Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dyson 360 Eye - odkurzacz-robot

piokrza 04 Sep 2014 16:35 4536 0
 • Dyson 360 Eye - odkurzacz-robotDyson 360 Eye to inteligentny robot odkurzający, który posiada najwyższą moc ssącą (22AW) spośród wszystkich odkurzaczy automatycznych dostępnych obecnie na rynku. Przechwytuje więcej brudu niż jakikolwiek inny robot za pierwszym razem. Łączy w sobie najnowszy silnik cyfrowy Dyson digital motor V2 (78 000 obr./min) i technologię 8 cyklonów Root Cyclone do oddzielania kurzu i brudu w pojemniku (0.4 l), przechwytując cząstki tak małe jak 0.5 mikrona, czyli 600 razy mniejsze niż kropka na końcu tego zdania.

  Dyson 360 Eye posiada system wizualny, który umożliwia "widzenie" otoczenia za pomocą panoramicznej 360-stopniowej kamery. Według firmy Dyson, może ona odróżniać sofę od schodów i wykonywać 30 klatek na sekundę tworząc wirtualną mapę pomieszczenia. Wskazuje przy tym miejsce, w którym robot już był i gdzie jeszcze musi posprzątać. Nawigacja jest jednak połową historii. Jak twierdzi Dyson, model 360 Eye wykorzystuje kompleks algorytmów matematycznych wliczając w to teorię prawdopodobieństwa, geometrię i trygonometrię do obliczania decyzji w trakcie sprzątania i może nadawać priorytet obszarom na podstawie czasu, pokrytego obszaru i złożoności. Rozpoczyna czyszczenie od najłatwiejszej powierzchni. Jego bateria ma wystarczyć na 20 minut sprzątania, następnie robot wraca do stacji, by po naładowaniu wznowić sprzątanie wracając do miejsca, w którym je przerwał. W przeciwieństwie do innych robotów, ten posiada bieżniki Tank Tracks zamiast kół, które pozwalają mu na utrzymywanie trakcji, stałej prędkości i kierunku jazdy na wszystkich typach podłóg - od parkietów po dywany. Turboszczotka znajduje się na całej szerokości maszyny (8 cali - 20.32 cm) i posiada dwa typy włókien: czarne włókna węglowe, które usuwają drobny kurz z podłogi oraz drugie - czerwone do dywanów. Całość waży 2.37 kg.

  Istnieje możliwość kontrolowania 360 Eye za pomocą smartfona dzięki aplikacji Dyson Link. Można więc rozpoczynać jego pracę, kończyć, przerywać lub ustawiać harmonogram pracy 360 Eye, nawet gdy nie ma nikogo w domu. Robot może zostać zaprogramowany do sprzątania całego domu, a gdy napotka przeszkodę, poinformuje o tym wykorzystując łącze Wi-Fi, wysyłając informację bezpośrednio na telefon lub do centrum diagnostycznego firmy Dyson. Aplikacja pozwoli także zdalnie śledzić mapę postępu sprzątania w domu. Urządzenie od chwili pierwszego uruchomienia uaktywni 2-letni okres gwarancji i będzie samo pobierało aktualizacje oprogramowania.

  Dyson planuje rozpocząć sprzedaż nowego 360 Eye? w Japonii na początku 2015, ale nie poinformował jeszcze o cenie i dostępności na innych rynkach."

  Według nieoficjalnych informacji robot może kosztować nawet 1250 dolarów amerykańskich.


  Źródło: http://www.dyson360eye.com/ http://www.extremetech.com/extreme/189240-dys...ligent-robotic-vacuum-cleaner-is-finally-here

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  piokrza
  Level 27  
  Offline 
  piokrza wrote 1482 posts with rating 169, helped 5 times. Been with us since 2007 year.