Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno przetwornicy pod licznik rowerowy.

04 Wrz 2014 20:43 1542 21
  • Poziom 12  
    Chcę zakupić licznik rowerowy do mojego quada. Chciałbym zrobić tak aby po przekręceniu stacyjki akumulator z quada podłączał się pod licznik, i zaczął ładować baterię. Na aukcji pisze "bateria 2032, 3 V ( w zestawie )". Szukałem po internecie i znalazłem taką przetwornice http://www.ambm.pl/index.php/uklady-zasilania.html (Druga), lecz nie wiem czy bateria pod ciągłym ładowaniem się nie wyleje, lub nie zacznie trzymać prądu po wyłączeniu zapłonu. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam :)
  • Poziom 34  
    Baterii CR2032 się nie ładuje.
  • Poziom 12  
    Ale może da się podłączyć baterię inną którą da się ładować ?
  • Poziom 12  
    Rozumiem ale chciałbym korzystać bez przerwy z podświetlania i żeby jak najdłużej trzymała...
    Miałem w rowerze kiedyś licznik to bez podświetlanie trzymała mi 6miesięcy z czego po 3 był ciemniejszy ekran...

Dodano po 1 [minuty]:

A taka bateria była by dobra https://www.google.pl/search?q=akumulatory+Ni...tor-GP-T157-3-6V-NiMH-300mAh.html%3B460%3B438 ?, mam taką w domu. Niestety ma 3,6v może to zaszkodzić licznikowi ?
  • Poziom 12  
    A jakby wziąść podłączyć ładowarkę Pentagram P 8203, i tamtą baterię co podałem i bezpośrednio do licznika ?
  • Poziom 28  
    Link jest nieprawidłowy, kieruje do zbioru obrazków.

Możesz dać 2 baterie paluszki AAA połaczone szeregowo, dadzą te 3V i pochodzą X razy dłużej niż CR2032.

Możesz też wywalić baterie i dać sam stabilizator na 3V, ale wtedy po wyłączeniu silnika będzie kasować pamięć.

Są też baterie litowe 3V, będzie OK i mają również dużo większą pojemność od CR2032.

Możesz dać 2xakumulatorek ni-mh w szeregu, ale jak się troche rozładuja to napięcie bedzie za niskie (2,2-2,8V)

Możesz też dać akumulatorek li-ion/li-po z łądowarką, ale znowu on da za duże napięcie (3,6-4,1V)
  • Poziom 40  
    Przede wszystkim to nie bateria a ogniwo i ono nie nadaje do ładowania czymkolwiek :-).
  • Poziom 12  
    quinty napisał:

Możesz też dać akumulatorek li-ion/li-po z łądowarką, ale znowu on da za duże napięcie (3,6-4,1V)

To może zrobić jakieś proste obniżenie volt ?

Dodano po 13 [minuty]:

A jak będzie większe napięcie to może się coś stać ?
  • Poziom 24  
    A pro po LI-ion są ścisłe reguły , musisz je zachować albo grozi pożarem lub uszkodzeniem ciała i to mocnym.
  • Poziom 12  
    znalazłem tylko ładowarkę do lipo na USB "Ładowarka baterii li-poly, lipo, (prąd 1A) na USB" na Allegro/

Dodano po 12 [minuty]:

Są cztery wyjścia :
    1 Ładowarka "Pentagram P 8203 (Ceneo)" + Bateria Ni-mh 3.6v
    2 Ładowarka "li-poly, lipo, (prąd 1A) na USB (Allegro) + lipo 3.7v
    3 Duża bateria Litowa 3.6v
    4 Połączenie z 10 guzików 2032

Dodano po 25 [minuty]:

Albo poprostu dać taką baterię "AKUMULATOR POWERIZER 3V 800mAh" Może taka być ? Będzie dobra i wiecej trzymała ?
  • Poziom 12  
    Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem było by 1. Ładowarka "li-poly, lipo, (prąd 1A) na USB (Allegro) + lipo 3.7v. Tylko trzebaby było zmniejszyć napięcie z 3.7v na 3v

• Poziom 29  
    Myślę, że napięcie nie będzie problemem, nowe baterie CR3032 mają 3,15-3,3V zależnie od producenta. Na upartego można dać LiPo/LiIon i szeregowo diodę na zasilaniu, to zrzuci 0,8V na napięciu i będzie OK. Tym bardziej, że urządzenie w czasie postoju nie pobierze dużo prądu i napięcie nie spadnie poniżej 4V.
  • Poziom 12  
    Tak więc podsumuje chcę to zrobić tak:
    1 Rozebrać tą ładowarkę "PLS34A MINI ŁADOWARKA SAMOCHODOWA 2xUSB 2.1A 1A" ( httl )p://alleg lecz zostawić porty USB
    2 Podłączyć do ładowarki z pkt 1, oraz do ładowarki "li-poly, lipo, (prąd 1A) na USB" ( http://alleg ) poprzez ten adapter "Adapter przejściówka USB A-A - wtyk wtyk " ( http://allegr)
    3 Pod ładowarkę baterii podłączyć tą baterię "BATERIA Litowa LI-Po Li-POLY AKUMULATOR 3,7V 90mAh" ( http://alle), oraz pod ładowarkę podłączyć licznik.

Co o tym myślicie ?

Linki zostały usunięte - zgodnie z regulaminem pkt.3.1.18 Następny post "upstrzony" linkami skutkować będzie "odpoczynkiem " od pisania na forum.[dzimi]
  • Poziom 18  
    Dobry pomysł, podłącz wszystko i napisz czy działa.
  • Poziom 12  
    Dziekuję za pomoc :) Napewno napisze czy działa jak tylko ją zrobię :)

Jeszcze jedno pytanko, jak zrobić z tą diodą ? A i jaka dioda ? Bo jak mi wiadomo ładowarki zawsze ładują z wiekszą wartością Volt niż dana bateria ją posiada i boję się że licznikowi może to zaszkodzić..

• Poziom 29  
    Ładowarkę i akumulatorek łączysz bezpośrednio, jak w przykładzie powyżej a licznik przez diodę, np. minus licznika do minusa akumulatora, plus akumulatora do anody diody, plus zasilania licznika do katody. Wtedy licznik będzie zasilany szeregowo przez diodę krzemową ze spadkiem napięcia na niej i dostanie niższe napięcie o 0,8V od napięcia akumulatora. Dioda może być np 1N4148 - prąd pobierany przez licznik jest bardzo mały. Akumulator ładuje się do napięcia 4,2V po spadku zostanie 3,4V, które już nie zaszkodzi elektronice licznika.
    Pomiędzy ładowarkę i akumulatorek nie należy nic wpinać, wtedy ładowarka właściwie odczyta napięcie i będzie utrzymywała prawidłowe parametry ładowania.
  • Poziom 12  
    Jest to dioda impulsowa 75v, czy prostownicza ?

• Poziom 29  
    W tym przypadku to nie ma żadnego znaczenia, to akurat jest dioda impulsowa. Ważny jest półprzewodnik (krzem) i nie Shottky (0,3V napięcie przewodzenia).
    Dioda będzie używana wyłącznie jako element na którym będzie stały spadek napięcia, w trybie przewodzenia. Dopuszczalne napięcie zaporowe nie ma znaczenia.
    Może być dioda prostownicza z serii 1N100x, tylko po co 1A dioda prostownicza do układu w którym prąd nie przekroczy pewnie 10mA.
    Charakterystyki przejściowe diody tutaj są bez znaczenia (impulsowa, prostownicza, fast recovery itp.). Ten element będzie pracował w trybie ciągłego przewodzenia i koniec.