Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HTC Wildfire S - Nie działa dotyk

04 Wrz 2014 09:40 2997 11
  • Poziom 6  
    Kupiłem HTC za 200zł używanego i działał przez 3 miesiące potem dotyk szwankował dałem do serwisu gsm. Zapłaciłem 150zł coś tam zrobili wymienili dotyk. I działał po tym z 1 dzień i znów dałem do serwisu znowu wymienili dotyk.
    Wczoraj działała elegancko jak nowy. Podłączyłem pod ładowarkę na całą noc i jest to samo. Telefon jest niesprawny i dotyk nie działa
    Co w nim jest zepsuje?
    Czy dotyk i digitizer to jest to samo i jak to wymienią to jest nowa szybka z przodu?
    Już w sumie 400zł poszło na ten telefon i nadal jest niesprawny.
    Czy od ładowarki może sie dotyk zepsuć?
  • Poziom 40  
    Dotyk i digitizer to to samo.
    Musisz znowu podstawić dotyk. Moim zdaniem szkoda już inwestować kasy w ten telefon.
  • Poziom 6  
    No ale co jest uszkodzone?
    A jak powiedzieli że wymienili dotyk to to widać? Ta szybka powinna być nowa?
    Po 1 serwisie była stara i telefon działał dzień po 2 serwisie już widziałem że była nowa zrobili to za free ale telefon działał aż do 1 ładowania i znów to samo.
    Dolna część wcale nie działa, z telefonu nei da się korzystać.
    Czemu szkoda inwestować kasy?

A wymiana dotyku ile powinna kosztować? 150zł to drogo? Telefon 200 do tego ładowarka, kable to już 400zł poszło jak nic. I telefon jeszcze gorzej pracuje niż przez zaniesieniem go do serwisu.
  • Poziom 34  
    Dotyk na dole całkowicie nie reaguje czy są duze problemy z jego odblokowaniem ale widać że cokolwiek łapie?
  • Poziom 6  
    No teraz sie naprawiło całkowicie tz wczoraj w nocy troche się nim bawiłem mocno wciskałem odkreciłem poluzowałem śruby i się samo naprawiło, polezał na stole całą noc i rano było to samo i w momencie znów się naprawiło i teraz działa.
    Jak nie reaguje to jakby dół ekranu wcale sie nie wciska oraz prawa strona tak że menu nie da się właczyć a pisząc sms-a nie działa prawa część klawiatury.
    Ale jak mówiłem w momencie sie naprawił już tak 2 krotnie. Co jest?

Jak wymienią digitizer to widać to czy nie? Szybka wtedy jest nowa? Ile takie coś powinno kosztować?
  • Poziom 34  
    Szybka musi byc nowa bo dotyk jest znia połączony. A co do Twojego problemu - trzeba wgrac nowy sterownik do dotyku a następnie skalibrować go przy pomocy pliku diagnostycznego i będzie działał jak wściekły.
  • Poziom 6  
    A sam to zrobie czy nie?
  • Poziom 40  
    Jak tego nigdy robiłeś to możesz mieć problem. Znajdź sobie filmik jak to się wymienia.
    Jak będziesz kupował dotyk to sprawdź na taśmie jaką masz wersję ( myślę, że będzie REV.3 ) i kup sobie od razu taśmę do jego zamontowania w korpusie ( odpowiednio masz wyciętą ). Nie kupuj najtańszych dotyków.
  • Poziom 34  
    Kolego Grubas, tu nie chodzi o wymianę dotyku a wgranie nowszej wersji sterownika dotyku. Opisane objawy wskazują na problem softowy a nie HW.
    Do autora - jesli znajdziesz odpowiednie pliki w necie i będziesz potrafił stworzyć goldcard to można to zrobic w domu, jednak dla laika bedzie to dość skomplikowane.
  • Poziom 40  
    Masz rację - do kolegi wyżej.
    Zapomniałem o tym napisać :-) Wyleciało mi z głowy napisanie o kalibracji.
  • Poziom 34  
    Najpierw sterowniki, później kalibracja. To dwie różne rzeczy.
  • Poziom 6  
    Ale mi już wymienili
    Przeciez pisze ze zapłaciłem 150zł tel pochodził 2h i znów to samo dałem na gwarancji i w tym momencie dopiero widziałem ze jest nowa szybka. I w piątek działał ok telefon i w sobote też a w niedziele znów to samo i nie działa dotyk z prawej i na dole.
    Co dziwne nieraz poprostu samo się naprawia i działa

Dodano po 9 [minuty]:

Ja już nie mam z nim sił.
    Napisze od początku kupiłem htc wildfire s za 200zł chodził 3 miesiące jakieś, potem nie działał dotyk z prawej strony. Dałem do serwisu mieli wymienić digitatizer 150zł za to dałem. A ile powinno kosztować? 3 tygodnie wymieniali i potem odebrałem telefon szybka była stara i działał z jakieś 2 godziny dałem znów do serwisu powiedzieli ze był wadliwy dotyk i znów wymienili, tym razem czekałem miesiąc dotyk jest już nowy bo widać szybkę nową pochodizł telefon z dzien, dwa i znów to samo, Potem się naprawił a potem znów się zepsuł.
    Wydaje mi się ze ma to związek z ładowarką albo z dokręceniem śrub, troszkę nim potrzepie i sie naprawił.

Dodano po 59 [minuty]:

Jakbym wiedział że tak to się będzie działo w tym serwisie to był nawet tam nie jechał, sporo czasu straciłem i 150zł wiec w sumie 400zł dałem na ten telefon razem z kablami i nic z tego jakbym wyrzucił je do śmieci.
    Aha i jeszcze zauważyłem ze po odebraniu telefonu pod baterią już był inny numer imei niż przez zaniesieniem.
    A co do łaczenia z komputerem to nie działa tz nie łaczy wcale nawet nie ładuje przez kabel usb, przez gniazdko ładowanie jest.
    W serwisie tez niewiedzą co jest, wiec niewiem naewt poco oni wymieniali ten dotyk.

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Odświezam i dziękuje za pomoc