adam-zw
    Level 20  
    Witam,
    Zbyt mało danych podałeś, jaki to jest rodzaj dzwonka, "mechaniczny" - tradycyjnie uruchamiany machaniem ręką, elektryczny - uruchamiany włącznikiem, czy też elektroniczny? Wszystkie te trzy rodzaje dzwonków możesz ustawić przed mikrofonem i w odpowiednim czasie uruchamiać, z elektronicznym - możesz pokusić się na podłączenie go pod wejście radiowęzła, ale jak i co to prawdopodobnie nikt Ci nie podpowie nie mając żadnych danych.
    Pozdrawiam
    antek223
    Level 2  
    Dokładną spektyfikację podam jutro bo nie pamiętam co i jak ale dzwonek był by puszczany jako dźwięk przez wzmacniacz.
    KaW
    Level 34  
    Trzeba sie postarać o "elektroniczna woźną" -producent -chyba w Krakowie.televox. Można wpisać w pamięć cały tydzień pracy -w układzie godzinowym -z minutami .

Zasilanie tej "woznej" z sieci -w przypadku awarii zegara wożnej, jest na niej przycisk ręczny.Do tego potrzeba jeszcze jakiegos generatora melodii.

.We wzm. mocy wybiera sie własciwe wejście dla sygnału "dzwonka" i buduje się
    stopień przekaznika załaczajacego melodie .Wybór melodii jest obecnie duzy -ale nie wszystkie są na tyle "sympatyczne " aby można było je stosować w szkole .
    Trzeba też pamietać o maluchach .
    Pomieszczenie elektronicznej wożnej powinno byc zamykane ,ponieważ dzieci potrafią się wkraść czasami i troche pomieszać w nastawach takiej "el-woznej". Wzmacniacz powinien być zdublowany aby w razie awarii wzmacniacza nie było problemów z wymiana na inny sprawny .