Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czy taki prostownik wystarczy do rozruchu Renault Megane II z silnikiem diesla.

aszenty 03 Sep 2014 00:37 3630 7
    aszenty
    Level 12  
    Witam.
    Podepnę się pod temat, ponieważ zakupiłem prostownik z funkcją szybkiego ładowania BOOST oraz z funkcją wspomagania rozruchu o danych technicznych wymienionych niższej:

Napięcie 230V 50/60Hz
    Moc w trakcie ładowana 1.0KW
    Moc w trakcie rozruchu 2.9KW
    Prąd ładowania dla 12V 45A
    Prąd ładowania dla 24V 45A
    Prąd w trakcie rozruchu dla 12V 100A
    Prąd w trakcie rozruchu dla 24V 150A
    Wartość bezpiecznika 50A

Związku z powyższym mam pytanie. Jak padnie aku w niskich temperaturach poniższej zera, to czy w/w prostownik jest w stanie odpalić za pomocą wspomagania rozruchu, samochód osobowy Renault Megane II z silnikiem diesla o pojemności 1,9 dci ?? Oczywiście auto posiada 12V instalację :)
    Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    manta
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Teoretycznie tak, praktycznie też... Tylko w aucie które podałeś, wybitnie nie należy dopuszczać, do tego typu sytuacji. Lepiej zainwestuj w nowy akumulator i normalny prostownik. Sporo robiłem renówek, właśnie po awaryjnym uruchamianiu.
    mczapski
    Level 39  
    Jak zwykle wszystko jest względne. Czy układ zasilania paliwem będzie sprawny? Czy paliwo odpowiednie dla tych warunków? Czy rozrusznik w miarę sprawny? Itd. Generalnie to jeśli jedynym powodem zakupu tego urządzenia było uruchamianie tego samochodu to raczej nie warto było. Niestety przy rzeczywiście ciężkim rozruchu i 200 A trzeba dostarczyć. A przytrzymanie takiego rozruchu np do minuty to rozrusznik na złom.
    User removed account
    User removed account  
    cooltygrysek
    Conditionally unlocked
    Ale piszecie głupoty. Po pierwsze prostowniki rozruchowe mają napięcie około 13V i nie służą do ładowania lecz do awaryjnego rozruchu. Ma on na zadanie dostarczyć duży prąd do rozrusznika czasem przekraczający wartość 300A co spowodowane jest dużymi oporami zimnego silnika zwłaszcza w zimę. Tu trzeba pamiętać ze sprawność takiego prostownika nie określa napięcie lecz prąd jaki może dostarczyć podczas rozruchu. Kolega jak rozumiem ma megankę z silnikiem 1.9 z mechaniczną pompa wtryskową czyli najlepsze diesle jakie istnieją i nie ma tam przepastnej elektroniki co mogła by się uszkodzić przy takim rozruchu. Sam śmigam dieslami mam golfa MK II 1.6 TD oraz MK III 1.9 TDI i sam wiem co to znaczy w zimę niesprawny akumulator. Dlatego kupuje akumulatory norweskie QUAND o wzmocnionych płytach i większej gęstości pojemności po za tym są one przystosowane do niskich temperatur mają tez większe prądy rozruchowe np typowy Quand calcium 70Ah dysponuje prądem 690A i można kręcić spokojnie przez 10 minut bez obawy że płyty się przepalą. Cena jest nieco zaporowa powyżej 400 ale taki mi wystarcza przez 5 lat spokojnie więc warto. Używam Quand' ów już od 12 lat i jestem więcej niż zadowolony. Zero problemów w zimę przy największych mrozach a były takie po -36*C i zero problemu odpał jak w temperaturach dodatnich nawet po kilku dniach postoju. Varta, Centra czy Bosch przy obecnych bzdurnych normach unijnych są do przysłowiowej dupy.

Moderated By manta:

Jedyne głupoty, które tu przeczytałem, to Twoja twórczość...
    Megan II na mechanicznej pompie wtryskowej...
    Przykład Golfa...
    Wywód na temat akumulatorów...

Temat jest raczej o czym innym.

3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

Ostrzeżenie.

User removed account
    User removed account  
    Wawrzyniec
    Level 37  
    Ja tak sobie załatwiłem sterownik poduszek w Renault Megane I. Poszło za duże napięcie.
    aszenty
    Level 12  
    Witam
    Próbowałem kilka razy uruchomić auto z w/w prostownikiem z funkcją rozruchu, gdy aku odmówiło posłuszeństwa i stwierdziłem że doskonale sobie on radzi z wspomaganiem aka aby silnik uruchomił się bezproblemowo.W moim przypadku, gdy akumulator nie dawał sobie rady z odpaleniem silnika, wówczas podłączam ów prostownik pod aku i go ładowałem jakieś 2 -3 min na szybkim ładowaniu. Następnie po upływie 2 - 3 min włączałem funkcję rozruch i odpalałem auto które odpaliło bez problemu.
    Ale i tak byłem zmuszony zakupić nowy akumulator, ponieważ poprzedni coraz częściej zaczął odmawiać posłuszeństwa i co coraz częściej musiał bym używać prostownika.
    Bardzo dziękuję za wszystkie wypowiedzi i życzę wam, aby wasze autka odpalały bez najmniejszego problemu ;) .
    Uważam temat za zamknięty.
    Pozdrawiam ;)