Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kenwood TK 780 - Poszukuję serwisu Kenwood

zdzich4_39 03 Sep 2014 12:09 1524 6
 • #1
  zdzich4_39
  Level 9  
  Witam .Poszukuję sprawdzonego serwisu do naprawy radia VHF Kenwood TK 780 .Radio uszkodzone po błędnym programowaniu (zwarcie podczas programowania przez wejście mikrofonu )W radiu po podłączeniu do zasilania pali się tylko wyświetlacz bez żadnych napisów .Może ktoś poleci konkretny serwis w polsce który byłby mi w stanie naprawić to radyjko.Chodzi o kogoś kto się zna na tego tym typie radia i może mi pomóc.
 • #2
  sq9fmc
  Level 28  
  Czy nie zamierzasz sam spróbować naprawić to urządzenie? Jeśli to Ty próbowałeś programować to może i minimalnie dasz radę się do tego przymierzyć.Spróbuj na początek sprawdzić obecność napięcia ok. 12V na 7 pinie złącza mikrofonu, pewno nie ma.
 • #3
  zdzich4_39
  Level 9  
  Niestety ja jestem całkowity laik jeśli chodzi o elektronikę .Dlatego wolę żeby naprawy dokonała osoba która się na tym zna.Kolega zrobił emulator żeby zaprogramować radio zamienił przewody i niestety napięcie z USB kompa poszło nie tam gdzie powinno. Nawet nie wiem co mogło się po zwarciu uszkodzić
 • #5
  sq9fmc
  Level 28  
  Jeśli nie podejmą się naprawy mogę to zrobić ja.Podczas próby połączenia najprawdopodobniej zwarłeś linie 12V (SB) i stąd brak treści na wyświetlaczu i ogólny brak reakcji TRX-a.
 • #6
  zdzich4_39
  Level 9  
  Spróbuję wysłać zapytanie do tej firmy,jeśli nie odpowiedzą to skontaktuje się z kolegą
 • #7
  zdzich4_39
  Level 9  
  Dziękuję wszystkim za pomocne posty.Radio wysłane do naprawy