Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny tonsil wymiana głośników

arash89 03 Wrz 2014 14:14 1050 6
  • #1 03 Wrz 2014 14:14
    arash89
    Poziom 9  

Witam posiadam Kolumny Tonsil Zgc 40-8-581
    Kolumny tonsil wymiana głośników Kolumny tonsil wymiana głośników jak widać na zdjęciach, niestety głośniki niskotonowe maja już swoje lata.
    Prosił bym o pomoc co do wyboru nowych głośników niskotonowych..
    Kiedyś zastanawiałem się nad lanzarami max 8" no ale to samochodowe i zapewne nie zdają egzaminu..
    Aktualnie posiadam Kolumne Estradowa z głosnikiem 30cm i driver wysokton,,
    zapewne te kolumny jej nie dorównaja ale może macie,jakieś głosniki o dobrej jakosci.

Pozdrawiam Piotr

0 6
  • #2 03 Wrz 2014 14:31
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Widać, że głośnik wysokotonowy jest nieoryginalny. Głośnik niskotonowy jest do regeneracji. Moja sugestia: zregeneruj głośniki niskotonowe a wysokotonowe przywróć oryginalne GDWK 9/80, o ile się da. Kolumna głośnikowa to nie zlepek przypadkowych głośników, więc Twój pomysł mija się z celem. Najlepiej zagrają tutaj oryginalne głośniki. Nie kombinuj, bo nic sensownego nie uzyskasz. Ewentualnie, jak chcesz bawić się w DIY, to sprzedaj te kolumny, przejrzyj dostępne na Elektrodzie projekty i pokuś się o samodzielne wykonanie zestawów.

Pozdrawiam

Krystian

0
  • #3 03 Wrz 2014 14:32
    Ture11
    Poziom 34  

Wg. mnie bez sensu wymieniać głośnik na inny (zmieniając zamysł producenta), lepiej zobaczyć jakie ma oznaczenie (GDN?) i kupić zestaw naprawczy, sama regeneracja nie jest niewykonalna dla przeciętnego elektronika, a może nawet być przyjemna...

0
  • #4 03 Wrz 2014 15:27
    arash89
    Poziom 9  

Tak wysokotonowe nie są oryg to zamienniki tez tonsil ale inne,Hmm jak odkręcę głośnik zobaczę na symbol może znajdę coś podobnego lub zestaw naprawczy, byłem ciekaw co myślą na ten temat inne osoby :
    Np. czasem proponują Stx , Visaton, Tonsil z nowej serii itd.

0
  • #5 03 Wrz 2014 15:30
    krisxxl
    Poziom 26  

Witam

Nie do tej obudowy. tutaj skrzynka została zaprojektowana pod konkretne głośniki i nic nie wymyślisz. Nie ma czegoś takiego jak zamiennik głośnika.

Pozdrawiam

Krystian

0
  • #6 03 Wrz 2014 21:34
    TytusBomba
    Poziom 10  

Oryginalnie w tych kolumnach siedzą przetworniki GDN 20/40 i GDWK 9/80, brak w tej kolumnie zwrotnicy jest tylko kondensator przed wysokotonowcem.
    Oba głośniki w Twoich kolumnach NIE SĄ oryginalne.

0
  • #7 03 Wrz 2014 23:17
    arash89
    Poziom 9  

Wiem o tym doskonale że to nie są GDN 20/40 I GDWK 9/80 bo siedzą tam GDN 20/60 i GDWKT 9/80 Kupiłem je 15lat temu od Sąsiada i tak pograły kilka lat później odstawiłem je na strych, kolumna Estradowa to kłopot więc naprawię te jak się nie uda to kupię tonsilowskie 20/40 i GDKW 9/80.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo