Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Fabryka Prądu
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bosch logixx 6 - błąd A02

03 Wrz 2014 23:12 3729 12
 • Poziom 1  
  Witam!
  W czasie prania, czas prania zatrzymuje się ok 30 minut przed końcem i nie może skończyć, co parę minut wraca na 31 minut do końca. Wyświetla się kontrolka w prawym dolnym rogu wyświetlacza z pieniącą się miską.

  Raz pojawił się błąd A02. Przestawiłem program na płukanie i skończyło prać. Wtedy spuściłem wodę przy filtrze i go przeczyściłem *było tam trochę kamienno-mydlanego osadu i moneta 10 groszy. W pojemniku na płyn do płukania zebrała się woda. Podczas kolejnego prania znów się wyświetla pieniąca miska i zbiera się woda w dozowniku, mimo, że szufladkę wyczyściłem. Czy możecie jakoś pomóc?
  Pozdrawiam.

  Kiedy kończyłem w podany powyżej sposób drugie pranie pojawił się błąd E18.
 • Fabryka Prądu
 • Poziom 9  
  Witam.
  Mam ten sam błąd i rozkładam ręce. Wymieniłem LNK oraz opornik 100Ω. Teraz już pralka ożyła, ale nie wiruje ani nie kręci bębnem. Pompa wypuszcza wodę. Na wyświetlaczu wyskakuje błąd A02 i nigdzie nie mogę dostać odpowiedzi co to za błąd. Z góry dzięki za poradę co jest przyczyną awarii.
 • Poziom 26  
  Silnik sprawdzałeś?
 • Poziom 9  
  Nie sprawdzałem bo nie wiem w które piny się wpiąć z prądem, a nie chcę go spalić. Jest 7 pinów. Oglądałem szczotki i mają ponad 4 cm. długości, a sam silnik jak i wnętrze pralki wygląd jak nówka z fabryki.
 • Fabryka Prądu
 • Specjalista AGD
  Dwa skrajne to tacho, dwa kolejne to wirnik, a trzy ostatnie to stojan. Ale nie podłączyłbym go bezpośrednio do sieci tylko przez np. autotransformator.
 • Specjalista AGD
  Podaj E-nr urządzenia.
 • Specjalista AGD
  Wyczyść podciśnienie i powinno wrócić do normy.
 • Poziom 30  
  abuhamza napisał:
  Wyczyść podciśnienie i powinno wrócić do normy.
  Wyjaśnij co masz na myśli pisząc "wyczyść podciśnienie"? To nie samochód, a przypuszczam, że chodzi koledze o komorę hydrostatu choć nie jestem tego pewny mimo kilku lat doświadczenia w AGD.
 • Poziom 26  
  radkeskaw napisał:
  Nie sprawdzałem bo nie wiem w które piny się wpiąć z prądem a nie chcę go spalić.
  Jest 7 pinów .
  Oglądałem szczotki i mają ponad 4cm długości a sam silnik jak i wnętrze pralki wygląd jak nówka z fabryki.

  Pisząc sprawdzenie silnika miałem na myśli pomiary multimetrem rezystancji i ew. upływności - a nie podłączanie go do zasilania na stole.Wykonałeś te pomiary? Bo to , że wygląda jak nówka nie świadczy o jego sprawności.
 • Poziom 10  
  Witam
  Czytając podpinam się do tematu.
  Mam pralkę Bosch logixx6 i na początku miała problem z blokadą, wymieniłem na nową bo faktycznie była uszkodzona, ale problem nie zniknął dalej wyskakiwał błąd A03. Posprawdzałem wszystko i nie znalazłem przyczyny. Pralka zadziałała gdy odłączyłem uziemienie od silnika. Następnie wyczyściłem silnik z pyłu węglowego i wszystko działa poprawnie.

  Po kilku próbach pralka pokazuje błąd A02. Grzałka ma prawidłową oporność i nie ma przebicia do masy. Gdy poruszam grzałką ma upływność w granicach 2MΩ. Moje pytanie brzmi czy to jest normalne, że grzałka ma niewielkie przebicie gdy nią poruszam i czy na obudowie silnika może występować niewielkie napięcie w czasie pracy - ok 40V? Dodam jeszcze, że mam 3 używane grzałki i czy wszystkie 3 byłyby uszkodzone? Czy problem tkwi raczej w silniku?

  Co kolega miał na myśli pisząc wyczyść podciśnienie? Mam wyczyścić lejek hydrostatu?

  Dodam jeszcze, że w pralce można nastawić program, uruchomić cykl np. płukania czy wirowania i pralka odpali bez problemu, ale na koniec nie otworzy drzwiczek tylko wyskakuje błąd A 02.

  Dzisiaj uruchomiłem cykl prania na 15 min. i 40°C i pranie zrobiła bez problemu. Proszę o wszelakie porady gdzie szukać przyczyny bo pralki Bosch to na prawdę zagadka. Jak błąd A03 powodował pył w silniku, to co jest przyczyną błędu A02 ?

 • Poziom 38  
  orajc napisał:
  to co jest przyczyną błędu A02 ?

  Prawdopodobnie uszkodzona blokada drzwi - sprawdź.
 • Poziom 26  
  J/w lub uszkodzenie jest na torze załączania w module.
 • Poziom 10  
  Blokada była wymieniona na nową , to na pewno nie będzie to.
  Uszkodzenie prawdopodobnie jest w module, tylko gdzie.
  Dziękuję moderatorom za poprawienie błędów pisowni, zawsze mam z tym problem.