Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SilentiumPC - Świerszczenie w zasilaczu.

XPlaysee 03 Wrz 2014 16:58 2496 18
  • #1 03 Wrz 2014 16:58
    XPlaysee
    Poziom 11  

Może ciężko zinterpretować jest termin świerszczenie ale dźwięki które wydaje zasilacz przypominają dźwięk wydawany przez świerszcza... Niedawno kupiłem zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80+ i kartę graficzną.
    Podłączyłem wszystko do komputera i było ok do momentu aż nie odpaliłem pierwszej aplikacji ( przeglądark, TeamSpeak, WinRar ). Wszystko powoduje że on zaczyna świerszczeć. Nawet jak włączę grę z 2004 roku (Metin2) to po chwili zaczyna świerszczec piszczeć. Nie są to jakieś cyklicznie wydawane dźwięki. Przy FIFIe to samo. W Metinie wygląda to tak że jak spadną fpsy to świerszczy, a jak wyjdę np. z miasta i fpsy pójdą w górę to jakby przestaje.
    Dobra. Poddałem się. Wysłalem na gwarancję. Następnego dnia przyjechał kurier, odebrał sprzęt i zawiózł do nich. Minął tydzień i dostałem w łapy nowy i wymieniony zasilacz z listem w którym napisane jest że to może karta piszczy, a nie zasilacz. OK.
    Podłączyłem wszystko, zresetowałem nawet BIOS i podłączyłem zintegrowaną kartę graficzną, a ta kupiona leży w pudełku. Włączyłem komputer. Oj, chyba problem minął. Włączyłem dla testu FIFĘ i co? Piiisk, piiisk, piiisk... Włączyłem metina i ten sam problem. Może dźwięki różnią się tym że wtedy jak już zaczał piszczeć to nie przestawał, a teraz jak wyjdę do pulpitu to trochę ustaje.
    I co ja mam teraz zrobić? Oddać trzeci raz na gwarancję? O co tu może do jasnej anielki chodzić?

0 18
  • #2 03 Wrz 2014 17:06
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Pewnie piszczą cewki w zasilaczu albo na płycie.

0
  • #3 03 Wrz 2014 17:11
    XPlaysee
    Poziom 11  

Powiedzieli że to raczej cewki. Dostałem nowy egzemplarz i dalej to samo. tylko na pulpicie już mniej piszczy/trzeszczy/świerszczy.
    Na Modecomie jest wszystko spoko, ale do niego chyba lepiej nie podłaczac karty graficznej.

0
  • #5 03 Wrz 2014 17:38
    XPlaysee
    Poziom 11  

Raczej będzie ciężko o inny markowy. Jedynie mogę powiedziec że Modecom Feel 500 pracuje idealnie. Bezdźwięcznie i niema żadnych problemów z zasilaniem.
    Dźwięk na 9999999% wydaje zasilacz.

Dodano po 16 [minuty]:

A Najlepsze jest to że nawet przy otwieraniu stron internetowych jest jedno krótkie piknięcie.

0
  • #6 03 Wrz 2014 19:41
    helmud7543
    Poziom 42  

Cóż - jeśli to piszczenie cewek (wpadają w drgania, dlatego zjawisko jest obserwowalne przy pewnym obciążeniu i zmienia się zależnie od tego, co robimy na komputerze) to nie jest to wada, która zostanie uznana na gwarancji i nie ma też gwarancji, że inny egzemplarz piszczał nie będzie. Są domowe sposoby pozbywania się piszczenia cewek ale związane są z ingerencją we wnętrze zasilacz i utratą gwarancji. Dodam, że mój BeQuiet E7 550 W popiskuje sobie przy małym obciążeniu. Miałem się tym zająć po skończeniu gwarancji ale potem się przyzwyczaiłem i tak sobie czasem popiskuje do tej pory już któryś rok z kolei.

0
  • #7 03 Wrz 2014 20:12
    XPlaysee
    Poziom 11  

Oni wymieniają sprzęt lub naprawiają. Zauważyłem nawet jak rozpakowałem sprzet że cewki sa trochę po bokach pozaklejane jakąś białą substancją.

0
  • #8 03 Wrz 2014 22:51
    helmud7543
    Poziom 42  

Nie wiem czy nie są pozaklejane m. in po to, żeby nie piszczały :-)

0
  • #10 03 Wrz 2014 23:09
    ValValiantThor
    Poziom 33  

helmud7543 napisał:
    Cóż - jeśli to piszczenie cewek (wpadają w drgania, dlatego zjawisko jest obserwowalne przy pewnym obciążeniu i zmienia się zależnie od tego, co robimy na komputerze) to nie jest to wada, która zostanie uznana na gwarancji i nie ma też gwarancji, że inny egzemplarz piszczał nie będzie. Są domowe sposoby pozbywania się piszczenia cewek ale związane są z ingerencją we wnętrze zasilacz i utratą gwarancji. Dodam, że mój BeQuiet E7 550 W popiskuje sobie przy małym obciążeniu. Miałem się tym zająć po skończeniu gwarancji ale potem się przyzwyczaiłem i tak sobie czasem popiskuje do tej pory już któryś rok z kolei.

Kolega wyżej ma absolutna rację . Ale zauważyłem, że w silentiumPC za przeproszeniem sie nie pieprza w tańcu i jesli cewki piszcza to wymieniaja zasilacz na nowy. Potwierdzone kilkunastoma sztukami. Ale z drugiej strony non stop o piszczeniu cewek słysze tylko w zasilaczach właśnie firmy SilentiumPC.

korrus666 napisał:
    Jeśli jeszcze nie minęło 10 dni a upiłeś przez internet to po prostu oddaj i nie musisz się nawet tłumaczyć. Jeśli już po tym okresie to musisz się do tego przyzwyczaić. To zapewne drgające cewki jak już kolega wcześniej wspomniał.

Juz raz oddawał na gware POST nr 1.

0
  • #11 03 Wrz 2014 23:12
    XPlaysee
    Poziom 11  

Ale co ja mogę zrobić. Narazie napisałem maila do Salurion.pl *sklep internetowy* czy nie da rady zwrócić mi kasy za niego lub wymienić na inny model. Jak nie to oddaje drugi raz na gwarancję. Własnie chyba to jest zaklejone silikonem. Ale jak już zaklejac to całe:D

0
  • #12 03 Wrz 2014 23:16
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Oddawać na gware do skutku. Az dadza niepiszczacy albo zwróca kase. Najlepiej napisz im jeszcze jaki masz konfig, bo jak go w ogóle nie obciazaja to może u nich nie buczy :)

0
  • #13 03 Wrz 2014 23:59
    XPlaysee
    Poziom 11  

Podałem wszystko. Od procesora do płyty głównej, a nawet monitor chyba ;D
    Ale chyba jak zaklejali cewki to znaczy że działali coś z nim.

0
  • #14 04 Wrz 2014 00:01
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Bo na cewki tylko taka metoda jest silikon i heja.

Pół zartem pół serio, wiedzieli "co w trawie piszczy" hehehe.

0
  • #15 04 Wrz 2014 00:27
    XPlaysee
    Poziom 11  

Wszystko opisałem w reklamacji do nich i postarali się. Wymielili i zakleili ale dalej świerszczy. O co tu do cholery może chodzić...

0
  • #16 04 Wrz 2014 05:17
    Aseri15
    Poziom 28  

Niekoniecznie muszą piszczeć cewki te które widzisz. Zaklejone są, bo praktycznie w każdym zasilaczu są klejone do rdzenie, aby nie wpadały w drgania powodując efekty dźwiękowe, jakie już znasz. Jeżeli są przyklejone a efekt nadal występuje, to może świerszczy transformator ? Jak myślicie ?

Ja oddałbym na gwarancję i prosił o zwrot pieniędzy. W cenie tej zasiłki napewno znajdziesz coś podobnego - innej firmy.

0
  • #17 04 Wrz 2014 06:35
    sznib
    Poziom 18  

Z tego co pamiętam zwrot pieniędzy lub wymiana towaru na nowy przysługuje wtedy jak wadliwy sprzęt był w naprawie trzy razy i dalej ma wadę. Także nie można "oddać na gwarancję i poprosić o zwrot pieniędzy", ponieważ jak na razie zasilacz był odsyłany na gwarancję tylko raz. Chyba ze skorzysta się z niezgodności towaru z umową, ale jak już raz był oddany na gwarancję to już chyba "po ptakach".

0
  • #18 04 Wrz 2014 07:31
    Aseri15
    Poziom 28  

korrus666 napisał:
    Jeśli jeszcze nie minęło 10 dni a upiłeś przez internet to po prostu oddaj i nie musisz się nawet tłumaczyć.

0
  • #19 04 Wrz 2014 10:06
    XPlaysee
    Poziom 11  

10 dni to oni trzymali go w serwisie... Nie mogę go oddać. Narazie napisałem do sklepu. Najwyżej oddam drugi raz na gwarancję.

0