Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Daewoo FRS 20UFF - Po zmianie filtra przestała lecieć woda z podajnika

witek_007 02 Wrz 2014 22:56 996 1
  • #1 02 Wrz 2014 22:56
    witek_007
    Poziom 8  

Witam,
    posiadam lodówkę side by side Daewoo FRS U20FF. Dzisiaj wymieniałem filtr wody, z resztą już nie pierwszy raz.
    Zgodnie z procedurą zakręciłem dopływ wody, upuściłem ciśnienie, zdemontowałem filtr. Po kilku minutach założyłem nowy i zresetowałem licznik wymiany w programatorze. Niestety podajnik przestał podawać wodę. po przyłożeniu kubka słychać jak załącza się tak jakby przekaźnik i pracuje pompka. Niestety woda nie leci. Dodam, że woda do lodówki dochodzi a filtr jest drożny. Pytanie co się mogło stać? Coś się zapowietrzyło, rozprogramowało a może zamarzło? Niestety lodówka nie jest już na gwarancji więc trochę obawiam się o koszty.

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

pozdrawiam

0 1
  • #2 05 Wrz 2014 21:19
    witek_007
    Poziom 8  

Okazało się, że winny jest elektrozawór. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Pytanie tylko dlaczego się zepsuł podczas wymiany filtra? Zbieg okoliczności, coś wpadło i go zapchało, zapowietrzył się? Element jest nierozbieralny więc nie znajdę raczej odpowiedzi. Ciekawostką jest jednak fakt, iż wspomniany model lodówki (Daewoo) oparty jest o podzespoły Samsung'a.

0