Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers/ZS14-2DVAE+Auraton2005 - Jak działa piec ze sterownikiem

rcerba 03 Wrz 2014 09:22 933 0
  • #1 03 Wrz 2014 09:22
    rcerba
    Poziom 9  

Witam,

Jestem posiadaczem pieca firmy Junkers ZS14-2dvae, do pieca został dołączony regulator Auraton 2005. Piec zasila zarówno kaloryfery jak i ogrzewanie podłogowe. Przed podłączeniem regulatora ogrzewanie podłogowe działało - dało się czuć, że podłoga ma przyjemną temperaturę (to było jakieś 2 sezony temu). Jednak po podłączeniu regulatora ogrzewanie podłogowe działa coraz mniej. Cały układ jest odpowietrzany regularnie i raczej zapowietrzony nie jest.

Wydaje mi się że może to być problem z temperaturą wody w obiegu.

Chciałbym się dowiedzieć następującej rzeczy. Jeżeli na piecu ustawię temperaturę 45 stopni - chodzi o CO i temp wody w układzie, to w przypadku sterowania tym regulatorem ta temperatura jest utrzymywana? Chodzi dokładnie o sytuacje w której np nastawie regulator na 28 stopni temp w pomieszczeniu - ta temperatura nigdy nie zostanie osiągnięta (kaloryfer będzie zamknięty) - czyli piec będzie cały czas działał. Jak ten piec zachowuje się podczas takiej pracy czy temperatura ustawiona na piecu jest przestrzegana czy może grzeje on wodę do max to chyba coś ponad 80 stopni?

Jeżeli prawdziwy jest 2 przypadek to wydaje się, że woda o tak wysokiej temp nie jest wpuszczana do ogrzewania podłogowego i dlatego mam te problemy.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

0 0