Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ATLAS AR-41A - Nie działa napęd (nie jeździ)

04 Wrz 2014 13:08 2166 8
  • Poziom 23  
    Witam mam problem z ładowarką Atlas AR-41A uszkodzony był alternator i ładowarka stanęła . Ktoś tam wlazł i uszkodził potencjometr od gazu. Potem niby było wysłane wszystko (sterownik i oba potencjometry )do jakiegoś serwisu i niby zostało wszystko naprawione i sprawdzone a po zamontowaniu dalej nie jeździ i w takim stanie trafiła do mnie . Naprawiony alternator( impulsy do sterownika są ) naprawione potencjometry i teraz niby to wszystko trzeba poustawiać w odpowiedniej pozycji aby to jeździło .Ale jest niepewne podłączenie potencjometrów (rozwalone wtyczki mam tylko po 3 kable bez kostek ) nie wiadomo który gdzie powinien być podłączony i w którą stronę . Potrzebował bym schemat elektryczny .
    A może ktoś z kolegów ma taką ładowarkę i dało by się zobaczyć co gdzie podłączone .
  • Poziom 7  
    Witam czy naprawiłeś ładowarkę? bo ja też mam podobny problem , nie wiem jak podłączyć sterownik bo wcale go nie było gdy ją kupiłem ,może mi pomożesz ?
  • Poziom 23  
    nie nie naprawiłem tego jakieś tam rozpiski mam ale dokładnego schematu nie a samo podłączenie sterownika podobno nic nie da . trzeba to potem kalibrować specjalnym przyrządem gg 1981855 odezwij się
  • Poziom 7  
    ja właśnie przerabiam to wszystko żeby chodziła bez tego sterownika,jest jeszcze jedno wyjście wymiana pompy na sterowaną mechanicznie ale to spory koszt.Myślę że w następnym tygodniu będę miał wszystko założone do ładowarki i wtedy będę wiedział czy to działa bo to taki patent co sam wymyśliłem ,z tego co wiem zawory na pompie zaczynają się otwierać przy 3Ampery i ładowarka powinna zaczynać ruszać i tak do 35A .Nigdy nie robiłem takich maszyn pewnie gdybym wiedział że będzie taki problem to bym jej nie kupił ,zastanawiam się czy jej nie sprzedać na części,odp mam jeszcze jeden pomysł!!!
  • Poziom 7  
    to o tych amperach co pisałem wcześniej to podobno nie prawda
  • Poziom 23  
    A masz w swojej ładowarce potencjometry przy pedałach czy też wyjęte jeśli masz to zmierz ich wartość tylko jeśli nie były wykręcane to ich nie wyjmuj .
  • Poziom 7  
    Moja już chodzi ,jakoś sam doszłem jak podłączyć ten komputer .Napisz jakie kolory przewodów masz ,bo te potencjometry są podłączone do sterownika u mnie był BIAŁY,ŻÓŁTY Z ZIELONYM PASKIEM , CZERWONY od strony sterownika a w kostce od potencjometrów jest 6 przewodów jeszcze dobrze tego nie rozgryzłem ale rusza łagodnie tylko jakoś pomału sprawdzę jeszcze jutro wszystko od nowa i postaram się poratować ,napisz tylko jakie te przewody i z której strony i najlepiej dodaj jakieś zdjęcia .
  • Poziom 23  
    Od potencjometrów jest 2 x 3 przewody brązowy ,niebieski i zielono-żółty a od strony sterownika mam brązowy , czerwony ,czerwono-biały , biały i jeszcze jakiś kolor (nie pamiętam
    Podaj nr telefonu mam do Ciebie jakieś 150 km chętnie bym się przejechał
  • Poziom 7  
    Masz jeszcze inne odłączone CZERWONO BIAŁY = KONTROLKI przód ,tył.czerwony=brązowy,biały=niebieski,ale to trudna sprawa tak napisać nie wiem nie podłączaj tego jutro może sprawdzę dokładnie.534 563 598