Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Akumulator 12V 95Ah Ca/Ca wapniowy jak ładować, jaki prostownik?

03 Wrz 2014 18:06 18117 3
  • Poziom 11  
    Witam,
    Posiadamy akumulator Kager Vertigo 12V 95Ah, 800A: http://www.siv.republika.pl/aku/k.jpg
    Długo trzymał, ale przy bardzo rzadkiej jeździe dostawczakiem wylądował się.
    Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat akumulatorów wapniowo-wapniowych, jak lądować i jakim prądem.
    Czy do auta dostawczego, diesel nie lepszy byłby żelowy ?
    Dzwoniłem do firmy Kager, powiedziano, że mogę normalnie ładować jak najniższym prądem, 12V, powiedzmy kilkanaście godzin, jak zwykły akumulator.
    W angielskim Internecie jednak znalazłem szczątkowe informacje, że jednak nie ładuje się tych akumulatorów jak innych. Jak zatem ładować?
    Chcę kupić dobry prostownik, do akumulatorów żelowych, AGM oraz do tego Ca/Ca.
    Czy znany BOSCH C7 będzie dobry?

Proszę o pomoc.
  • Poziom 24  
    Nazwa "akumulator wapniowy" jest używana z powodu osłony wapniowej w konstrukcji akumulatora. W środku jest on nadal ołowiowy i należy go tak traktować jak inne ołowiowe. Ładuje się prądem dziesięciogodzinnym czyli w tym przypadku max. 9A. Kiedyś taki miałem (45Ah). Był droższy i miał być bardzej żywotny. Okazało sie to nieprawdą ponieważ słuzył krócej jak inny najzwyklejszy.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za wiadomość. Czy mogę zatem ładować ten akumulator starym prostownikiem Bester ustawiwszy go na 12v oraz stałe natężenie prądu (niewielkie). Czy nowymi prostownikami inteligentnymi takimi jak Bosch C7 będzie lepiej? Czy ma to znaczenie?
  • Użytkownik usunął konto