Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy istnieje telefon- komórkowy-jako stacjonarny .

leszek.b 27 Kwi 2005 22:00 7261 16
  • #1 27 Kwi 2005 22:00
    leszek.b
    Poziom 29  

Witam
    Chodzi o telefon ,wygladem jak zwykla stacjonarka domowa .duża sluchawka ,klawiatura itd . ale pracujacy w sieci komórkowej.
    Spyta ktoś o co biega. Wiadomo o kase. W sieci komórkowej taniej.
    Dla 77 latki obecne komórki sa malutkie i trudne do obsługi
    Zresztą sam bym sobie taki kupil.

(Jesli ja to wymysliłem - Wszelkie prawa zastrzeżone)

0 16
  • #3 28 Kwi 2005 00:05
    leszek.b
    Poziom 29  

Witam
    W obecnych sieciach komórkowych bedą pracować?
    Czy tez są na karte np-TAK TAK .
    Może znasz oprócz ALLEGRO sklep zajmujący sie sprzedażą

1
  • #4 28 Kwi 2005 07:47
    tasior01
    Poziom 19  

Jedynie na jakiś aukcjach, te telefony przecież już nie produkują od dawna :D :)

0
  • #6 28 Kwi 2005 09:06
    ninjahwdp
    Poziom 28  

A moze by tak... jakas 3210 ma spore klawisze i dosc easy w obsludze... albo jakas 3110?

0
  • #7 28 Kwi 2005 23:29
    mkos1
    Poziom 29  

te telefony nie beda dzialc , one sa jak telefony centertela tj numer przypisany do aparatu nie ma zadnej karty sim

Akurat w tym przypadku nie masz racji - to był 100% telefon GSM :!:
    Pod tą dodatkową klawiatura było złacze na dużą kartę SIM.
    Podejżewam, że był to sprzęt jednozakresowy 900MHz ale najważniejsze, że ... działał OK :)
    Z ciekawostek to miał on wbudowany moduł "automatycznej sekretarki" co raczej nie spotyka się już w telefonach GSM :)

Ale najciekawsza była dla mnie kiedys odpowiedź Philips-Polska, że niestety absolutnie nie znają tego modelu i nie są w stanie znaleźć żadnej dokumentacji. Nie zdziwiłbym się odpowiedzią jakbym u nich poprosił o dokumentacje (a raczej instrukcję) telefonu z konkurencji :lol:

:arrow: leszek.b - jeśli chcesz informację komu go sprzedałem to zapraszam na PRIV.

Pozdrawiam !
    Marek

0
  • #8 29 Kwi 2005 10:26
    lukmar
    Poziom 29  

Moim zdaniem idealna by była np nokia 5110 .

Duże przyciski no i łatwa obsługa jeden przycisk do dzwonienia i odbierania , nic wiecej nie poczeba

0
  • #9 29 Kwi 2005 11:25
    humek
    Poziom 32  

Firma SATEL z Gdańska zajmujaca sie produkcją urzadzeń do systemów alarmowych produkuje taki modem oparty na telefonie GSM do którego można podpiac telefon stacjonarny taki zwykły duzy dowolny typ .Jest w tym modemie takie gniazdo RJ .Taki modem ma tez swój zasilacz sieciowy z akumulatorem i antene.Zasilacz sam sobie doładowuje telefon a przy braku zasilania sieciowego modem pracuje zasilany z akumulatora.Moduł sie nazywa GSM-4 mozna za pomoca niego sterowac zdalnie tez urzadzeniami(DTMF)

0
  • #10 29 Kwi 2005 21:53
    leszek.b
    Poziom 29  

Witam
    Interesujące -humek- dzieki
    Poczekam , może jeszcze ktoś ma coś do powiedzinia

-1
  • #11 30 Kwi 2005 20:04
    Panda02
    Poziom 32  

te telefony nie beda dzialc , one sa jak telefony centertela tj numer przypisany do aparatu nie ma zadnej karty sim

Nie jest to prawdą, mam taki przenośny telefon GSM Motoroli i jest to telefon na dużą kartę SIM. Były też takie telefony GSM Nokii stosowane jako wyposażenie samochodów. Mankamentem może być to że telefony te pracują tylko w GSM-ie, a nie pracują w DCS-ie, no ale wtedy DCS-u jeszcze nie było. Daj ogłoszenie na forum, może ktoś będzie miał coś takiego.

0
  • #12 30 Kwi 2005 20:40
    bony78
    VIP Zasłużony dla elektroda

Panda02 napisał:

Nie jest to prawdą, mam taki przenośny telefon GSM Motoroli i jest to telefon na dużą kartę SIM. Były też takie telefony GSM Nokii stosowane jako wyposażenie samochodów. Mankamentem może być to że telefony te pracują tylko w GSM-ie, a nie pracują w DCS-ie, no ale wtedy DCS-u jeszcze nie było. Daj ogłoszenie na forum, może ktoś będzie miał coś takiego.

ja mam takowe dwa telefoniki hehe......

0
  • #13 01 Maj 2005 21:56
    Panda02
    Poziom 32  

:arrow: leszek.b No proszę, pozostaje tylko skorzystać z okazji i kupić.

0
  • #14 01 Maj 2005 22:16
    jkier
    Poziom 12  

He, he...
    ja też mam w swoich zbiorach i to ze cztery.
    Np. Motorola 1000, Orbitel, Siemens, Grundig
    Telefony generalnie spisują się kapitalnie, ich dodatkową zaletą jest to, że mają dużą moc na wyjściu antenowym, tzn ok. 8 W. Współczesne komórki mają ok. 2 W. W związku z tym mogą być również przydatne w miescach o nazwijmy to słabym zasięgu sieci, np jakaś gęsta puszcza.
    Jak je swego czasu testowałem na kartach różnych operatorów, to zdarzały się takie komplikacje, że np telefon pracował na karcie abonamentowej, a na prepajdowej u tego samego operatora już nie chciał lub odrotnie. Dlatego przed zakupem należy to dokładnie sprawdzić.
    Piersza rzecz jaką należy wymienić/dokupić do takiego telefonu to nowy akumulator, bo na oryginalny mający już ok. 10 lat nie ma co liczyć.

0
  • #15 02 Maj 2005 20:20
    mockba
    Poziom 15  

sa produkowane np przez nokie moduly GSM....Mankament jest taki ze musza byc obslugiwane przez centralke.... a dzialaja jak normalna zewnetrzna linia telefoniczna...Najlepiej skontakuj sie z kims z NOKII lub w salonie twojego operatora GSM...

1
  • #16 21 Maj 2005 13:22
    Radek225
    Poziom 17  

Kup sobie Siemensa S4. Ma wielkie klawisze, jest lekki i ma duży wyświetlacz oraz dziecinnie proste menu. Na pchlim targu kosztuje 5 złotych. Pozdrawiam.

0
  • #17 12 Lis 2005 17:44
    leszek.b
    Poziom 29  

Moj pierwszy post w tym temacie leszek.b"]Witam
    Chodzi o telefon ,wygladem jak zwykla stacjonarka domowa .duża sluchawka ,klawiatura itd . ale pracujacy w sieci komórkowej.
    Spyta ktoś o co biega. Wiadomo o kase. W sieci komórkowej taniej.
    Dla 77 latki obecne komórki sa malutkie i trudne do obsługi
    Zresztą sam bym sobie taki kupil.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Witam
    Upłyneło troche czasu może coś sie pojawiło na rynku. (konkretnie)
    Telefon ma być mowy i sprzedawany obecnie.
    Foto mile widziane.

0