Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung WF7522S8V a wymiana łożysk

Czarny_79 04 Wrz 2014 21:30 4623 8
  • #1 04 Wrz 2014 21:30
    Czarny_79
    Poziom 6  

Witam

Wygląda na to, że stoję przed koniecznością wymiany łożysk w pralce Samsung WF7522S8V (w czasie obracania bębna słychać chroboczący odgłos, jakby coś przeskakiwało, po odłączeniu silnika też występuje). Byłem dzisiaj w serwisie dowiedzieć się o cenach łożysk. Człowiek od części zamiennych podał mi je ale powiedział także, iż do wymiany idzie jeszcze jeden element: DC9707429A
    Określił to jako obudowę łożyska. Patrząc na kształt domniemuję iż obudowa bębna nie ma zatopionych w sobie metalowych elementów, w które wchodzą łożyska, tylko wciśnięte to cudo i w to wchodzą łożyska.
    Teraz moje pytanie: czy konieczny jest zakup tego czegoś i wymiana, czy wystarczy wybić łożyska ze starego i włożyć nowe.
    Pytam, bo cena tego elementu, w porównaniu do samych łożysk jest dosyć znacząca (w serwisie to 140 zł, przy 16 zł za łożysko). Po za tym mam obawy, czy wyciągając ten element z plastiku nie nadwyrężę go i nie będzie później ciekło
    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

1 8
  • Pomocny post
    #2 05 Wrz 2014 10:40
    jasko_1959

Specjalista AGD

Odpuść sobie ten element, wymień same łożyska z uszczelniaczem. Najważniejsze to kupić dobry uszczelniacz-nie taki za 5 zł, ale ten za 20-30 powinien być już dobry jakościowo.

Przede wszystkim sprawdź oś bębna-jeśli będzie uszkodzona wymiana łożysk nic ci nie da bo woda znów pójdzie przez uszczelniacz

1
  • #3 05 Wrz 2014 14:03
    Czarny_79
    Poziom 6  

Dzięki za poradę. Uszczelniacz chciałem kupić w serwisie, razem z łożyskami, wraz z nową uszczelką do obudowy bębna. Powinien być chyba dobry jakościowo.
    Co do cieknięcia to może nie wyraziłem się jasno ale w tej chwili nie cieknie, tylko obawiałem się stanu po wybiciu tego elementu metalowego z plastiku...

1
  • #4 05 Wrz 2014 14:12
    jasko_1959

Specjalista AGD

Nowa uszczelka obudowy bębna w ogóle nie jest ci potrzebna-wystarczy wyjąć starą, wyczyścić ją, nałożyć silikon (zwykły sanitarny albo uniwersalny) i złożyć wszystko do kupy-wyjdzie o wiele taniej.

Uszczelniacz i łożyska kup w hurtowni Popularna na Popularnej w W-wie. Jestem z podlasia-a też się u nich zaopatruję. Kupisz tanio dobry towar. Bierz łożyska SKF.

Ja również nic nie mówiłem o cieknięciu-chodziło mi o stan OSI BĘBNA, a nie piasty zbiornika-którą ty chciałeś kupić. Jak masz wyrobioną oś-to nawet nowy uszczelniacz nie pomoże. Zależy jak długo dobijałeś pralkę na uszkodzonych łożyskach.

1
  • #5 05 Wrz 2014 14:36
    Czarny_79
    Poziom 6  

Chrobotanie odnotawałem jakieś 2 tygodnie temu. Ale to żona pierze i to zazwyczaj jak mnie nie ma. Zobaczymy jak rozbiorę.
    W serwisie policzyli po 16zł za łożysko, 14 zł za uszczelniacz i 12zł za uszczelkę bębna. Cenowo nie jest źle. Pytanie tylko o jakość.
    Uważasz że bardziej opłaca podjechać na Popularną?

0
  • #6 05 Wrz 2014 14:45
    jasko_1959

Specjalista AGD

Zdecydowanie. Zaopatruję się w popularnej białystok (oddział; właśnie przed chwilą przywieźli towar :) ) i w w-wie mają ten sam towar. Poprosisz o łożyska SKF to z pewnością się nie zawiedziesz, uszczelniacz będzie kosztował mniej niż 10pln. Uszczelka powtarzam-jest zbędna.

0
  • #7 05 Wrz 2014 14:49
    Czarny_79
    Poziom 6  

Jeszcze tylko 1 pytanie. Znajdą pasujące po typie pralki czy muszę mieć wymontowane na wzór?

0
  • #8 05 Wrz 2014 15:08
    jasko_1959

Specjalista AGD

Znaleźć znajdą-ale lepiej mieć przy sobie oryginał. Wymontować to musisz tak czy siak-a jak wymontujesz, to i przy okazji sprawdzisz sobie stan osi bębna.

0
  • #9 07 Wrz 2014 19:38
    Czarny_79
    Poziom 6  

Dzięki za pomoc. W piątek rozmontowałem pralkę, a wczoraj wybiłem łożyska i pojechałem do popularnej. Mają jedną zaletę w stosunku do serwisu, a mianowicie łożyska były dostępne od ręki i nie trzeba było czekać tygodnia na dostawę. Po zmontowaniu pralka śmiga aż miło.

1