Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon 2600 nie chce współpracować z nowym tuszem

zbihej 03 Wrz 2014 20:04 903 2
  • #1 03 Wrz 2014 20:04
    zbihej
    Poziom 5  

Witam, to moje pierwsze zawołanie o pomoc Tych, Lepiej Poinformowanych na tym forum.

Krótka piłka: Drukarka, Canon IP2600. Przyszło mi wypełnić tusze (nie osobiście). Czarny przeżył, kolorowy się wylał w transporcie. Wyszło na to, że to nie moja wina, tylko fachowca. Ale i ja popełniłem pewien błąd. W związku z tym odzyskałem pieniądze z wypełnienia, ale tusz jest "do wyrzucenia". Odstawiłem więc oryginał na półkę i powinienem kupić drugi. Ale nie po to idę wypełniać tusz, żeby kupować nowy :/ Dlatego kupiłem Color Print Cartridge TFO SuppliesLine do C-41r (ahaś, zamiennik). I usiadłszy myślałem, że po tygodniu walki wreszcie wydrukuje te kilka zdjątek. Zgadnijcie co? Otrzymałem to:

"Kaseta z atramentem jest zainstalowana nieprawidłowo. Otwórz pokrywę drukarki, upewnij się, że kaseta z atramentem jest właściwie zainstalowana i zamknij pokrywę".

Cóż, nie robiłem z nią akrobacji przy wkładaniu, folia zdjęta, aż tak głupi nie jestem, kilkukrotnie wyjąłem i włożyłem, wyłączyłem i włączyłem drukarkę, czyściłem, dmuchałem na kartrydż jak za czasów starych konsolek... a teraz jestem tu.
    Dodatkowa informacja twierdzi, że nie rozpoznaje kasety. Czytałem, że niektóre drukarki rozpoznają nieoryginalne kasety, ale to miała być rzadkość. Czy moja drukarka rzeczywiście mnie przechytrzyła?

Proszę o jak najrychlejsze pomysły, o Wielcy Ci, Lepiej Poinformowani!

0 2
  • #2 04 Wrz 2014 11:04
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 04 Wrz 2014 22:50
    zbihej
    Poziom 5  

Cóż, staranie suchą szmatką wyczyściłem styki. Gdy ujrzałem brak rezultatu, zreinstalowałem sterowniki, co też nie pomogło. Coraz bardziej zaczynam podejrzewać felerność kartridża.

Zapomniałem także dodać, pod regularną, niebieską, "dziewiczą" tasiemką widnieje czarna powłoczka z otworami odpowiadającymi stykom.
    https://obrazki.elektroda.pl/7692875500_1409863729.jpg

Domyślam się, że może to być swego rodzaju obejście naturalnych zabezpieczeń Canona? Pod spodem znajduje się niewielki obwód z chipem. Z początku był on nierówno zamocowany (1). Z tego względu usunąłem go (2). Później znów, równo zamontowałem (3). Jeśli miał się znajdować na miejscu w którym był, a podjęte przeze mnie ryzyko mogło zepsuć kartrydż to spieszę z wyjaśnieniem, że we wszystkich trzech stanach drukarka nie widziała go dokładnie tak samo...

Co powinienem czynić następnie?

0