Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

satellite pro s300 - identyfikacja elementu układu zasilania na płycie głównej

03 Wrz 2014 01:16 1404 7
  • Poziom 15  
    Witam szanownych forumowiczów.
    Mam rozebranego Satellite s300, pod którego ktoś rzekomo podłączył zasilacz o wyższym napięciu. Osobiście biorę pod uwagę również,że mogły zostać zamienione bieguny.
    Efektem tego czynu jest zwarcie na gałęzi zasilania (+) na płycie głównej. Jeden element zupełnie "wyparował" . Czy ktoś posiada wiedzę jaki to element? (dioda, bezpiecznik) Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w identyfikacji.

satellite pro s300 - identyfikacja elementu układu zasilania na płycie głównej
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Witam,
    To bezpiecznik, taki sam jak ten poniżej.
    Pozdrawiam.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 15  
    No tak przypuszczałem, jednak bez pewności nie chciałem nic lutować. Jutro go wrzucę i zobaczę czy odpali. Czy jeszcze mogę ewentualnie prosic o informacje o elemencie po lewej(w dolnej jego części jest oznaczenie 8F110) widać przy nim wypalenie na ścieżce płyty, nie wiem czy nie powinno być w tym miejscu wypalenia czwartej nogi tego elementu.
  • Spec od monitorów
    Wg. tego co pisza na Link to masz uszkodzenie w ok. złacza Battery conector, opisywane jako CN8810

Cytat:
    C.19 CN8810 Battery connector (10-pin)

Pin No. Signal Name Pin No. Signal Name
    1 Q8811-1pin
    2 BTMP1
    3 Q8811-4pin
    4 M5V
    5 PSCL-S5P
    6 PSDA-S5P
    7 GND
    8 DBT1OV-S5N
    9 GND
    10 GND

- widzę np. S8204 ( TPCS8204 TOSHIBA Field Effect Transistor Silicon N Channel MOS (podwójny)) Link

Wg. baterii Toshiby owa rozpiska to
    battery PA3356U-2BRS
    Cytat:
    PA3356U-2BRS
    Pinout
    1. PVBL1 - (+V= 11.2V)
    2.BTMP1 I - !!! Recording resolution (on/of charging)
    3.(DCHG) -?
    4.M5V - !!! Power chips inside battery
    5.PSCL-S5P I/O (SCL)
    6.PSDA-S5P I/O (SDA)
    7.GND - !!!
    8.DBT10V-S5N I
    9.GND -
  • Poziom 15  
    Wymieniłem owy bezpiecznik oraz jeszcze jeden, widoczny na zdjeciu, był także spalony. Narazie to wszystko, płyta ruszyła, zatrzymuje się na bootowaniu systemu. Nie wiem czy to jakiś problem na płycie czy może problem z dyskiem lub po prostu z plikami systemu. Jak dochodzi do ekranu ładowania systemu to sie to nie udaje i lap tak jakby restartuje sie w kółko, ale bez ekranu powitalnego, tylko tak jakby gasi na chwile diody z przodu obudowy, zapala je ponownie i znów próbuje czytać dysk, no i tak w kółko. Obecnie nie mam przy sobie żadnego systemu na nośniku, innego dysku itp, na co dzień nie siędze w laptopach tylko w trochę innej gałęzi elektryki. Na czasie postaram się załątwić system albo inny dysk.
    Niestety laptop nie jest mój i nie znam historii dysku, systemu itd, wiem tylko z wywiadu,że niby :wszystko działało " :)
    Czy takie zachowanie może na cos szczególnego wskazywać? Najpierw myślałem,że może brakuje zasilania na dyski, ale jednak słychać pracę dysku przez chwilę, pracuje także DVD, więc to raczej wykluczyłem. Dziękuje raz jeszcze za dotychczasową pomoc. Odkąd płyta ruszyła to pomiarów napięć na żadnych nitkach zasilania jeszcze nie robiłem z braku czasu, dorywczo wieczorami męczę temat. Dodam jeszcze,że bateria ładuje się, laptop pracuje na baterii jak i na zasilaczu.
  • Spec od monitorów
    Kup w kiosku jakiegoś Linuxa (Chip, PCWorld.. czy pisma linuxowe) i odpal z CD-romu.
    Lub zassaj , potem wypal na płycie ten bdb. "Linux = * francuski "Ubuntu" Voyager 13.10 " z Francji
    Link
    *ja go uzywam i jest rewelacja
  • Poziom 15  
    Dzięki wszystkim za pomoc! Lapek ruszył, tak jak pisałem pierwotnie, uszkodzeniu uległy 2 bezpieczniki SMD, 10A oraz 8A. Po wymianie dysku ruszył system. Temat można zamknąć.