Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pytanie o auto citroen xantia

paweł12120 04 Wrz 2014 20:53 837 3
  • #1 04 Wrz 2014 20:53
    paweł12120
    Poziom 10  

Witam mam pytanie o citroena xantie.Trafia mi się do kupienia xantia 1.8 16 v za 1500 zł.Ktoś zdolny założył do wielopunktowego wtrysku instalację gazową pierwszej generacji.Ale to średnio ważne czy warto kupić to auto? Na co szczególna uwagę zwrócić?Ta przestrzeń w środku dożo miejsca na tylnych siedzeniach i duży bagażnik wyjątkowo mi pasują.Aktualnie mam audi 80 b3 1.8 nie zawodzi mnie ale przydało by się coś takiego jak ta xantia. Czy warto?Wolał bym kupić z silnikiem 2.0 16 v podobno 150 koni. Czy to 1.8 110 koni wystarczy do takiej budy czy to nie za mały silnik ?

0 3
  • #2 06 Wrz 2014 22:49
    nioop

Specjalista AGD

Zależy jakie masz wymagania względem osiągów.. 1.8 Ogarnie normalnie tą budę ale na III biegu nie zapiszczysz :]

Wielopunktowy i zwykły gaz - To może być juz ruina silnik.. Sprawdz ile lat on jeździł na tym gazie i ogólnie trzeba było by się przyjrzeć głowicy albo odłożyć odrazu na jej remont i zmiane na sekwencję lub jej całkiem wyjęcie..

0
  • #3 07 Wrz 2014 19:44
    paweł12120
    Poziom 10  

Nie zależy mi za specjalnie na osiągach.Głowicy zrzucał nie będę do puki normalnie by się jeździło.Jeeśli gaz ważny trzeba to wykorzystać.Zmiana na sekwencje odpada brak kasy.Interesuje mnie to zawieszenie czy to coś strasznego? Czy się tego wystrzegać? Jak to z tymi gruszkami czy bardzo to wadliwe jest?

Dodano po 21 [sekundy]:

Nie zależy mi za specjalnie na osiągach.Głowicy zrzucał nie będę do puki normalnie by się jeździło.Jeśli gaz ważny trzeba to wykorzystać.Zmiana na sekwencje odpada brak kasy.Interesuje mnie to zawieszenie czy to coś strasznego? Czy się tego wystrzegać? Jak to z tymi gruszkami czy bardzo to wadliwe jest?

0
  • #4 08 Wrz 2014 08:43
    adam74m
    Poziom 11  

Ogólnie warto. W styczniu kupiłem 2,0 (120KM) kombi i automat z 96 roku. Założyłem gaz sekwencyjny. Zrobiłem do dziś ok 20 tys. km. Z usterek: przetarty wężyk od pompy LHM - zauważone i wymienione na czas. Gruszki centralne słabo trzymały - 2 szt. po 160zł.
    Szybki test gruszek: na pozycji do normalnej jazdy gasimy silnik. Dźwignię położenia przestawiamy na pozycję max podniesione. Auto powinno wyraźnie się ponieść.
    Warto sprawdzić ewentualną korozję przewodów ciśnieniowych i wycieki LHM.
    Poza tym auto bezproblemowe.
    Pozdrawiam.

0