Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to może być za marka kolumn ze zdjęcia?

marik125 03 Wrz 2014 21:36 1080 7
  • #1 03 Wrz 2014 21:36
    marik125
    Poziom 10  

Witam serdecznie.
    Nie wiem czy dobrze trafiłem z tematem ale potrzebuję informacji nt. marki kolumn. Mój wujek posiadał takie kolumny i zawsze o nich marzyłem niestety kolumn ani wujka już nie ma i chciałbym się dowiedzieć czy może ktoś z forumowiczów widział kiedyś takie kolumienki i może podpowie mi co to za marka? Były to bardzo duże kolumny na moje oko wysokość z 1,5 m szerokość ok 0,5m na środku od dołu ogromny prostokątny tunel nad nim ogromny głośnik na oko ok 45cm nad nim średniotonowiec i nad nim dwa wysokotonowce. Na moje oko była to produkcja polska ale mogę się mylić sądzę tak ponieważ miały taki sam jasny kolor forniru i tabliczkę znamionową dość podobną do konstrukcji tonsilowskich i pochodzą mniej-więcej z lat 90. Kolumny te grały pod wieżą technics składającą się z kilku segmentów. Pamiętam też że do ich przewożenia potrzebna była przyczepka, wujek używał czasem tego zestawu do nagłaśniania wesel. Poszukuję tych kolumn od lat lecz z efektami mizernymi. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki. Załączam poglądową grafikę. Dodam jeszcze że głośniki były ozdobione pierścieniami takimi jak są właśnie montowane w altusach.

• #2 03 Wrz 2014 23:00
    goldi74
    Poziom 43  

Z takim dużym tunelem pamiętam tylko Ton 200 lub Ton 400 ale one nieco inaczej wyglądają niż na rysunku.

• #3 03 Wrz 2014 23:17
    maniak0790
    Poziom 21  

1,5m wysokości to spora krowa musiała być. Skoro oklejana fornirem i tak potezne głośniki to moim zdaniem samoróbka, bo ani to do domu ani na estradę...

• #6 17 Wrz 2014 18:21
    marik125
    Poziom 10  

znalazłem stare foto z tą kolumną, niestety zapomniałem ją zabrać z domu rodzinnego jak będę w najbliższym czasie to wrzucę skan :)

Pozdrawiam

edit: tak jak powiedziałem miałem okazję więc wrzucam foto może będzie łatwiej

• #7 29 Wrz 2014 09:17
    PawelMajda
    Poziom 14  

Mogę się mylić, ale na moje oko są to samoróbki; zastosowano tam dziwne moim zdaniem zestawienie głośników wysokotonowych. Podejrzewam złożenie ich z częsci jakichś altonów + po dwa GDWK na górze.

• #8 29 Wrz 2014 09:45
    maniak0790
    Poziom 21  

Wymiary o duzo zawyżone szerokość pewnie 35cm, wysokość około 1m niskotonowy 12" można to wszystko wnioskować po wymiarach kolorofonu który stoi na kolumnie, kolumny zrobione na wzór altus 140 tyle ze dodany tunel i dwa gdwk na górze.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME