Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

singer, łucznik 834, dolny ścieg się pętelkuje

03 Wrz 2014 13:49 4191 3
  • Poziom 1  
    Witam,
    Postanowiłam reaktywować starą maszynę prababci, jednak jestem początkująca i na samym wstępie pojawiły się pewne problemy, dolny ścieg się pętelkuje.
    Znalazłam informację, że może być to zależne od naciągu górnej nici jednak nie wiem w jaki sposób ustawia się ten naciąg.
    Górny ścieg szyje prawidłowo, natomiast dolny wygląda tak jak na zdjęciu poniżej.
    singer, łucznik 834, dolny ścieg się pętelkuje

Z góry dziękuje za odpowiedź i pomoc:)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Problem tkwi w naprężaczu. Gdy stopka dociskowa jest podniesiona, nić powinna iść lekko, gdy się ją opuści, nić powinna iść z oporem, jeżeli tak nie jest, rozkręć naprężacz, dokładnie oczyść, złóż, teraz tarczę docisku stopki ustaw na "norm", następnie opuść stopkę sprawdź czy nić idzie z oporem, jeżeli nie, musisz wykręcić cały naprężacz - po lewej od naprężacza jest czarna dźwignia, przepuść nici i sprawdź czy idzie z oporem. Następna rzecz sprawdź bębenek, może być zużyty, nici mogą się na nim zatrzymywać, jeżeli tak jest musisz wtedy ustawić płytkę ustalającą (srebrna i szara) w taki sposób, aby nić swobodnie przechodziła, jeśli tak nie jest, do wymiany także bębenek, kolejna rzecz czy igła jest dobrze wsadzona, nić dobrze założona, problemem też może być przestawiony chwytacz względem igielnicy, szukaj przyczyn.