Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

czy taki wiatrak do zasilacza??

27 Kwi 2005 21:29 1290 10
  • Poziom 17  
    Witam!
    mam pytanie dotyczące wiatraka do zasilacza! mam zasilacz 300W i chce wymienic wiatrak na http://www.arctic-cooling.com/fans2.php?idx=54&data=4&disc czy sprosta chlodzeniu tego zasilacza?? moze powinienem zastosowac wiatrak bez fukcji TC????? i czy wogole wejdzie do zasilacza??
  • Poziom 27  
    zalezy od zasilacza jakiego masz i jakie posiada obradiatorowanie oraz czym go obciarzasz pozatym to nie jest wentyl do zasilacza szukaj 8o
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ten wiatrak powinien pasowac do wiekszosci zasilaczy :)
    wiatrak ten jednk ma dosc niska wydajnosc, wiec proponuje dolozyc jeszcze drugi taki - do obudowy (ponizej zasilacza)

Dodano po 3 [minuty]:

a swoja droga to slynne "TC" zawsze mozna wylaczyc :)
  • Poziom 27  
    a jestem ciekaw jak kolega wyzej zalozy wiatrka wdumuchajacy do zasilacza ...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    a znasz cos takiego jak tuleje dystansowe?
  • Poziom 27  
    znam tylko po co sotosowac cos takiego i jeszcze bawic sie w tuleje skoro mozna dostac przyzwoity wiatrak w kazdym sklepie i poscic go na 7 albo 5 v
  • Poziom 14  
    będzie pasował na 99%
  • Poziom 10  
    Witam
    Ten wentylatorek pasuje spokojnie wstawiłem taki bo mój był zbyt głośny , jest tylko jedna sprawa musisz odlutować ten termistor od wentylatora a następnie dodłączyć go tak samo ale na przewodach a sam termistor przyczepiasz do radiatora w zasilaczu.
    Zwarcie czujnika nic nie daje gdyż wentylator jest i tak zbyt głośny.
    POZDRAWIAM
  • Poziom 12  
    Wstawiłem 4 wiatraki do kompa z arctic coolinga.3 Arctic Fan Pro TC i 1 Arctic Fan 3 TC.W zasilaczu 350 w wyladowal wiatrak Arctic Fan Pro TC - rezultat - leciutki szum przy 1800-1900 obrotach i temperatura na radiatorze 28 C.Dokonałem malej poprawki-termistor z wiatraka zrobilem na przedluzke(ok. 10 cm kabelka 2-zylowego).I termistor "wkomponowalem" w radiator w zailaczu.Podobnie na procku.POLECAM!Aha , na cpu athlon 2500 xp + mam temperature od 37, ale standardowo jest 40-41 C.Max to 46-47.Wczesniejsze buczace i swiszczace wiatraki MADE IN CHINA zostaly przemielone,zalane wrzatkiem i skonsumowane jako zupka chinska:).Pozdrawiam!