Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston bmbl 1812f - Nie chłodzi w chłodziarce, zamrażarka działa

rumcajs 05 Wrz 2014 00:17 1962 6
  • #1 05 Wrz 2014 00:17
    rumcajs
    Poziom 12  

Witam
    Model jak w temacie.
    Chcieliśmy zmienić stronę otwierania drzwiczek, wyłączyliśmy ja pokrętłami na pozycje OFF.
    Drzwiczek nie udało się zmienić bo coś nie pasuje dolny zawias od górnych drzwi ( czy to możliwe? )

Po ponownym ustawieniu pokręteł na pozycje środkową lodówka się uruchomiła ale nie chłodzi chłodziarki, zamrażarka działa.
    Wyłączyłem ja znowu pokrętłami ( oczywiście po jednym dniu takiego działania ) i dodatkowo z prądu.
    Po pół godzinie włączyłem zgodnie z instrukcją i dodatkowo włączyłem Super chłodzenie i Super mrożenie.
    Przy wyłączonych tych funkcjach nie chciała w ogóle się uruchomić -zielone światełko świeci stabilnie i jasno.
    Po minucie włączyła się i dźwięk jest taki tyr tyr tyr tyr jak by cos o ten zbiornik z tyłu rezonowało.
    Wcześniej chodziła normalnie.
    Co można zrobić jakiś reset czy co?
    Z góry dziękuje za odpowiedź.
    Pozdrawiam Adam

Dodano po 4 [godziny] 53 [minuty]:

Czytam posty na forum i tak się zastanawiam czy przez to że ja wyłączyłem to odczytała że przechodzi w tryb rozmrażania i po powtórnym szybkim włączeniu jakiś czujnik zamarzł.
    Może trzeba ja teraz rozmrozić?
    Jest to moden No Frost czy jego też się rozmraża?

0 6
  • #2 05 Wrz 2014 00:49
    mobius121
    Poziom 17  

Nie ma konieczności rozmrażania, ale jest wskazane jeżeli jest za dużo lodu. Zobacz z tyłu czy masz jeden czy dwa agregaty - jeżeli jeden to przyczyną może być powieszenie się lub uszkodzenie zaworu trójdrożnego, przy dwóch może być uszkodzony 1 z agregatów

0
  • #3 05 Wrz 2014 06:32
    rumcajs
    Poziom 12  

Witam
    A gdzie ewentualnie szukać lub jak wygląda ten zawór trojdrożny?

0
  • #4 08 Wrz 2014 09:30
    mobius121
    Poziom 17  

Nie napisałeś ile jest agregatów , ale z pytania wnioskuję że jeden. Powinieneś sprawdzić gdzie idą rurki od agregatu - znajdziesz zawór. Oba parowniki muszą być podłączone do agregatu więc innej opcji nie ma. Wygląd zaworu bywa różny - kostka z 3 wyprowadzeniami + 2 przewody lub podobne.

0
  • #5 08 Wrz 2014 19:34
    rumcajs
    Poziom 12  

Witam
    Lodówka na razie wyjaśniona( naprawiona:) )
    Okazało się że padł czujnik od temperatury ten co na zdjęciu, rozszczelnił się i woda do niego się dostała.
    Ariston bmbl 1812f - Nie chłodzi w chłodziarce, zamrażarka działa
    Przyszedł pan serwisant i rozmroził zamrażarkę oraz kanał nawiewny pomiędzy nią a komora chłodniczą bo był zawalony lodem ( powiedział a raczej przypomniał:) że wszystko powinno być zamykane w pojemnikach )
    Lodu było tyle że już wiatrak zaczynał o niego trzeć.
    Od godziny działa:)
    Jeszcze tematu nie zamykam zobaczymy po paru dniach co i jak
    Pozdrawiam Adam

0
  • #6 09 Wrz 2014 07:55
    gabares
    Poziom 18  

Taką lodówkę musisz co jakiś czas rozmrażać by odszronić kanał ..Ale rozmraża się ją 3 dni przynajmniej

2
  • #7 09 Paź 2014 08:00
    rumcajs
    Poziom 12  

Jak na razie działa bez problemu
    ale by nie zakładać nowego wątku mam pytanie.
    Jak zamienić drzwi by otwierały się na lewo bo teraz otwierają się na prawo, czy te elementy które obecnie są przy drzwiach wystarczą czy muszę dokupić jakiś element , chodzi mi o ten pomiędzy górnymi a dolnymi drzwiczkami.
    Pozdrawiam Adam

2