Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych

03 Wrz 2014 13:26 2187 21
  • Poziom 10  
    Witam.

Zakupiłem używan± nagrywarkę DVD/HDD, wszystko fajnie pięknie, działa, nagrywa. CO prawda nie czyta płyt DVD, ale na tym mi akurat nie zależy i to też nie mój problem do rozwi±zania.

Podczas programowania kanałów nagrywarka wykrywa ich 45 z czego 15 działa poprawnie, a pozostałe maj± obraz, ale zamiast dĽwięku jest trzeszczenie.

Manualne dostrajanie nic nie daje.

Czy jest jaka¶ szansa na naprawę tego defektu? Gdy np. nagrywam program poprzez wej¶cie AV z telewizora na programie, na którym nagrywarka ma szum, takie zjawisko nie występuje. Wygl±da to na problem z dekoderem.

Pisałem do serwisu Panasonica, niestety nie otrzymałem od nich żadnej odpowiedzi.

Z góry dziękuje Wam drodzy użytkownicy za pomoc w rozwi±zaniu problemu :)
  • Poziom 43  
    Te analogowe kanały to masz z kablówki?
  • Poziom 10  
    Tak, analogowe programy s± z telewizji kablowej.

Poprzednio zamiast nagrywarki DVD miałem magnetowid i tam takie "akcje" nie występowały.

Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    Trzeba sprawdzić, czym różni± się kanały działaj±ce od niedziałaj±cych - dostawca powinien zostawić taki wykaz. Może kwestii tkwi nie w strojeniu a w ustawieniu systemu fonii, którego nagrywarka nie obsługuje?
  • Poziom 43  
    Programujesz na TV mode czy na CATV mode?
  • Poziom 10  
    No wła¶nie i tu jest problem, ponieważ moje menu jest zupełnie inne niż to z instrukcji... Nie mam do wyboru rodzaju anteny. W tej opcji mam tylko manualne dostrajanie, automatyczne strojenie oraz opcję Download, która "nie współpracuje z moim rodzajem TV".
  • Poziom 43  
    Daj screen jak wygl±da u Ciebie to strojenie.

Opcja "Download" to - tak przypuszczam - pewnie jaki¶ Q-Link/Easy Link/Smart Link (zależnie od producenta). To co¶ powinno działać po EURO ale zajrzyj do instrukcji telewizora czy to ma i czy jest wł±czone.
  • Poziom 10  
    Menu u mnie wygl±da w ten sposób

Menu SetUP i kolejne opcje menu
    Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych
    Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych Panasonic DMR-HS2 - Brak dĽwięku na niektórych programach analogowych
  • Poziom 43  
    Jakie masz ustawienia w Country?
  • Poziom 10  
    Mam ustawione Other, próbowałem na Deutschland, ale nic nie pomogło.
  • Poziom 43  
    A jakie s± jeszcze inne ustawienia? W Niemczech to na pewno jest inna fonia po analogu - z reszt± czę¶ć sprzętów sprowadzanych stamt±d musiała być przestrajana.
  • Poziom 32  
    Czech Republic ma tak jak my...
  • Poziom 10  

Pozostałe opcje
  • Poziom 32  
    A jakie opcje do wyboru masz w connection tv system?
  • Poziom 43  
    Trzeba popróbować z ustawieniami dla innych krajów. Jak nie to nie mam więcej pomysłów. W magnetowidach było co¶ takiego jak menu serwisowe, tutaj pewnie trzeba byłoby zmieniać firmware.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    DMR-HS2 posiada fonię 5,5 MHz i je¶li nie jest przestrojona to z kabłówki głos masz tylko z kanałów nadawanych stereo.Kanały mono s± bez głosu.Jedyna rada to wstawić fonię równoległ±.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    A czy mógłby¶ powiedzieć czy to skomplikowana operacja? I w jakich kosztach można by to zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Opis montażu i możliwo¶ć zakupu masz tu:http://www.cyfronika.com.pl/konwertery.htm
    Pozdrawiam.
    Doł±czam Service Manual nagrywarki Panasonic DMR-HS2EB
  • Poziom 10  
    Wiem, że może za bardzo wykorzystuje Twoj± wiedzę, ale czy mógłby¶ mi wskazać do jakiego układu muszę się wpi±ć za głowic± UHF i do jakiego przed SFE? Napięcie zasilania już sobie odnajdę. Ale szukanie tych elementów do których trzeba się podpi±ć mnie przeraża. Nie mam wielkiego do¶wiadczenia z Audio/TV i jego elementami koduj±cymi i dekoduj±cymi.

Z góry chciałbym Ci już podziękować za t± instrukcję serwisow± :)
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    IN konwertera podł±cz do IF out tunera-punkt 17 a OUT do SIF OUT punkt 22 lub do AUDIO OUT punkt 21.Robiłem to tak dawno że nie pamiętam który punkt(21 czy 22) lepszy.Cała płytka przylutowana grubym drutem do masy-ekran głowicy lub modułu VIF,przewody podł±czeniowe możliwie najkrótsze,zasilanie 5 lub 12V ze schematu.Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    pietran2 dzięki bardzo za pomoc.

Jakby kto¶ montował u siebie to:

IN do punktu 17
    OUT do punktu 22

Masa do której¶ ¶rubki, a 12V jest na zworce pod dyskiem twardym, oznaczone jest na płytce ;)