Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon LBH 660 - smuży oraz powiela tekst jako cień

pawlik722 03 Wrz 2014 17:07 738 4
  • #1 03 Wrz 2014 17:07
    pawlik722
    Poziom 21  

Witam, mam problem z drukarką, co prawda jest to wiekowy już zabytek nawet windows 7 go już nie chce obsługiwać ale do robienia płytek nawet się sprawdzał. Problem polega na tym że wydruk się rozmywa jak na załączonych zdjęciach jednocześnie występują duchy, czyli tekst który powiedzmy powinien być wydrukowany u góry strony powtarza się w równych odstępach z tym że jest rozmazany i słabo widoczny.
    Drukarkę wyczyściłem łącznie z wałkami do których miałem dostęp, dokładnie przedmuchałem sprężonym powietrzem. znikło już brudzenie odwrotnej strony co jest mało ważne podejrzewałem że toner osiadł na rolkach i tak było niestety główny objaw nie ustąpił.
    Drukarka gdy zatnie się jej papier przeciąga jedną czystą kartę i jest ona czysta w całości więc mam podejrzenie graniczące z pewnością że wina leży w tonerze ale z racji że nie miałem nigdy do czynienia z awariami drukarek laserowych wolał bym się upewnić.
    Jednocześnie jeśli to był by winowajca to co Panowie sądzą o zamiennikach tonerów do tej drukarki? dodam że używana będzie tylko do płytek ewentualnie sporadycznie do drukowania dokumentów, ogółem pasuje mi do 15 letniego laptopa w warsztacie:P
    Jest jeszcze sens ją regenerować?

0 4
  • Pomocny post
    #2 03 Wrz 2014 21:48
    Sir Charles
    Poziom 26  

Twój Canon to chyba odpowiednik HP LJ 5L,zabytek klasy "0" ale niezdzieralny
    Podejrzewam że podwinęła się listwa w tonerze i stąd te brudzenie.
    Zadaj drukarce wydruk,zatnij kartkę w połowie druku,wyjmij toner i obróć wałkiem OPC zgodnie z jego ruchem.Zobacz czy obraz z tonera zostanie oczyszczony po całkowitym obrocie wałka.Jeśli nie to podwinęła się listwa.Należy ją wymienić gdyż zapewne zdeformowała się i nie będzie czyścić.Podzespoły powinny pasować z tonera HP 06A.
    Widziałem je w Agawie,jest także instrukcja regeneracji
    Sens chyba jest,bo to proste,dobre i tanie w użytkowaniu urządzenia

0
  • #3 03 Wrz 2014 22:19
    pawlik722
    Poziom 21  

Zauważyłem to wcześniej, toner zostaje na wałku. druga rzecz że toner raz mniej raz bardziej sypie się na wałek. nie wiem czy jest sens regenerować toner skoro zamienniki całej kasety są po 30zł.
    No zabytek to już jest bo ma 14l ale przez ten czas nigdy nie zawiódł do teraz.

0
  • Pomocny post
    #4 04 Wrz 2014 08:48
    Sir Charles
    Poziom 26  

Jeśli masz zamiennik po 30 zł to faktycznie szkoda czasu i brudzenia rąk.
    Przed założeniem nowego wyczyść porządnie wnętrze drukarki z rozsypanego proszku

0
  • #5 04 Wrz 2014 11:08
    pawlik722
    Poziom 21  

Ba znalazłem nawet oryginalną kasetę epsona kompatybilną z moją drukarką za całe 10zł, kaseta na gwarancji więc co mi szkodzi zakupić, dziękuję bardzo za odpowiedzi:)

0