Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Którą wersję Nortona wybrać do ochrony komputera domowego?

03 Wrz 2014 11:23 2724 6
  • Poziom 15  
    Witam.

Postanowiłem ostatnio zrezygnować z darmowego Avasta i przesiąść się na coś o większej renomie (i mam nadzieję że o większym stopniu bezpieczeństwa), zwłaszcza że roczne licencje na 1 PC są na Allegro za grosze (ok. 10 zł). Obecnie korzystam z Avasta i windowsowego firewalla (Win 7). Z tego co widzę, Norton posiada w sprzedaży:
    1. Norton 360.
    2. Norton Internet Security.
    3. Norton AntiVirus.

Wszystkie te programy mają zbliżone funkcje, ładnie ponazywane w opisach, ale nie bardzo wiem, co bardziej się nada. Wszystko brzmi tak samo ;) Chciałbym coś do ochrony przed wirusami oraz najlepiej z firewallem (jeśli jest lepszy od windowsowego). I najlepiej gdyby nie obciążał zbytnio systemu, bo na "zamułki" jestem szczególnie uczulony. Prosiłbym o radę użytkowników (co do wydajności) i osoby wiedzące w czym tkwią różnice (wszak diabeł tkwi w szczegółach).

EDIT:
    Właśnie znalazłem coś takiego: http://www.nortonantiviruscenter.com/norton-comparison.html
    Wychodzi na to, że 360 to najbogatsza wersja, dodająca do IS bakupy i opcje wydajnościowe. Faktycznie jest z nich najlepszy i najszybszy? Kiedyś miałem darmową wersję i o ile dobrze pamiętam, byłem średnio zadowolony (mocno spowalniał system). Było to jednak dość dawno temu, jak jest teraz?

A może w ogóle zrezygnować z Nortona i polecilibyście coś całkiem innego i lepszego? Mi osobiście nic poza NODem na myśl nie przychodzi, ale z praktyki wiem, że dużo tu na forum głów znacznie ode mnie mądrzejszych :)

Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam, J.
  • Pomocny post
    Pomocny dla użytkowników
    Przeczytaj najpierw to: http://www.dobreprogramy.pl/Symantec-Antywiru...a-juz-martwym-oprogramowaniem,News,54175.html i zdecyduj czy warto wydawać jakiekolwiek pieniądze.
    Najważniejsza jest świadomość zagrożeń. Przy jej braku żaden program nie jest w stanie w pełni ochronić systemu.
  • Poziom 15  
    Dziękuję, ciekawe informacje.
    W takim razie co wybrać, jeśli nie Norton? McAfee Internet Security roczna licencja za 25 zł. Kaspersky dużo droższy. Poza tym z żadnym z nich nie miałem styczności. Norton kompletnie do niczego się nie nadaje? Bo trudno mi uwierzyć, że mógłby być np. mniej skuteczny od Avasta.
    I oczywiście staram się korzystać z komputera w sposób bezpieczny, nie wchodzić na różne dziwne i podejrzane witryny, ale wiadomo, nie ma siły żeby uchronić się przed wszystkim. Dziś np. przy zwykłym użytkowaniu komputera podczas pracy, wyskoczył mi komunikat charakterystyczny dla wirusa ukash. Poczytałem i widzę że wielu użytkownikom przysporzył on wielu problemów. U mnie na szczęście poza samym komunikatem obyło się bez problemów, ale wywołało przemyślenia nt. zabezpieczeń. Stąd moje zainteresowanie Nortonem, którego stałym użytkownikiem swego czasu byłem.
  • Poziom 17  
    speedy9 napisał:
    Przeczytaj najpierw to: http://www.dobreprogramy.pl/Symantec-Antywiru...a-juz-martwym-oprogramowaniem,News,54175.html i zdecyduj czy warto wydawać jakiekolwiek pieniądze.
    Najważniejsza jest świadomość zagrożeń. Przy jej braku żaden program nie jest w stanie w pełni ochronić systemu.

wypowiadasz się jakby artykuł mówił, że antywirusy nie działają, a zwraca tylko uwagę, iż są coraz mnie skuteczne, ale nie bezsensowne.

Norton jest mniej zasobożerny niż Kaspersky [mało intuicyjny, zasobożerny] czy Panda[reklamy, zasobożerny] - jeżeli jesteś przyzwyczajony do tego programu, pozostań przy nim.

Ja używam tylko darmowego AVG, sprawdza mi się lepiej niż Avast [zasobożerny] czy McAfee [reklamy, reklamy...]*

*Sprawdziłem na 3 identycznych, wirtualnych systemach - AVG wykrył najwięcej zagrożeń. [głównie malware, trojany, kilka prawdziwych wirusów]
  • Poziom 8  
    Avast faktycznie już dawno spadł na psy,,ale z darmowych bardzo dobrze sprawuje się Avira Free,AVG Free oraz Bitdefender i z tych bym wybierał,a w życiu bym nie zapłacił za program tego typu