Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

co to za zwrotnica / nie standardowa zwrotnica altus 140 ?

mifou 03 Wrz 2014 21:43 2166 5
  • #1 03 Wrz 2014 21:43
    mifou
    Poziom 8  

Witam
    Zabrałem się za odnowienie altusów chyba 140. mam je już jakiś czas. i stwierdziłem ze skoro nie są ideałem pod względem jakości wydobywających się z nich dźwięków, to chociaż zrobię tak aby wyglądały nieco lepiej. mam je od znajomego który ma po kimś tam i nie jeden przy nich pewnie grzebał.

do rzeczy, jak je rozebrałem spodziewałem się zwrotnic na "kubkach" średnio tonowego głośnika. Lecz tam ich nie było , znalazłem je przykręcone do podstawy od wewnątrz a wyglądają tak :
    co to za zwrotnica / nie standardowa zwrotnica altus 140 ?
    co to za zwrotnica / nie standardowa zwrotnica altus 140 ? co to za zwrotnica / nie standardowa zwrotnica altus 140 ? co to za zwrotnica / nie standardowa zwrotnica altus 140 ?

czy jest ktoś w stanie mi powiedzieć co to za zwrotnica oraz co ona zmienia ?

dodam ze głośnik niskotonowy jest też inny niż w specyfikacji tzn : co to za zwrotnica / nie standardowa zwrotnica altus 140 ?
    wysokie tony tez chyba inne w specyfikacji widziałem gdwt 9/40/5 a u mnie jest gdwt 9/40/1 one się czymś różnią czy to u mnie to wcześniejsza produkcja ?

1 5
  • #2 03 Wrz 2014 22:06
    arabzarabi
    Poziom 9  

Wydaje mi sie ze plytka na ktorej sa podzespoly zwrotnicy jest inna a reszta orginalna tonsilowska , co do gwizdkow to chyba to samo ale nie jestem pewny . Bassowka to chyba z zg 120c jesli sie nie myle .

0
  • #3 03 Wrz 2014 22:13
    mifou
    Poziom 8  

tak na cewkach są oznaczenia TONSIL ale chodzi o te kondensatory w oryginale chyba nie ma aż tylu ? co wnoszą/zmieniają te wartości które się tam pojawiają ?

0
  • Pomocny post
    #4 04 Wrz 2014 06:26
    wkj
    Poziom 35  

arabzarabi napisał:
    Wydaje mi sie ze plytka na ktorej sa podzespoly zwrotnicy jest inna a reszta orginalna tonsilowska
    Wszystko jest oryginalne.

arabzarabi napisał:
    , co do gwizdkow to chyba to samo ale nie jestem pewny
    Co to jest gwizdek? Takie rzeczy używa sędzia na meczu piłkarskim.

arabzarabi napisał:
    . Bassowka to chyba z zg 120c jesli sie nie myle .
    Co to jest "bassowka"? I jakie to są kolumny Zg 120c?

Wszystko na zdjęciach jest oryginalne, zarówno zwrotnica, która ma o "jeden" kondensator więcej w por. z seryjną zwrotnicą z A140, jak i głośnik. Nic nie zmieniaj one i tak grają zdecydowanie lepiej od seryjnych A140 to są Zg 100C27 (wnioskuje to po tych 2 zdjęciach). Osobiście nic bym nie zmieniał, chyba że komponenty sie sypią lub straciły parametry, szukanie "dziury w moście" nie da za dużo.

0
  • #5 04 Wrz 2014 07:24
    mifou
    Poziom 8  

Czyli tak z ciekawości ten kondensator 1 więcej dodany pod ten gdn ? Wszystko jest sprawne tylko w średnio tonowym rozsypało się zawieszenie . I zastanawiam się czy jest sens wymieniać cewki i membrany jesli nie ma jakis extremalnych śladów zużycia? I czy ruszać niskotonowe a są w stanie dobry+ (membrana lekko się z zewnątrz jakby łuszczy)

A juz myślałem ze sa jakieś unikatowe hehe :) dzieki za rozwianie wątpliwości.

0
  • Pomocny post
    #6 04 Wrz 2014 11:54
    wkj
    Poziom 35  

mifou napisał:
    Czyli tak z ciekawości ten kondensator 1 więcej dodany pod ten gdn ? Wszystko jest sprawne tylko w średnio tonowym rozsypało się zawieszenie . I zastanawiam się czy jest sens wymieniać cewki i membrany jesli nie ma jakis extremalnych śladów zużycia? I czy ruszać niskotonowe a są w stanie dobry+ (membrana lekko się z zewnątrz jakby łuszczy)

A juz myślałem ze sa jakieś unikatowe hehe :) dzieki za rozwianie wątpliwości.

Tak kondensator więcej jeden jest w torze niskotonowym.
    Wymienia sie tylko to co jest uszkodzone - najmniej ingerując z przetwornik - niezależnie w jakim torze siedzi. Moim zdaniem jak są ok. nie ma sensu wymiany całych membran, tylko same zawieszenia górne.

Unikatowe? Hmm moim zdaniem jest ich mniej jak A140 ale żeby zaraz unikatowe, rzadsze są inne zestawy.

0